Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, akik olyan munkarendbe...

Szülők, akik olyan munkarendben dolgoztok, h elhozzátok ebéd után/előtt a gyereket mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Azokhoz a szülőkhöz szól a kérdésem, akik megtehetik, h elhozzák napköziből a gyereket. Jövőre megy a fiam első osztályba, olyan a munkám, h elhoznám őt ebéd után. Viszont gondolkozunk kéttannyelvű iskolában is, ahol az angol foglalkozások délután vannak, tehát bent kell maradnia kötelező jelleggel 4ig, fél5 ig. Nem tudom eldönteni, h "megéri"-e a kéttannyelvű iskola, úgy hogy mindennap kb. 5 re érünk haza, vagy jobb választás lenne egy sima suli, ahonnan mehetünk ebéd után, gyorsan megírnánk a leckét és az övé szabadon a délután.
2018. jún. 1. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Beszéltem pár ismerős anyukával, akiknek sulis lett a gyerekük. Mondták, hogy azért is marad a gyerek napköziben, hogy jobban összebarátkozzon az osztálytársakkal. Oviban más volt, mert délutáni alvás után már sokan elvitték a gyereket. Én is hagyni fogom a fiam, pedig az oviban soha nem aludt ott.
2018. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, de egy anyuka mesélte, h tanulóidő alatt nincs barátkozás és beszélgetés, mindenki ül a helyén és írja a háziját. Olyan mint egy tanóra, mondjuk persze, így logikus is, különben nem tudnák megírni nyugodtan a leckét. Aki végez, az a helyén csendben szinezget vagy rajzolgat. Persze ebéd után van egy kis játszóidő arra én is otthagynám, de a tanulóidőre már nem, annak nem látom értelmét, ha sima suliba íratom.
2018. jún. 1. 18:03
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Én megtehettem volna, de nem hoztam el. Szeretett együtt lenni a többiekkel, volt idő játékra, és a szakkörök is délután voltak. A házit is mindig befejezte ott, ha valami nem volt világos, akkor tudott segítséget kérni.
2018. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Persze nem egyformák a gyerekek, de nekem az a tapasztalatom, hogy otthon sokkal nehezebben írják meg a leckét, hiszen addigra már kiszakadtak az iskolai közegből....

Az iskolában pedig az adott időben mindenki a leckét írja, ezért könnyebben hozzászokik ahhoz, hogy a leckeírás a feladatai közé tartozik.

2018. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
En is napkoziben hagytam mindharmat. Szerettek ott lenni. Volt ido sok jatekra.
2018. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
A mi sulinkban 4-ig írnak leckét. Ha hazavinném, otthon is 4-ig leckét írnánk és utána már nehéz lenne elindulni különórákra vagy játszóterezni. (Meg több gyereket kell több helyről összeszedni.)
2018. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért lett mindenki lepontozva?

Tudtommal a napközi törvényileg kötelező és csak indokolt esetben lehet kérni felmentést.

Persze biztos vannak iskolák akik rugalmasan kezelik a szabályozást.

2018. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Én sem értem, miért lettem lepontozva. Mert szeret a gyerekem a barátaival lenni, vagy mert mindig megírta ott a házit, esetleg mert szeretett részt venni az iskolai programokon? Na mindegy.
2018. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem saját tapasztalatom van, engem elhoztak a szüleim. Utáltam, mikor másnap a többiek beszéltek arról, amiből én kimaradtam, szörnyen kívülállónak éreztem magamat :(
2018. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A "sima" suli rugalmasan kezeli ezt, szerintük aki tudja vigye inkább haza a gyereket. A napközibe megírják a leckét, de azt hallottam, h sokat kell suli után is otthon gyakorolni.

Köszönöm a válaszokat, én nem pontoztam le senkit. Tehát akkor a többség szerint érdemes a kéttannyelvűt választani.

2018. jún. 1. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!