Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni az alábbi...

Mit lehet tenni az alábbi esetben, érdemes egyáltalán valamit tenni, vagy várjunk amíg elmúlik:-)?

Figyelt kérdés

A kisfiam most megy első osztályba. Egy kisváros külvárosában élünk, ahol kicsi az iskola. Ebben az évben két osztály indul (ami itt egyébként ritka)

A szülői eligazításos estén fel lehetett írni, hogy ki kivel szeretne egy osztályba kerülni.


Ezt a fiammal előtte jól átbeszéltük és számunkra egyértelmű módon felírtuk a legjobb barátait, akikkel az óvodában is szívesen játszottak. Ez a fiammal együtt 6 gyereket jelent a kb. 23 ból.


Azt gondoltuk, hogy a többiek is így fognak tenni és a gyerekek mehetnek egy osztályba, hiszen eddig óvodán kívül is meghívtuk őket, ők is a fiamat. A kapcsolattartás elég jó volt. Úgy éreztem, hogy a szimpátia a szülők részéről is kölcsönös.


Most viszont kicsit elbizonytalanodtam.


A fiamat úgy tűnik, hogy egyik szülő sem írta fel, így ő másik osztályba került, míg a többiek egy osztályba. Ez nagyon elszomorította őt, mert kirekesztettnek érzi magát. Én mondtam, hogy ez nem nagy dolog, előfordul, ki tudja miért alakultak így az osztályok.... próbáltam vígasztalni, de látom rajta, hogy belül nagyon dolgozik a történteken. Tudom, hogy előbb-utóbb elmúlik a szomorkodása, de nem vagyok abban biztos, hogy az iskolakezdés továbbra is olyan nagy öröm számára.


Itt szokás, hogy a gyerekek akik a környéken laknak, együtt mennek reggelente az iskolába, ami viszonylag közel van - sétálva 15 perc. A felírtakból 3-an itt laknak a környéken. Ez azt jelenti, hogy tudnak az iskolába menni együtt...


Én részemről hagynám így a dolgokat, aki barát, az barát marad, aki nem barát az úgyis lemorzsolódik, ezeket az életünk során meg kell élnünk.


De a főnököm, a fiam keresztapukája, akik itt születtek (Németország), írtak az iskolának :-) hogy hátha esetleg a fiam is átmehet a másik osztályba. De nekem ez olyan fura. Részemről az a típus vagyok, aki elfogadja a dolgokat, mások döntését.


Sőt számomra ez nem is olyan tragikus. A szülők döntése nem a gyerekek döntése. A fiamról annyit, hogy érzékeny és érzelmes gyerek, (pl. már 3 éve itt élünk, de még mindig sokat emlegeti Magyarországot - hiányzik Neki, ill. sajnos nem ismeri az apukáját, ami megint csak sokszor kijön rajta érzelmileg) emellett elég aktív, sokak szerint túl vad :-) Vannak tőle nyugodtabb és kedvesebb, de vadabb gyerekek is :-)


Szeretném megtudni, hogy Nektek mi a véleményetek erről az iskolatémáról. Minden vélemény érdekel :-)


2018. júl. 11. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz ügy ez, mert itthon ugye nincs erre lehetőség.


De egyáltalán nem biztos, hogy a fiadat nem írták fel. Lehet hogy csak a logisztika "áldozata" lett. Nem látunk bele, lehet hogy a fiú-lány arányok miatt pár embert át kellett variálni.

Meg gondolj bele, ha az egy kis közösség akkor mindenki ismer kb mindenkit, ami azt jelenti, hogy összevetve a listákat jó esély van rá, hogy mindenkit egy osztályba kellett volna tenni, amire ugye nincs lehetőség :) Szóval valahol húzni kellett egy határt.


Szerintem amúgy ez jól fog elsülni, mert a fiad így mindkét osztályban bennfentes lesz :) lesz egy rakás új barátja is, és biztos a régiek közül is megmaradnak.

Csak sajnos ezt nehéz egy 6-7 évesnek úgy megmagyarázni hogy ismét legyen kedve az iskola kezdéshez.

