Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Két hét iskola után rengeteg...

Két hét iskola után rengeteg probléma van a fiammal. Hogy tudnánk változtatni?

Figyelt kérdés

Nagyobb tesóból kiindulva keményébb általános iskolát választottunk. Első naptól fogva csak a panaszokat hallgatom. Nem tud figyelni, mocorog, kiabál, piszkál másokat, zavarja az órát. Itthon is elmagyaráztuk 100x hogy kell viselkedni, mit lehet és mit nem az órákon. Már beígértem kínomban egy drága legot csak viselkedjen. De egyre rosszabb a viselkedése.

A tanárnénije is beszélgetett vele erről, nemis várja el hogy rögtön tökéletesen menjen minden de mutasson kis javulást. Hétvégén írhatja újra a magyar füzetét mert olyan erősen nyomta rá a ceruát kiszakított lapokat belőle.

Az apja nem bírja már ezt, az ő főnökének a felesége a fiúnk osztályfőnöke. Az irodában is a vademberen nevettek hogy nem tud viselkedni. Lejáratja a családot szerinte. A nagyobb gyerekkel semmi ilyen gond nem volt, sosem volt panasz rá.

Gyakoroltuk itthon a jelentkezést, hogyan üljön a padban. Felvásároltam egy papírboltbs való ceruza készletet hátha az a gond hogy nem jó a ceruza vagy nem tetszik neki. Gyomorgörcsöm lesz ha megyek érte a suliba már röhögnek a szülők is mikor a fiam kiabálja anya gyere baj van.


2018. szept. 14. 14:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

De ti mikor beszéltek ennyit a tanítónővel? Vagy nálatok ez hogy van? Kislányom is két hete iskolás, de én még nem beszéltem azóta a tanárral, mert reggelente ugye a szülők nem mehetnek be az iskolába, csak a portáig, délután pedig már a napközis nevelővel vannak, tehát személyes visszajelzést én még nem kaptam a tanítótól, csak a kislányom mesél dolgokat (illetve az üzenőfüzetében van két jutalom matrica hogy ügyes volt, ennyi)

De ez tényleg tök fura helyzet h a férjed főnökének a felesége az osztályfőnök - esetleg tőle hallod ezeket a dolgokat a férjeden keresztül? Sajnos ha szegény gyereket már az elején beskatulyázzák rossz gyereknek, és minden irányból ilyen nagy nyomást raktok rá, ez sok jóra nem fog vezetni.

Azt mindenképp azonnal abba kéne hagyni hogy a férjed munkahelyén is téma legyen a gyerek, nektek pedig empatikusabbnak kéne lennetek vele, lehet hogy hiba volt erős iskolába íratni épphogy 6 évesen - bár az első két hétben még szerintem annyira nem jön az elő hogy erős az iskola vagy sem.

2018. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém!Vigyétek vissza óvodába, erre van lehetőség.Kevés gyerek érett alig 6évesen az iskolára, a leírtakból ő még nem az.Próbáljátok megérteni, hogy amiket csinál azt nem direkt, rosszaságból teszi, hanem éretlenségből.Így nem fog bevállni se Lego, se beszélgetés, se semmi más, mert még nem képes rá.Ha suliban marad szinte biztos, hogy osztályismétlés lesz belőle. (Ha az se, az még nagyobb baj, mert csak nőni fog a lemaradása az évek alatt és a kudarcok csak még jobban tetőtik a problémákat.)2hét után még kisebb trauma érné, ha újra oviba menne, mintha végig kínlódná az évet.

Egy tanító néni

2018. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

2 hét után ilyeneket mond egy taar, egy iskola, az nem megfelelö a gyerekekkel.


Rég nem az öskorban élünk, elvileg a tanárok is tovább fejlesztettek, és tudják, hogy egy ovodából jövö gyerek az elsö pár hónapban!!!! össze vissza mozog, ugrál, kiabál az órán. Ezt kb félévre le kell vetköznie, és elsö évvégére meg tud ülni és figyelni tud.


Lányom legjobb barátnöje egy iszonyat aktív gyerek. Pedig akár 1 órát is tud ülni és rajzolni. De ha csak egy aprócska hülyeség jön szembe abba bele ugrik és igazából az elsöben az elsö 2-3 hónapban ö volt az osztály bohóca. Egy órán akár 2-3x is körbe rohangálta az osztály. A tanárnö egyetlen egyszer sem beszélt a szülökkel, nem mondta el másnak.(ezt a lányom mesélte, az anyukát próbáltam faggatni, de egyszer sem hívta be a tanárnö).

Lányom az öszi szünet után mondta, hogy már nem rohangál a barátnöje annyit, és évvégére egy ici picit sem rohangált és figyelt. Olvastam az évvégi értékelését a kislánynak, és csak jót írtak róla.

DE ehhez kellett egy nagyon jó tanárnö aki tudta kezelni a gyerekeket.


Ami nagyon csúnya dolog a tanárnötöl, hogy ezt elmondja a családjának és ök ezt tovább adják. A gyerekeknek nincsen személyiség jogaik? Miért a férjével beszél erröl?

