Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni iskolai...

Mit lehet tenni iskolai zaklatás ellen?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek már jó ideje problémái vannak az iskolában. Az osztálytársai és a felsőbb évfolyamok tanulói is zaklatják őt. Mentálisan és fizikailag is. Pár hete az egyik nyolcadikos majdnem megfojtotta, szerencséje volt, hogy a tanár időben oda érkezett. (Az öcsém most fog végezni 4.ben)


Valószínűleg azért szemelték ki maguknak, mert kis érzékeny a lelkem, könnyen elsírja magát és nem is nagyon szokott visszaütni, vagy visszaszólni. Próbáltam már beszélni a fejével, hogy védje meg magát, de az istenért se akar hallgatni rám. Pedig senki se szólna egy árva szót sem itthon, ha kapna beírást azért, mert megvédte magát.


A tanárok jórészt tesznek rá jó magasról, hogy mi van a gyerekkel. Nem figyelnek rá oda szünetben, ha észre is veszik, csak rászólnak a zaklatókra, jobbik esetben kapnak beírást, de ez se segít. Ha szól a tesóm a tanároknak, akkor csak jobban szívatják érte. (A fojtogatót még csak ki se rakták az iskolából!)


Már azon gondolkodtam, hogy ráveszem anyáékat hogy írassák át egy másik általános iskolába, de igazából ott se lenne jobb a helyzete. Mivel ilyen túlérzékeny, ott is ugyan így zaklatnák.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Anyámék sem tudják nit lehetne még csinálni. Nekem különösen fontos, hogy javuljon a helyzet, mert nem akarom hogy ugyan azon menjen keresztül, amin nekem kellett. Általános nyolcadikig ugyan így engem is zaklattak, de olyan szinten, hogy sokszor próbáltam öngyilkos lenni. Magamról tudom, hogy segítség nélkül nem tudja ezt átvészelni. De neki legalább itt vagyok én támasznak. Én teljesen egyedül voltam.


Szóval bármilyen tanács jól jönne. Mit lehet tenni ilyenkor? A válaszokat előre is köszönöm.


19/L


2018. jún. 11. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik iskola. A fizikai bantalmazasbol orvossal látleletet készíttetni, feljelentést tenni. Már nem azért, de anyádék nem tesznek semmit?
2018. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak anyukádék? Ők is ilyen zárkózottak és csak nézik, hogy tönkreteszik mindkét gyereküket? Ezt olvasni is borzasztó. Szerencse tényleg, hogy te vagybaz öcsédnek.

Más megoldás szerintem sincs már, csak az iskolaváltás.

2018. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaváltás.

Most azonnal.

2018. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Iskolaváltás valóban.

Ott pedig nem szabad hagyni elharapózni így a helyzetet, és ez a hozzáállás sem segít a testvérednek, hogy "ott is úgyis zaklatják majd". Az igazgatónak lehet jelezni, ha a tanárok nem tesznek semmit, szülőkkel is lehet konzultálni. Ha van iskolapszichológus, akkor ő tarthatna érzékenyítő foglalkozásokat, preventív foglalkozásokat, ha pedig nincs, akkor a Szakszolgálat pszichológusait lehet megkérni ugyanerre. Ha iskolai rendszer szintjén semmiféle lépés nem történik, lehet menni a fenntartóhoz vagy az ombudsmanhoz.

2018. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

1. Anyádék miért nem csinálnak semmit. Én a fojtogatásnál egyből az igazgatóhoz mennék csak azért, hogy közöljem vele, hogy mivel eddig nem csináltak sz-rt se, most megyek a rendőrségre és a sulit is és a zaklatókat is a szüleikkel együtt szépen feljelentem. Plusz gyerekvédelmet uszítanék a zaklatókra, mert ott biztos van gebasz, még akkor is, ha jól szituált család.