2018. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Miért vagy benne olyan biztos,hogy a szülők döntése? Szerinted nem kérdezték meg a gyerekeiket,kikkel akarnak együtt járni suliba? Én inkább hagynám. Mi lesz akkor,ha átkerül,és kiközösítik? Én hagynám inkább.Lehet a másik osztályban majd talál igazi barátokat.
2018. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nem kérdezték a szülőket, bár volt, aki jelezte, hogy melyik tanítónénit favorizálja... igaz egészen a szülői előtti napokig úgy volt, hogy egy osztály indul. A fiam 4 barátja az egyik osztályba került, ő egyedül a másikba.

Belebetegedett. A szó valódi értelmében.

2x kértem az igazgatót, hogy tegye át a másik osztályba, magamból hülyét csinálva sírtam az irodájában, hogy nem jó ez így nekünk. Hajthatatlan idióta volt.

A nyílt napon az tartotta az összes pedagógus a legfontosabbnak, hogy a gyerek örömmel várja az iskolát -nálunk pont ezt cseszték el.

Másik iskola igazgatójához mentem, tárt karokkal várták a gyerekemet.

Csakhogy ő közben kötődni kezdett a tanítónénihez (átjártak a tanítónénik az oviba különböző programokra).

Szeptemberben úgy indítottunk, hogy elmondtam az osztályfőnöknek őszintén: nem akar idejárni, nem szereti ezeket a gyerekeket, ezt az osztályt, nem szereti az iskolát. Szerencsére a tanítónéni nem problémát, hanem kihívást látott ebben.

Kb áprilisig tartott a barátság a régi haverokkal a másik osztályból. Játék közben egyre inkább kirekesztett lett, nem igazán tudta, hogy azok éppen miről beszélnek, mit játszanak, nem tudott bekapcsolódni. A szívem majdnem megszakadt, hogy végig kellett néznem, hogy nem akar már focira menni (ahova az összes pajtása járt), játszótérre menni, ne hívjunk át senkit, ő sem megy sehova... inkább egyedül játszott. Ebben az időben mondta először azt, hogy már nem akar átmenni a másik osztályba. Az osztályfőnöknek elmondtam, örült. 8 hónap kemény munkája volt neki is ebben az egy mondatban.

Viszont hiányoznak azok a barátságok, nekem is. Voltak ott olyan gyerekek, akik tök jó hatással voltak az állandóan csúcsrapörgő fiamra. Akikkel csak sétált, beszélgetett... szóval klasszul lenyugodtak egymás társaságában. Most ilyen nincs. Igazából komoly barát sincs. Ami alakulóban volt, annak betett most a nyári szünet.


Én azt javaslom, hogy amennyiben lehetséges, próbáld meg a pajtásokkal együtt tartani. Fontos az állandóság ilyen téren is. Más lenne a helyzet, ha másik iskolába menne, de azt minden nap végignézni, hogy a pajtások egy másik terembe mennek be, máskor vannak az udvaron, máskor játszanak, fociznak, mire megy ő enni a többiek már végeztek... kikezdi a gyerek lelkét.

Én mégigcsináltam ezt az elmúlt évben és nagyon nem egyszerű, nem hiszem, hogy túl vagyunk rajta. Az egyetlen, amiért azt mondom, hogy megérte így: a világ legszuperebb tanítónénije. Ha csak annyit mondok, hogy a gyereket már 2 hónapja folyamatosan az foglalkoztatja, hogy mi lesz majd 4. után, ha a tanítónéni már nem lesz velük, akkor azt gondolom, sokat elmond róla.

De még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy a jó utat választottuk, még mindig naponta bennem van a sz*ranya érzés, amiért hagytam, hogy ez történjen a gyerekkel és nem vittem el a másik iskolába.

2018. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

" ez jól fog elsülni, mert a fiad így mindkét osztályban bennfentes lesz "

Nem, nem lesz. Nem fogja a helyét találni. Az egyik osztályból kirekesztett lesz, mert nem oda jár (de ugye ott a haverok továbbra is együtt vannak, együtt játszanak, könnyebben barátkoznak újakkal) a másik osutályból önmagát fogja azzal kirekeszteni, hogy nem barátkozik, hiszen neki vannak már barátai.


