Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A szülők miért nem lépnek fel...

A szülők miért nem lépnek fel a menza ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a gyerek az ovit. Hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen ott érkeznie?

Mondtam beíratáskor, hogy csak délelőtt lesz és nem tervezzük, hogy ott ebédeljen. Erre a vezető mondta, hogy ez nem megoldható.

Én nem akarom, hogy a gyerekem azokat a mű ételeket egye és nem mellékesen havi 7 ezret sem akarok fizetni (nekünk nem lesz ingyenes).


Nem bio anyuka vagyok, ő is kap"nem egészséges" nasikat stb. De, hogy minden nap olyat egyen, Számomra elfogadhatatlan. Eddig tudatosan figyeltem, hogy sok párolt zöldség, kevés só kerüljön az asztalra. Vegetát pl. Nagy ívben kerülöm.

Ez ellen miért nem lehet csinálni valamit?

Tudom mi is felnőttünk a menzás ételek ellenére is, de mi lett volna, ha egészséges lett volna....



2018. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
60%
Semmi olyat nem fog enni a gyerek ami esetleg romlott. Ha gond lenne az étellel az oviban már régen bezáratták volna. De ha neked tényleg ennyire fontos magán oviban megtudják ezt oldani neked. Igaz, hogy drágább és talán másik vàrosban van csak, de legalább az van amit te akarsz. egyébként láttad már hogy mi szokott lenni az ebéd vagy csak úgy kitaláltad?
2018. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%

Irasd be magánóvodába, ott fizetsz és úgy ugrálnak ahogy te fütyülsz, sőt még külön konyhájuk is van ahol lehet kérni mindenféle kívánságot hogy akarod etetni.

Államiba ez nem lehetséges.

2018. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
69%

Te kóstoltad már az ovitok menzáját???


Csak hogy ennyire pontosan képben vagy.

Nálunk pl a városban egy közétkeztető van, és az főz sulira ovira egyaránt. Nagyon jó kaják szoktak lenni, minden nap van gyümölcs is. Ki van téve minden héten a menü, tehát tudjuk, mit esznek.


Szóval honnan tudod, hogy most nem egészséges ételeket kapnak az oviban a gyerekek???

2018. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem megoldható? Engedéllyel haza lehet hozni a suliból tanítás után és otthon ebédelhet. Amúgy meg mondd azt, hogy mindenre érzékeny, nem fognak tudni megfelelő ételt hozni.
2018. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

Papíron ott kell ebédelnie (tehát be kell fizetni a kaját -mert ellátáts nélkül nem maradhat egy pici gyerek még fél napra sem), de attól még simán elhozhatod ebéd előtt, ha az óvonénijével ebben egyezel meg.


egyébiránt tele van a menza zöldségekkel mindenféle verzióban (rakott sárgarépától a csicseriborsópástétomig mindenféle van), ellenben só és egyéb ételízesítő biztosan nincs benne.

2018. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy ez melyik város. De nálunk ugyanaz a cég látja el az ovikat és az összes sulit is.

Na itt, hogy sót nem fog látni, arra mérget vehetsz. :))

2018. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
81%

#4: ez nem így megy, papír kell az érzékenységekről.



Kérdező, én örülnék, ha ehetne bent. Nem rossz az, bőven van zöldség, és nincs minden vacakkal fűszerezve az étel.


Az én gyerekemnek valószínű nem fogják vállalni. Ősszel megy oviba ő is. Tej-tojás és szójaallergiás, reagál csirkére, marhára, olajos magvakra meg fruktóz malabszorpció is társult ezek mellé. Ha nem növi ki most nyáron legalább a felét, szerintem oldhatom meg itthon a főzést, én annyira nem örülnék neki.

2018. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Én nem azt akarom, hogy úgy ugráljanak, ahogy én fütyülök.

Sajnos tudom miket raknak bele. Vegeta pl. alap.

2018. máj. 29. 13:11
 9/50 anonim ***** válasza:
76%
Akkor keress magánovodát. Ami vegetát bele tesznek annyi kajába, elhanyagolható. Melyik városban éltek??
2018. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
82%
Mert a vegeta aztán olyan ördögtől való...Amúgy amit tehetsz,hogy megbeszéled az óvónőkkel,hogy elhozod ebéd előtt.Az étkezést így is fizetned kell,mert ahogy előttem írták,nem maradhat elllátás nélkül a gyerek.
2018. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!