Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozatban mennyire...

Alsó tagozatban mennyire vannak kapcsolatban a szülők? Ti mennyire, vagy csak szülőin?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én magam még messze nem vagyok szülő, remélem, nem baj, ha válaszolok.

Alsóban még minden évben voltak közös szülős-gyerekes-ofős évzáró bulik (kisvárosi iskola, sok szülő már régebbről is, oviból, edzésekről stb-ről ismerte egymást, lehet, hogy egy nagy pestiben pl ennek nem lenne kultusza), ott elég jól kijött a társaság, bár komolyabb kapcsolattartás max azok között volt, akiknek a gyerekei rendszeresen látogatták egymást, ottalvások stb. A SZMK-n ettől függetlenül mindig hatalmas viták voltak, egyesek egy fillért nem fizettek, de az úszásórákra, osztálykirándulásokra ugyanúgy elmentek a többi szülő meg a tanár pénzén. Ebből végül akkora vita lett, hogy felsőben, valamikor 7.-ben asszem meg is szűnt az osztálypénz, mindenki visszakapta az addig befizetett összeget. Egyébként egyáltalán nem lehetett semmit megbeszélni, egy átlag szülőin egyesek úgy viselkedtek, mintha a Mónika showban lennének, a többi anyukától és apukától kezdve a tanárokig mindenkit kiosztottak, okoskodtak.

2018. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon küzdök, hogy osszemelegedjek más anyukákkal, de egyenlőre nagyon nehéz.

Csak szülőin, és amikor du. megyunk a gyerekekért, ott beszelunk pár szót, de ez nagyon kevés ahhoz hogy kicsit megismerjük egymást..

Én nagyon várom a jó időt, hogy akkor talan a suli után lesznek jatszózások, és talán kialakul valamiféle kontakt a szülőkkel...

2018. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Fiam most lesz elsős. Oviban sem kerültem kapcsolatba más szülőkkel. Itt sem fogok. Minek. Semmi közünk egymáshoz.
2018. márc. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiam elsős most. A legjobb pajtásai szüleivel beszélgetünk időnként, pl. suliból hazafelé vagy messengeren, illetve volt hogy átjött egyikük a szülőkkel. Aranyos és szimpatikus mindenki, farsangon is beszélgetünk, kézműveskedésen, de azért nem szoktunk összejárni. Én barátkoznék velük, oviban nálunk szuper közösség volt ( állami ovi, budapest egyik kerülete), sok szülővel nagyon jóban lettünk. Remélem ez suliban is kialakul majd, hogy kirandulásokon hatalmas röhögések, bolondozások. Nyilván megvan az embernek a saját baráti társasága is (nekünk is), de jó megismerni más jófej embereket is akik ráadásul a gyermeked barátaihoz tartoznak.
2018. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már felsős a fiam, de alsóban volt kb. 10 gyerek-szülő, akikkel sokszor csináltunk sulin kívüli programokat is. És mivel akkor még szinte az összes gyerekért jöttek délután a szülők, a suliban sokszor együtt várakoztunk, így majdnem minden szülővel rendszeresen beszélgettünk. (Persze voltak, akikkel hamar kiderült, hogy nem nagyon van közös témánk.)

A fent írt 10-ből 5-6 családdal a mai napig jóban vagyunk, és gyakran csinálunk programokat (pedig már szinte mindegyik gyerek más-más suliba jár), mert mind a gyerekek, mind mi, szülők barátságba kerültünk. Ugyanígy a jelenlegi suliban is van pár család, akikkel jó kapcsolatban vagyunk, és összejárunk, de most már a gyerekek időnként nélkülünk is találkoznak suli után.


Szerintem alsóban nagyon jó, ha az egymásnak szimpi gyerekek szülei is jóban vannak, nem csak azért, mert tudja az ember, hogy hova megy mondjuk vendégségbe a gyereke, hanem mert a gyerekek számára is minta, a szülei hogyan „szocializálódnak” egy idegen közegben.

De nyilván erőltetni ezt nem lehet, és mi sem ilyen „előre megfontolt szándékkal” barátkoztunk össze a szülőtársakkal, hanem mert szerencsésen alakult, és sok hasonló értékrendű család volt a suliban. :)

2018. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fb csoport van, ahol a szülők és a tanítók kommunikálnak. ezen felül 1-2 szülővel tartok kapcsolatot, akikkel a játszótéren össze szoktunk futni. Inkább a másik osztályba járó gyerekek szüleivel vagyok jóba, mert velük járt a gyerek oviba (bölcsibe), és ott azért 3 (5) év alatt igencsak összeszokott a társaság.

Gondolom, remélem, idővel itt is kialakul.


Mindenesetre igyekszünk, pl a farsangi osztályszintű jelmezt is workshopban oldottuk meg, akkor a szülők jó 3/4e eljött.

2018. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!