Más lenne a helyzet, ha nem együtt beszéltétek volna meg, hogy kikkel akar együtt lenni. Most csak azt látja, hogy ő hiába szerette volna, nem úgy lesz. És egy ekkora gyereknek ez büntetés. nagyon komoly és baromira nem jogos büntetés.

2018. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
A többi gyerek német?
2018. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem baj hogy a keresztapjáék írtak az igazgatónak, legalább megpróbálják. A gyerek előtt mondjuk ezt nem hangsúlyoznám hogy de kár hogy nem a másikba kerültél meg hasonlók - inkább azt kell erősíteni benne hogy majd szerezhet új barátokat stb.

Mondjuk arra azért kíváncsi lennék a helyedben hogy tényleg azért tették a másik osztályba mert a barátai szülei közül egyik sem írta fel, vagy esetleg más oka volt pl. több gyereket a létszám miatt nem tudtak odatenni, ezért valakit muszáj volt a másikba stb.

2018. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
A férjem járt így anno az általánosba. Az összes barátja "a"-s lett, ő egyedül "b"-s. Persze túlélte, felnőtt, de a mai napig (40+) emlegeti, hogy neki ez mennyire rossz volt, és nem is lett olyan igazi barátja az új közösségbe, a régihez talált vissza jó pár év múlva.
2018. júl. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Mind nagyon kedves volt.


Igazából 3 szülőről tudom biztosan, hogy nem írta fel a fiam nevét.

Ebből 1 - a legjobb barátjának az anyukája - csak a közvetlen szomszéd kislányt, szervezési okok miatt. Ha bármi van, akkor közel vannak. E szerint az anyuka szerint nem olyan nagy a baj, mert a szünetben vagy iskola után is találkozhatnak a gyerekek. Az ő fia mindent semlegesen fog fel, neki mindegy volt kivel kerül egy osztályba.


Egy másik szülő, egy kislány anyukája. Ő kicsit éreztette is, hogy nem bánja, mert a kicsi fiam vonzódik a kislányhoz. Szerintem néha túlzásba is viszi a szerelmet :-) Az anyuka ennek nagyon nem örül és az utóbbi időben már nem engedi a kislányt hozzánk, szerinte a fiam túl vad. Ebben egyet kell értsek :-) plusz az apakomplexusa miatt sokszor bizonyítani akar, ilyenkor kicsit sok még nekem is a viselkedése :-) (sajnos nem ismeri az apukáját, mert a terhességem elején elhagyott)


Igazából ez a két gyerek a fiam számára a legfontosabb és lehet, hogy ez csak nekünk csalódás :-) Az is lehet, hogy nem jól veszi ki magát, hogy átkérjük a gyereket az ő osztályukba. Mikor ezt megírtam a kislány anyukájának, nem bíztatott, igazából erre az üzenetre nem is válaszolt, azóta sem beszéltünk. Ezért is vagyok elbizonytalanodva, mert lehet ez csak nekünk probléma.


Másrészről lehet benne véletlen, vagy szervezési háttér is, hiszen a szülőin elmondták, hogy megpróbálják teljesíteni a kéréseket, de nem ígérik, hogy mindenkié teljesül. Szerintem jobb lett volna, ha nem írhatjuk fel a neveket, akkor könnyebb lett volna elfogadni az iskola döntését. Mai eszemmel nem írtam volna fel senkit vagy csak 1 nevet kértem volna a fiamtól, hogy érezze a dolog kicsiny voltát...


A többi gyerek amúgy német, bár 1-2 vegyes nemzetiségű szülőkkel.


Mindenesetre jó volt vélményeket kapni tőletek. köszönöm szépen.

2018. júl. 12. 06:16
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Erre azt mondom, hogy ha neked valóban mindegy, hogy hova kerül (pl tanítókat nem ismered, egyik sem szimpatikusabb), akkor igenis számít a gyerek véleménye, és ha ő a pajtásokkal szeretne, akkor megéri futni egy kört az ügyben, hogy hátha. Mi ezt végigcsináltuk, és még mindig bizonytalan vagyok abban, hogy helyesen tettem-e, hogy végül elfogadtam a sors döntését.
2018. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
Magyarul csak Ti érzitek ezeket szoros barátságnak, ők nem annyira kedvelnek.
2018. júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!