Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ugye nem kötelező a napközi?

Ugye nem kötelező a napközi?

Figyelt kérdés
Ha úgyis itthon vagyok, majd én tanulhatok a gyermekkel ha úgy döntök hogy nem legyen napközis? Lehet ezt kérvényezni? Első nap aznigazhatohoz kell beadni?
2018. júl. 30. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Nalunk is siman el lehet hozni a gyereket az orak utan.

Altalaban ev elejen kell egy papirt kitolteni,hogy kersz e napkozit vagy sem.

De ezt ev kozben barmikor tudod modositani,eleg csak a tanarnak szolni.

Mi probaltuk mindketott,es mindket fiamnak a napkozi jott be.pedig idaig itthon voltam a kicsivel.

Orak utan mentek az udvarra,es utana tanultak.

A lecke szinte mindig kesz volt,itthon mar csak olvastunk egy kicsit ha epp szukseges volt.

Mikir hazajottek orak utan akkor szenvedes volt veluk lecket irni,es bizony neha keresztbe alltak a szemeim a feladatok lattan.egyaltalan nem ugy kellett megoldani ahogy a felnott jozan esz diktalja.az eredmeny ugyan az,de a levezetese teljesen mas.

2018. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is attól függ, milyen a napközi. Anno nálunk az volt, hogy semmi nem volt kész, semmit nem tanultunk meg, és otthon, 5-kor állhattunk neki szenvedni a leckével, meg a szóbelivel, mert ez ilyenkor már tényleg csak cirkusz meg szenvedés. Meg is unta anyu hamar, és közölte, hogy nincs napközi. Ha viszont a napközi olyan, hogy rendesen megcsinálják az ÖSSZES aznapi leckét, gyakorolnak pl. olvasni, és nincs egyik napról a másikra szóbeli, akkor tök jó, hogy otthon 5-től azt csinál a gyerek, amit akar, illetve lehet normálisan együtt lenni. Az én lányom még nem iskolás, de ettől teszem majd függővé, hogy bent lesz-e délután vagy nem.
2018. júl. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az iskolát. Nálunk el is lehet vinni meg maradhat is, de előre egyeztetni kell - üzenőfüzetbe kellett beírni, de ezt elmondták a szülőin még tavasszal - és ha más lesz a menetrendje, azt is előre jelezni kellett írásban.

Nekünk jó a napközi, szerintem ugyan nem ellenőrzik, de így is elsőben kisebb döcögések után nagyon szépen önálló lett a gyerek, mindig gyorsan megcsinálja, amit kell, hogy mehessen focizni, közben meg olykor iskolai különórák is vannak. Ha hazahoznám egyrészt biztos rimánkodnom kellene, mert éhes lenne meg fáradt meg.... és végül engem is meg a tanulást is megutálná, másrészt kimaradna a haverkodásból és ennél sokkal egészségesebb levegőn rohangálásból. Utána meg még megyünk pl. edzésre, amire otthonról szintén nehezebb lenne elindulni, pláne, hogy több gyereket kell összeszednem több irányból. Igazat adva Vekerdynek :) kisebb rágörcsölés után végül elengedtem a kezét az iskolai dolgokban, hiszen azt kell megtanulnia, hogy ő felel a saját dolgaiért, ha elfelejt, ellustázik valamit, inkább most legyen tanítólag következménye, amikor még nincs olyan nagy tétje, másrészt nem a házi feladattól lesz okosabb, órán tanítják őket, harmadrészt nem engem osztályoznak, negyedrészt én biztos más módszerrel tanítottam volna pl. írni-olvasni. Hétvégén azért szoktunk kicsit gyakorolni, ha valamiből döcögősebb vagy nagyobb feladatot kapnak (pl. olvasótabló). Egyelőre kitűnő.

2018. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Iskolafüggő. van, ahol nem kötelező, van, ahol tanulószoba van (itt kötelező, de kikérővel elengedik a gyereket 4 előtt is) és van iskolaotthonos oktatás, ahol délután is teljes értékű tanórák vannak. Innen nyilvánvalóan nem lehet kimaradni, hiszen hiányzásnak minősül.

Ráadásul a suliban teljesen máshogy tanulnak, mint ahogy te tudsz vele otthon foglalkozni. És gyerekek között van, ami szintén nem utolsó szempont, hiszen így része lesz a közösségnek.

2018. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk 16:00 óráig bent kell lennie a gyereknek, csak a versenyszerűen sportolók mehetnek el előbb, egyesületi igazolással.


Szerintem sokkal jobb a gyereknek, ha bent marad napköziben. Sokkal jobban szeretnek ott a gyerekek házit írni és tanulni, mint otthon, plusz a napköziben tanulás után tudnak a barátokkal játszani, nem úgy mint otthon.

2018. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%
én lányom iskola otthonos osztályba jár .itt délelőtt is meg délután is vanak órák ,de a házit is megcsinálják 3ig ,3-4 ig meg az udvaron vanak .
2018. aug. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Elvileg törvény van rá, hogy kötelező, csak ezt a legtöbb suliban elég lazán kezelik, kiosztanak egy nyomtatványt, hogy ilyen meg olyan okok miatt a szülő kéri, hogy elhozhassa előbb a gyereket, és pont.

Nálunk mondjuk ez nem volt mérvadó, mert iskolaotthonos suliba jár a fiam, az alsósoknak 15:10-ig vagy 16:00-ig végig tanítás volt, a szabadidő és az önálló tanulás (kvázi leckeírás) is be volt építve az órarendbe, de nem volt így szétválasztva a nap, hogy tanórák - ebéd - szabadidő - leckeírás. Én kicsit sajnáltam, mert az alsós időszak nagy részében pont itthon voltam az öccsével, és szívesen elhoztam volna hamarabb, viszont dolgozó szülőknek szerintem kincset ér ez a fajta rendszer, mert itt tényleg nem marad otthonra már tanulnivaló.

2018. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom azért először nézzétek meg hogy teljesít a gyerek az iskolában, és beválik-e neki a napközi.

Nyilván függ a napközitől meg a tanártól is, van ahol semmit nem csinálnak mert végig játék van, és tényleg ötkor áll neki leckét írni, van ahol az osztálytársak zajonganak annyira hogy nem tud koncentrálni, és van ahol annyira hajtja őket a tanár hogy valóban félhullák mire kijönnek. Ezt nem tudod előre.

De függ a gyerektől is. Nálunk viszonylag jó volt a napközi koncepciója, egyig vagy kettőig volt tanítás, utána udvari játék háromig, háromtól négyig, fél ötig önálló leckeírás, meg néha ha memoriter volt közös gyakorlás, utána meg ügyelet.

Én utáltam. Nem tudtam koncentrálni, nem mindig akartam olyan ütemben vagy sorrendben haladni ahogy a tanítónéni eltervezte, sok mindennel meg sokkal hamarabb kész voltam, és unatkoztam, az osztálytársaimmal meg nem voltam jóban. Sajnos más lehetőség nem volt mert mindkét szülőm sokáig dolgozott, gyakran 6-7 körül utolsóként hoztak el az ügyeletről.

De volt akinek rengeteget segített hogy emlékeztetik mi volt a lecke, fel van írva a táblára, ellenőrizzük, felmondjuk közösen a szorzótáblát vagy az abc-t, hogy odaül mellé a tanítónéni és elmagyarázza még egyszer mi volt órán, és volt akinek jót tett hogy a barátaival van délután.

És ezt se fogod biztosan látni előre, mert nem tudod hogy viselkedik iskolai helyzetben a gyereked.

2018. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!