Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy készítettétek fel a...

Hogy készítettétek fel a kisiskolásotokat az iskolára, az önállóságra?

Figyelt kérdés
Nagy változás lesz. Az iskolában nem vigyáz rájuk az óvónéni, egyedül jár-kel majd az iskola folyosóján, az épületben. Beszéltél neki veszélyforrásokról, pl. hogy idegennel találkozhat az épületben. Mikre hívtad fel a figyelmét?
2018. máj. 15. 13:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
9-es, ilyenekre tényleg nem lehet felkészülni, szörgyű. Az mindenképpen jó, hogy az ovistársairól is beszélni szokott, így tudom, mi történik körülötte. Remélem, az iskolában is így lesz és akkor fel tudom hívni a figyelmét erre-arra, ha szükség lesz rá.
2018. máj. 15. 13:48
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem készítettem rá. Már az oviból 2-3hetente átjártak a nagycsoportosok az iskolába különféle programokra, amit a leendő elsős tanítónénik tartottak.

A mi tanítónéninknek az volt az alap hozzáállása még fél év után is, hogy ők még ovisok, tehát úgy is kezelte őket. Kezét megfogja a sorban mellette lévőnek, ha valami olyan van, simán az ölébe ül bmelyik gyerek, stb.

A többi tanító és tanár is odafigyel rájuk, és azért a folyosón, udvarpon is van mindig felügyelő pedagógus.


Nálunk az elsősök nem keverednek amúgy a nagyobbakkal, van külön kis aulájuk, ami a közös folyosóról nyílik, és itt vannak az osztálytermek, és külön elsős mosdó is.

Enni pedig még a negyedikesek is libasorban mennek a tanítónénijük után (nagyobbakkal még nem futottam össze kajaidőben).


Az elsősök nevét egyébként még a 7-8.-os gyerekek és tanítók is hamar megjegyezték, és meg is lepődtem, de nagyon figyelnek rájuk.


Persze van, amit nem tud megcsinálni a gyerek, de mindenre van megoldás.

Nem öröm, de az enyém pl nem törli a fenekét :o saját elmondása szerint tudja, de utálja. Így hazahordja. Vészhelyzetre van a táskájában nedves vécépapír, egyszer már rákényszerült, hát meg is oldotta :)

A másik sarkalatos pont nálunk a cipőkötés. Ezt a tanítónéni csinálja. hajlandóság sincs a fiamban arra, hogy megpróbálja. Ez van.

A táskát együtt pakolják be, együtt teszik el a házi feladatot a tanítónénivel, együtt ellenőrzik, hogy uzsis doboz, kulacs, pulcsi, minden el van-e téve teremzárás előtt... és akkor sincs semmi ha nincs ;) Másnap max másik dobozban vagy zacsiban viszi az uzsonnát.

2018. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a másodikosok is saját tanterembe együtt öltöznek, tehát ha segítség kell, van. cipőt tannéni még később is köt :D

Ablakon nem hajol ki, de ez alap, ezt már egész kicsiként megtanulja egy átlag egyerek otthon.

(mi is ültünk az ablakban, sőt ugortunk is ki az utcára, de ez szerintem nem alsóban jellemző, hanem a kamaszoknál).

A vécét gyorasn megtanulják, ki hova... nemet mondani pedig, hát azt eddig is úgy neveltem, hogy ha nem akar játszani, ne játsszon.

A rossz példát meg követi akkor is, ha a a lelked kiteszed :D

2018. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell csak azért külön felkészíteni, mert iskolás lesz (persze az iskola specifikus dolgokat majd úgyis megtanulja menet közben), hiszen ez állandóan megy.

Már régóta mondok neki olyanokat h ne álljon szóba idegennel, akkor se ha csokit kínál neki stb. Nyilván majd el fogom neki azért mondani h nem szabad az iskola területéről kimenni (nálunk sajnos a napköziről az a hír járja hogy nem nagyon figyelnek a gyerekekre, és a kapu nincs bezárva), azt viszont mindig hallja h ne hagyja magát, szóljon az óvó néninek ha bármi van, bárki bántja stb., szóval ezekben nem lesz változás akkor sem ha iskolába megy jövőre.

A wc-zés lesz ami még más lesz, mert az iskolában nem ülhet rá (régi csúnya wc-k vannak), de már ezt is megtanulta h hogy oldja meg, hiszen ha megyünk valahova ahol nyilvános wc-t kell használnunk, ott látta már h hogy szoktuk csinálni.

