Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor van itt az ideje a...

Mikor van itt az ideje a felvilágosításnak?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.osztályos lesz. Nem tudja mi az a menstruáció, nem tartottam még szükségesnek hogy elmondjam. Kolléganőm kisfia 7éves, kislánya 5éves. Anyuka előttük végzi a dolgát, tampon csere stb. Szerinte normális. Maradi vagyok? Iskolában úgy tudom 5. osztályban van felvilágosítás. Nyilván téma lesz nálunk is de ennyi idősen korainak találom. Ha kérdezne válaszolnék, de még nem volt rá példa. Mi a véleményetek?
2018. júl. 23. 22:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az iskola dolga a felvilágosítás, az csak egy plusz. Az alapokat otthon KELL elmondani. Ahogy már más is írta, ez egy folyamat, ha kérdez a gyerek válaszolni KELL neki. Az én nagyobbik lányom alig múlt 10 éves, mikor először megjött neki, 4.-es volt. Szerencsére nem érte váratlanul, mivel régen túl voltunk a szükséges felvilágosításon. Nem is csinált ügyet belőle, nem volt ijedtség: lejött a szobájából és közölte, hogy "Anya, azt hiszem megjött." A betét használatát tisztasági betéttel gyakorolta mindkét lányom már korábban. Suliba mindig vittek magukkal, hogy ne érje váratlan baleset őket. Nem egyszer ők segítették ki osztálytársnőiket, akik nem voltak felkészítve.
2018. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányommal a menstruációról már 6 éves korában beszéltünk. Azt is tudja, hogy születik egy baba, de azt nem, hogy kerül be a pocakba (most 7 éves). A fiam úgy egy fél éve, 9 évesen átlapozott egy könyvtári felvilágosító könyvet. Elég nagy sokk volt neki, azóta sokat kérdez, már mindent tud. Persze ő soha nem fogja csinálni, mert undorító. Kicsit zavarba ejtő, hogy konkrétan ránk vetíti a kérdéseit, hogy pl. apa kukija hogy fér be az én puncimba, meg hogy szokott-e fájni stb., de mindenre válaszolunk, persze általánosítva, rólunk elterelve a szót.

Megkértem, hogy az iskolában ne terjessze a tudását, de azt mondja, hogy szinte minden fiú tisztában van a dolgokkal (3. osztályos lesz).

2018. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye mindenki tudja, hogy az az iskolai cucc nem egy felvilágosítás, hanem egy h lye vicc? Nálunk pl. egy öregasszony pirulva elmagyarázta, hogy hol van a tankönyvben a fejezet, majd húzott tovább az almafa felépítésére.

Amúgy ha nem kérdez, akkor nem izgatja még a dolog, csak könyörögve kérlek ne hajtsd el baromságokkal ha egyszercsak kérdezni kezd.

2018. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Jahj te irigylem a lányod, nekem már elsőbe mondogatták a haverjaim: “ha gyereket akarsz d*gni kell” 😂✌🏽
2019. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!