Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülői kérésre ismételheti...

Szülői kérésre ismételheti gyermekem az 1. osztályt? Sok a probléma! El vagyok keseredve. Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék túl terjedelmes lenni, ezért megpróbálom röviden...


Tanárok szerint:

Lányom nem figyel, hisztis-sírós, fecseg, nem akar figyelmesen részt venni az órákon, amit így fogalmaz "nincs kedve" verekszik, visszabeszél a tanárnak, hazudik


Lányom szerint:

A tanárok sokat kiabálnak vele, nem árulkodhat-mert az csúnya dolog de mikor piszkálja őt valaki vagy megüti nem adhatja vissza, utálják őt, ha mondd valamit mindig azt mondják ne hazudjon, de van mikor meg sem hallgatják, ha tudja a választ valamire és jelentkezik nem szólítják mikor nem tudja azért is, plusz feladatokat kap a szünetben amikor a többiek már játszhatnak, már-már gyűlöl iskolába menni a tanárok miatt, minden reggel sírva megyünk, nem tudom mit tehetnék, másik iskolán gondolkodom, de mindenképp halasztással, mert semmi motiváció már benne, azt hiszi hogy "hülye gyerek" és nem akar tanulni, mert elmondása szerint, idézem "...tanároknak úgy sem jó semmi amit én csinálok" :(


Mivel az én gyermekem, ismerem, ezért bátran merem állítani, hogy nem csak kitalálja ezeket, főleg nem hazudik. Nem agresszív, a verekedésről is azt tudom elképzelni, hogy max visszaadja (legalábbis kezdeményezés egyáltalán nem jellemző rá) a feleselés sem gyakori nála-ez előfordul a -De..., -Mert...


Januárban beszéltem a tanárral ezekről a problémákról, hogy próbáljunk meg valami megoldást találni. Beszélgetek erről sokat a lányommal, de kértem, hogy legyen türelemmel, úgy gondoltam lesz változás, de csak rosszabb lett.. kb 1.5-2 hónapja a másik tanárnő is hasonlóképp viselkedik, pedig őt nagyon szerette és ez kölcsönös volt addig, míg be nem mentem a problémák miatt. Egyébként akivel korábban voltak ezek a "nézeteltérések" arra a t.nőre sok szülő panaszkodik, de senki nem áll oda a tanár elé kerek-perec...


Mit lehetne tenni?



2014. márc. 18. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti àtvinném màshova, mert itt màr bàrmit csináltok, csak rosszabb lesz.
2014. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Masik suli es visszafogni! Igazad van!

Uj iskolaban uj esely!

2014. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismételtetni kell vele az évet, hanem átvinni egy másik iskolába. Onnan folytathatná a 2. osztálytól.
2014. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Tehát azt javasoljátok, hogy ne másik osztályba kérjem át, hanem váltsunk sulit? Meg tudnátok indokolni?


Én már úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem. Próbáltam lányomnak elmagyarázni, hogy milyen lehet az iskolai élet a tanárok szemszögéből, és hogy ez mekkora feladat nekik, stb...


Nem jártunk sikerrel, és nagyon elkeserít, hogy így kell nap mint nap elválnom lányomtól, és azon rettegek milyen hangulata lesz ha megyek érte.

2014. márc. 18. 09:28
 5/13 A kérdező kommentje:

9:25-ös.


Szerintem szükség van az év megismétlésére, még most míg az alapokat megtanulja, mert ha ezt nem fogja rendesen elsajátítani később nagyobb problémák is adódhatnak. Én, mint szülő azt látom egyre inkább le van maradva, és a felsorolt konfliktusok miatt nincs sikerélménye, motivációja. Még a házit is úgy írja meg, hogy én játszom a tanárt, mert már másképp nem hajlandó, de a plusz gyakorlások hétvégén szinte egyre esélytelenebbé váltak.