2018. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk az udvaron találkozhatnak nagyokkal is. De tele van az udvar tanárokkal és figyelnek rájuk. Ott picit szabadabban vanna. Viszont bárki ha olyat csinál rájuk van szólva. 1 terembe vannak egész nap. Ha mennek valahova mindig az aktuális tanár kiséri el őket. Felkészíteni annyi volt, hogy elmeséltem, hogy 8-ra kell járni, nem lehet csak úgy hiányozni mnt az oviban hogy gondoltunk egyett és itthn maradhat. (Itthon vagyok a testvérével így ha láttam, hogy elfáradt, vagy arra vágyik velem legyen nem vittem. Ezt az óvónők is támogatták). Azt is elmondtam sok érdekes dolgot fog tanulni, és ok új barátja is lesz. Én azt vettemészre sok múlik te milyen módónnállsz hozzá és azt nagyon áttudják venni a gyerekek. Annyit mondtam, ha bármi gondja van szóljon a tanítójának és ő fog neki segíteni. Most már pici dolgokat egyedül oldanak meg. Csak a nagy konfliktusnál szólnak.
2018. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

És azon is sok múlik, hogy a tanítóhoz hogy áll az ember. Partnerként kell kezelni, és bízni kell benne, hiszen vannak napok, amikor több időt tölt a gyerekkel a tanító, mint a szülő.

Szóval el kell hinni, hogy ő fel tudja készíteni az iskola nehézségeire a gyereket -hiszen ez a dolga. Alsóban nem tanár, hanem tanító... nem csak tanít, hanem nevel is... és felügyel, vigyáz, fegyelmez, segít, igazságot tesz, játszik, ölel, vígasztal...

2018. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Remélem, hogy ez az általános, hogy a kicsiket a koruknak megfelelő szinten kezelik. Lehet, hogy azért vagyok elővigyázatosabb, mert nálunk az oviban nem segítettek az óvónők szívesen az öltözködésnél, elvárták, hogy egészen kicsik minél előbb maguk öltözködjenek vagy intézzék el a wc-t. Ennek hangot is adtak. Ilyen téren a gyerekem nagy önállóságra is tett szert, ezt nem tagadom, de például cipőt kötni ő sem tud, annak ellenére, hogy ez az iskolaérettséghez elvileg hozzátartozna. A tépőzáras cipőkkel ezt ki lehet védeni és nyilvánvalóan a szülő dolga megtanítani rá, hogyan kell a cipőfűzővel bánni. A wc-zéssel olyan helyzetekre gondoltam, ami csínytevés, tehát, hogy a fiúk zavarhatják és ezt ne vegye természetesnek. Ez éppen most alakult ki nála magától. Az udvaron nálunk együtt vannak a nagyok és a kicsik, valóban a tanítónénik hozzák viszik őket, a kicsik terme a földszinten van, nem messze a bejárattól, ezért gondolkoztam, hogyha kiszalad a mosdóba, akkor összefutnak idegenekkel. Ültem a teljesen üres folyosón, mikor be kellett mennem ügyet intézni a kislányom miatt, amikor megjelent egy kislány egyedül és félénken köszönt is. De ő már nagyobb volt, viszont teljesen egyedül ült le az aulában, talán várt valakit. Köszönöm a válaszaitokat.
2018. máj. 16. 10:12
 18/22 anonim ***** válasza:
Oké h van néha néhány idegen az iskolában, de mire gondolsz mit tudna az csinálni a gyerekkel? El nem viheti mert ott a portás és nem enged ki gyereket úgysem, meg a gyereknek 6-7 évesen már kell lenni annyi eszének h nem idegenekkel fecseg az iskolában a szünetben.
2018. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon leegyszerűsíted utolsó válaszoló. Egy gyereket nem csak cukorkával szoktak elcsalni. Az iskolában a portás ajtajánál még ablak sem volt. Amikor én voltam ott, be volt csukva az ajtó, a szünetben jött csak ki onnan, így éppen láttam. Egy 6-7 éves gyerek még tud meglepetést okozni a szüleinek. Egy-két éve bejárta az internetet, hogy egy fiatal férfi a játszótereken hogy el tudta csalni a gyerekeket azzal a trükkel, hogy kiskutyákat mutat nekik, amik az autójában vannak. Egy aranyos kutyát használt csaléteknek, azt még meg is simogathatták a gyerekek. A többi viszont az autójában van. A gyerekek meg szépen elmentek vele. Mindezt filmre vette, az anyák pedig meg voltak rökönyödve.
2018. máj. 16. 10:36
 20/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy gyerek értelmi szintje nagyon jó, de érzelmileg még éretlen. Vannak gyerekek, akik alapból óvatosabbak, de vannak, akik szertelenebbek, figyelmetlenebbek. Ez egy temperamentum vagy személyiség, de ettől még lehet a gyereknek "esze". Az előző példánál az is érdekes, hogy amikor a szülő beszél ilyen dolgokról a gyerekének, akkor úgy tűnik, elfogadta, megértette, de amint a szülő már látótávolságon kívül van, akkor a gyerekek együtt a nagy szabadságban akár el is felejtenek minden óvatosságot.
2018. máj. 16. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!