2018. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
A mi ovinkban a kisfiúkat 7 ev alatt nem is javasolták suliba menni, a kisfiúk később érnek. Hiba volt suliba vinni. Most annyit tehettek, hogy sulit váltotok és ezerrel felzárkóztatás. Egy iskolaelőkészítős tanárnőt keressetek aki foglalkozik vele, ismerősünk fia járt ilyenhez.
2018. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

A tanàrnővel magyobb gondok vannak, mint A fiaddal!

Minimum osztàlyt vàltanèk, de lehet visszavinnèm oviba. Ezt neked kell eldöntened, de semmikèpen nem hagynàm egy egy ilyen "pedagògus" kezèben.

2018. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Szegény kisgyerek!


Eleve ostobaság volt iskolába küldeni. Sem nektek, sem az óvónőknek nem tűnt fel, hogy a gyerek nem iskolaérett??? Oké, ti laikusok vagytok, meg elfogultak, de az óvónőknek ehhez elvileg érteniük kéne, nem?

Ti kitaláltátok, hogy "keményebb" általános iskolába íratjátok. Tessék, itt az eredmény: a 8 éves iskola első két hete telt el, de már keményen szív a fiatok. Megérte versenyistállóba küldeni?

Ráadásul kifogott egy szadista, ostoba tanítónőt, aki dicsérni nem tud, csak kritizálni. Megsérti a gyerek személyiségi jogait azzal, hogy kibeszéli a gyerek problémáit otthon. A férje meg partner a hülyeségben, mert munkahelyen még terjeszti, ill. vissza is mondja az apának.

Az anya (vagyis te, kérdező) meg még otthon azzal nyaggatod, hogy a jelentkezést tanulja, meg a padban ülést. Tehát szerencsétlen gyereknek nem is ér véget a kínzása az iskolából való hazajövetellel, hanem otthon is folytatódik. Csodálod, hogy tele van feszültséggel? Csodálod, hogy piszkál másokat? Én azon csodálkozom, hogy (még) nem verekszik. Kínozzátok még tovább, azt is meg fogja tenni! Eszedbe sem jut, miért nyomta olyan erősen a ceruzát a magyar füzetbe, hogy lapok szakadtak ki???? Azért, mert ekkora feszültség és indulat van abban a szerencsétlen kisfiúban!

És kifogott egy olyan apát, aki ahelyett, hogy megvédené a fiát mások előtt, inkább a saját gyereke ellen fordul.

Hát én (apa vagyok) hasonló esetben helyre tenném az összes böszme röhögő kollégát, de a főnököt is. És bemennék a tanítónőhöz és felelősségre vonnám, hogy meri a gyerekem problémáit otthon kiteregetni. Panaszt tennék az igazgatónál és a tankerületnél is, szóval megjegyezné mindenki ott, hogy ez a hozzáállás az én gyerekemnél tilos!

Nem tudom, van-e lehetőség most visszavinni óvodába, de ha igen, akkor azonnal vigyétek vissza. Ha nem lehet, akkor másik (nem kemény!!!) iskolába kéne átvinni. Ott, ahol természetes, hogy az óvodából jött gyerekek még nem ülnek 45 percen át, nem mindig jelentkeznek stb.

És a férjednek nagyon komolyan a tükörbe kéne néznie, hogy milyen apa, ha nem áll ki a gyerekéért, amikor felnőttek gúnyolják, röhögnek rajta!


Nagyon-nagyon sajnálom a kisfiadat! Ha tényleg szereted, akkor ne legyél partner abban, hogy lelki nyomorékot csinál belőle a tanítónője!

2018. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

tenyleg nem kellett volna meg iskolaba vinni.

a kozepsom egy nagyon okos gyerek.fejben ezres szamkorben szamolt 6 evesen.gyorsabban mint sok felnott.viszont a kudarcit nem tudta kezelni.

igy az ovonokkel egyutt ugy dontottunk nem kezdi a sulit 6 evesen.pedig o aprilisi.

1 evvdl kesibb ment,es nagyon kellett az a plusz 1 ev.es persze az ovonok is,mert az utolso evben rengeteget foglalkoztak a fiam problemajaval.

plusz,nalunk az elso 1-2 honap azzal telik a suliban,hogy a gyerekeket atallitjak ovis letrol sulisra.lenyegeben sok olyan gyerek van aki 3 hete meg ovis volt.....

nem tudnak egyik naprol a masikra hirtelen megnyugidni/komolyodni.

nem 45 perc volt 1 ora,csak 20.utana padbol ki,es jatekosan tanultak.

ezen felul a tanito neni a problasabb gyerekekkel igyekezett plusz foglalkozni.(25fos osztalyrol beszelek)

pedig mi sem egy gyenge suliba jarunk.

amit a tanar csinal a fiaddal az minosithetetlen.

en az igazgatohoz mennek a helyetekben,a ferjeddel karoltve es panaszt tennek.

az en fiam mar 3.osztalyos,szuperul teljesit az iskolaban.meg mindig kicsit dacos,de ilyennek fogadtak el,es a lehetosegeikhez merten probaljak ezt toleralni,es segiteni a gyereknek.

2018. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

2 hét után nem tud figyelni, mocorog, beszél... ba szki, még óvódás! Túl nagyon a tanerő elvárásai.

2 hét után magyarfüzet újraírása? mi a fenét írtak már bele? még betűelemek sincsenek, max színezés.


Vidd máshova! a tanítónénije nem teljesen normális ezekkel az elvárásokkal.

2018. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!