2014. márc. 18. 09:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem a helyzeted, nálunk elsőben hasonló gondok voltak, több szülővel együtt gondolkodtunk azon, hogy elvisszük a gyereket máshová – csak sajnos nem találtunk jobbat a környéken. Érdekes viszont, hogy másodikra a tanítónők „megszelidültek”, az, aki első eltorzult arccal fröcsögött, hogy milyen „rosszak” a gyerekek, mára kedves mosollyal biztatja a szülőket. Kicsit ijesztő, de arra jöttem rá, hogy elsőben teljesen megborultak a tanítók a sok félig még ovis gyerektől, másodikra meg már rájöttek, hogy ki milyen, kiismerték őket. Persze ez valójában szörnyű, hiszen 20-30 év tapasztalattal már tudhatnák kezelni a kicsiket is…


A lényeg, hogy tanítót próbálj keresni a lányodnak. Első körben próbálkozhatsz az iskolában, bár nekem van egy olyan gyanúm, hogy egy iskolán belül erősen „összezárnak” a pedagógusok, így nem biztos, hogy bárki jó szívvel átvenné a lányodat, és az is lehet, hogy a mostani tanítónő rosszakat mondana róla az új tanítónak. (Bocs, ha rosszindulatúnak tűnök, de sajnos az eddigi tapasztalataim alapján el tudom képzelni a helyzetet.)


Szóval lehet, hogy egy másik suli azért nyerőbb, mert ott teljesen tiszta lappal indulhatna. De a lényeg, ne az iskolát nézd, hanem beszélj a leendő tanítókkal, és mondd el, mi a helyzet.

2014. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. másik iskola. Nem másik osztály. A gyerek utál abba a suliba járni, szorong (sírva megy reggel). A szünetekben, ne adj isten helyettesítéskor újra találkozik ezekkel a tanárokkal.

2. az évismétlést jobb, ha a nevelési tanácsadó dönti el. (Ha Te tévedsz és a gyereked nagyon is jól halad, csak esetleg nem látszik a "teljesítményén" a helyzet miatt, akkor unatkozni fog az elsőben. Eredmény: (Nem kell figyelnem, mert én ezt már tudom.) És amikor elérik a többiek azt a tudást, amit ő is tud, akkor egyszerűen lemarad, nem kapcsolódik be. Szóval ezzel jó vigyázni.)

2014. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

En tuti atvinnem masik iskolaba, de elotte jol megneznem a masik iskolat ahova viszem. Nem lehet h a lanykad azert nem figyel mert uncsi az ora????

Szerintem akarmennyire is rossz a gyerek, nem elfogadott h a tanarno kiabal veluk. Ha idegei nem birjak a gyerekeket nem tanitoneninek kellene menni! Az h visszabeszel szerintem onmagat probalja megvedeni. En tuti ezt a sulit nem eroltetnem. Az is tuti h a tanarnak jol megmondanam a velemenyem es az igazgatonal kotnek ki a problemaval.

A problema h a kezdeti evek nagyon fontosak a gyermek eleteben, es igy csak meg fogja utalni az egesz tanulast ami vegigkiseri majd az egesz eleteben. Bocsi de ilyen korulmenyek kozott en sem lennek motivalt.

Egyebkent emlekszem h 3ik osztalyban engem is kikuldtek az ostzalyterembol, mert epp massal foglalkoztam, es sikeresen ugy elrejtettem h a tanar nem talalta meg es kizavart h sunyi vagyok. Pedig dog unalom volt az ora azert foglalkoztam massal h lekossem magam es ne aludjak el. Sosem voltam szimpi ennek a tanarnak es sajna o volt 3-4ikben. Aztan gimiben is volt egy tanarom aki utalt, mert sosem olvastam el egyetlen kotelezo olvasmanyt de a muvet nagyon jol le tudtam elemezni igy nem tudott szivatni, de 3-asnal nem is volt jobb eredmenyem. Megis jo penzugyi szakember lettem, PSZF-et vegeztem, majd a jogot, tudasommal kulfoldre vandoroltam, letelepedtem, allampolgarsagot szereztem es egy multi penzugyi es szamviteli osztalyat vezetem.

ezt cask azert irtam h ne ird le a kislanyodat, es foloslegesen ne ismeteltess vele osztalyt.

2014. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én is mindenképpen elvinném másik iskolába. Az évismétlés sem rossz ötlet, mivel lehet, hogy igazából sem volt érett a gyermek az iskolakezdéskor. Szerintem jót tenne neki.

Az új iskola azért is jó, mert - gondolom - már az épület látványára bestresszel a gyerek, és amúgy is naponta láthatja az előző tanárait. Ez egyik félnek sem tesz jót.

2014. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon nehéz és valójában nem is szabad ilyenkor külsős emberektől tanácsot kérni. Pontosan kell ismerni a gyermeket, a tanárokat.

Abban mindenképpen igazat adok neked, hogy ilyen sikertelen év után ne engedd második osztályba lépni, még másik iskolában sem. MIndenképpen újra kell kezdeni az évet!

2014. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!