2. Te hányadikos vagy és oda jársz-e? Ha igen, te a haverjaiddal miért nem véded meg? Ha más is fojtogathat büntetlenül, akkor te/ti is.

Mondjuk, ha nem is egy suliba járnánk, de ha senki nem tenne semmit, egy idő után elszakadna nálam a cérna és akár egyedül, akár bandával megfojtogatnám a kis görényeket, csak hogy érezzék a törődést.


3. Mivel visszahúzódó, mimóza lelkű az öcséd, nem fogja megvédeni magát, mivel nem tudja hogyan kell. Verekedni sem fog tudni, mert nem tudja, hogyan kell.

Önbizalmat, gyakorlatot frappáns visszaugatásban, hirtelen és nem várt helyzetet felismerni és lereagálni, meg tapasztalatot szerezni verekedésben nem egyik napról a másikra szerez az ember, hanem az egy folyamat. Tapasztalat, én is mimóza lelkű voltam, akit bántottak, és nagyon lassan jöttem rá dolgokra.


Nehéz ügy, de komolyan nem értem, hogy mikor érik már meg arra ez a nyomorék magyar társadalom, hogy nem a bántalmazottat emelik ki a környezetből, hanem a zaklatókat.

Ha valaki kirabol egy üzletet, akkor nem az üzletet költöztetik arrébb, hanem a rablót büntetik meg és emelik ki a társadalomból.

Mégis mi a ló kukacáért nem képesek az iskolák is ezt a példát követni.

2018. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod legjobban min megy át az öcséd, korántsem biztos hogy a következő iskolában is bántanák.

4-8.-ig engem is minden nap piszkáltak, főleg igaz verbálisan, de elég hogy egy életre nyomot hagyjon bennem ,és annyira jó lett volna ha a szüleim válása közepette erre is figyeltek volna és kivesznek másik suliba.

Másik ajánlásom a küzdősport, nem csak arra jó hogy meg tudja védeni magát de spirituálisan és mentálisan is rengeteget fejleszt, pl judo,karate, kick box, hidd el sokat fejlődne az önbizalma ha egyszer sikerélménye lenne.

2018. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

sajnos a patkányok mindig a gyengére mennek, az iskolaváltással csak lecseréled a zaklatókat.

vissza kell ütni, nincs más opció.

ha nagyon elfajul a bántalmazás akkor a bántalmazókat nagyon csúnyán el kell verni a testvérnek vagy szülőknek, mert csak abból tanulnak.

2018. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is terrorizáltak alsós koromban. Érdekes módon ez egy mostani, más suliból jött ismerősömmel sem történt meg, pedig nagyon sok köztük a tipikus "bántalmaznivaló" alkat (visszahúzódó, kövér, jó tanuló, nagyon szegény stb). Szóval az egy jó nagy hülyeség, hogy tuti csesztetik majd a másik iskolában is. Igen, lehet, de az is, hogy végre kiléphetne ebből a fertő közegből és boldog gyerekkora lenne, nem pedig az életét kellene félteni nap mint nap.

Egyébként a nyáron járhatna pszichológushoz, hogy kicsit gyógyuljon úgymond a lelke. Szeptembertől meg tiszta lappal kezdhetne egy új helyen.

2018. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
Nem leszek népszerû, de nincs néhány korodbeli fiù barátod? Egyszer kéne jòl laposra verni a legmagyobb hangadòkat, hozzájuk képest kid pisisek a nyolcadikosok is...Bár ha ezt is öcséden bosszulnák meg, lehet, h rossz ötlet. A fojtogatásnak nem maradt láthatò nyoma a nyakán? Szüleid tudnak arròl, h Neked anno öngyilkossági szándékaid is voltam? Ülj le velük és értesd meg velük, h AZ ilyesmi tragédiába is fordulhat, ezért MOST kell megoldani.
2018. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsémet is csesztették. Megoldottam. Megvártam őket órák után, és tettem róla, hogy ne bàntsák
2018. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!