Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy készítettétek fel a...

Hogy készítettétek fel a kisiskolásotokat az iskolára, az önállóságra?

Figyelt kérdés
Nagy változás lesz. Az iskolában nem vigyáz rájuk az óvónéni, egyedül jár-kel majd az iskola folyosóján, az épületben. Beszéltél neki veszélyforrásokról, pl. hogy idegennel találkozhat az épületben. Mikre hívtad fel a figyelmét?
2018. máj. 15. 13:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre nem is gondoltam akkor. Idegennel találkozni? Alsóban általában egy tanteremben voltak a 2 tanítónénivel. Egyedül nem kóricálhattak az épületben a mosdó a folyosó végén volt max. odáig ment. Ebédelni szintén csoportosan mentek,tanítás végén pedig pedig ott vártuk az aulában. Úgyhogy nálunk nem volt ilyen probléma.
2018. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A tanítónők állandóan vigyáztak rájuk és együtt tartották a csoportot? Az udvaron is? Nagyobb gyerekekkel nem kerültek kontaktusba? Esetleg ha egy nagyobb gyerek mond neki valamit vagy csinál vele valamit, bántja stb.
2018. máj. 15. 13:17
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Igen állandóan velük voltak. Az udvaron sem vegyültek a felsősökkel. Ne izgulj sztem minden rendben lesz nálatok is :)
2018. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is remélem.
2018. máj. 15. 13:24
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom iskola előkészítőre járt előtte 1 évig, arra jó volt, hogy látta, nagyjából mi lesz az elvárás.

Az iskolában már jóval nagyobb az önállóság, mint az oviban volt, de kár előre ijesztgetni. Az alap dolgokat amúgy is folyamatosan tanulja (mit kell tenni, kihez fordulni, ha segítségre szorul, jelezze, ha fáj valami, ha bántják, hogy használja egyedül helyesen a wc-t, mosson kezet stb.). Nálunk azért nem mindig volt tanár a gyerekekkel, mert volt, hogy ki kellett mennie, akár 10 percre is egyedül hagyta az elsősöket, de a gyerekek mégis tudják, hogy mit lehet és mit nem. Az udvarra sem megy le minden tanár, van kint 1-2 felügyelő, de nem látnak rá mindenkire. Önállóan kell öltözködni torna órára, ha udvarra mennek, 25 gyereket nem néznek végig, hogy vett-e fel pulcsit, vagy sapkát, sálat télen. De nagyon hamar megtanulják, sokkal jobban tudnak alkalmazkodni, mint pl. egy felnőtt egy új munkahelyen :) Nekem a wc-től volt félelmem, mert sajnos a mi iskolánkban nagyon koszosak a wc-k, a lányom panaszkodott, hogy büdös van, le van pisilve a deszka, nincs lehúzva a kaki stb. Úgyhogy én a lelkére kötöttem, hívjon magával valakit, aki tartja neki az ajtót és nyugodtan tud pisilni + vettem neki fertőtlenítő kendőt, zselét, vagy a wc fölé guggolva pisil, vagy körberakja wc papírral.

2018. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad. A wc használata és az öltözködés igazából az oviban is téma volt vagy ha valahol vagyunk. De vannak veszélyhelyzetek, amik nem mindig jutnak az ember eszébe, pl. hogy ne hajoljon ki az ablakon, ne üljön az ablakba (mi a suliban gyerekkoromban még az ablakban is ültünk), ne fogadjon el ennivalót, amit nem ismer vagy ugye a fiúk lányok mostmár nem egy wc-re járnak, erről is beszélni vagy ne kövessen rossz példát, merjen nemet mondani, ha fél valamilyen játékban részt venni. Vagy szerintetek ez már túlzás?
2018. máj. 15. 13:34
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezeket bízd a gyerekre. Sajnos mindentől nem tudod megóvni és nem tudsz vele lenni mindenhol. Be fog illeszkedni a közösségbe. Sztem ne vetítsd rá a félelmeidet mert megérzi. Csak pozítívan :)
2018. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Bízz meg benne, megoldja :)
2018. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

a csínytevések majd később fognak jönni, addigra már meg fog annyira erősödni és lesznek barátai, hogy tudjon segítséget kérni. A mi iskolánkból rúgtak ki olyan gyereket, aki "poénból" télen vizet eresztett más csizmájába, de a legdurvább az volt, aki gombostűt rakott sütibe :(

Hülyék mindenhol vannak sajnos.

2018. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Biztos igazatok van. Érdekes, hogy a wc-zéssel kapcsolatban is mondta, hogy nem szereti, amikor a fiúk rányitják szándékosan az ajtót az oviban. Sok minden magától is kialakul benne.
2018. máj. 15. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!