Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyerekem újabban egyre több...

Gyerekem újabban egyre több leckét hoz haza. Mire gondoljak?

Figyelt kérdés

Mi lehet a gond?

Túl sokat adnak fel?

Most lett másodikos, tavaly sosem írt itthon házit.

Vagy ez már másodikban természetes?


Szülői még nem volt idén, de majd rákérdezek, csak kíváncsi vagyok ti tapasztaltatok e hasonlót.


2018. szept. 24. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Fiam sosem csinálja meg a leckét mert nem kötelező lehet játszani is. Októbertől hazajárós lesz
2018. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

A kerdes az, elso, hogy normalis e egy masodikosnak ennyi házifeladat, nem pedig az, hogy napközis e.

Van, ahol sokat adnak fel, kérdező. Nyilván nálatok is, amúgy honnan szedné a gyerek, hogy azt meg kell csinálni?

2018. szept. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, 2, a kérdés az, miért nem csinálja meg. Annyira biztos nem fontos, ha se a gyereket, se a tanítót nem kérdezte meg.
2018. szept. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Normális.
2018. szept. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Napközis? Mert ha igen, nem biztos, hogy több a házi, lehet, csak most nem csinálja meg bent. Ha nem napközis, akkor biztos több a házi, mint tavaly.

Hogy mennyit adnak fel, persze az adott tanáron is múlik, - szerintem az egész házi feladat intézménynek nincs értelme, - meg magyar szokás is, meg van egy tanterv is, amit muszáj követniük és gondolom, az adott osztály összetételén is múlik, milyen gyorsan tudják "behabzsolni".

2018. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

az én másodikosom eddig 3x hozott haza olvasás gyakorlást és 1x matekot, mert ott a tanár külön kérése volt, hogy ne pénteki napköziben csinálják meg, hanem hétvégén otthon.

Szóval nem hinném, hogy természetes, bár biztosan nagyobb lesz a terhelés, mint tavaly, pl lesznek már memoriterek, több írás-gyakorlás és jön majd hamarosan a szorzótábla is.

2018. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért furcsa, hogy napköziben nem készíti el a házit a gyerek. Itt megírják, leellenőrzik, ha valami nem megy, akkor gyakorolnak még a házin felül is. Igaz, nem sima napközi, hanem tanulószoba.
2018. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem délben hazajárós, 3.-os a fiam.


Nem sok házijuk van, kb. fél óra alatt végez a napi házikkal (ha esetleg olvasni is kell, akkor max 1 órát foglalkozik tanulással), tegnap pl. matek volt 2 feladat a munkafüzetben, fogalmazásból szintén 2 feladat, környezetből kutatómunka, amit le kellett írni a füzetbe, 40 perc alatt végzett a kutatómunkával együtt (neten, könyvekben). Vershez is jó esze van, kb. 20 perc alatt tanulta meg az Altatót és az Anyám tyúkját is.


Szerintem függ a házi mennyisége az osztály összetételétől, hogy milyen gyorsan tudnak velük haladni. Ha a te gyereked lassabban halad, esetleg órán nem tudja befejezni az adott feladatokat, akkor az még hozzáadódik a házihoz, így már soknak tűnhet.

Nekem a fiam általában már az óra végén elkezdi a házit, mert van ideje, megcsinálta a kötelező órai munkákat, így itthonra nem sok marad.

2018. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

„Nekem azért furcsa, hogy napköziben nem készíti el a házit a gyerek. Itt megírják, leellenőrzik, ha valami nem megy, akkor gyakorolnak még a házin felül is. Igaz, nem sima napközi, hanem tanulószoba.”


Innen látszik, mekkora különbség van a sulik között, mert a fiam iskolaotthonos iskolába járt alsóban, ahonnan elvileg a tankönyveket sem kellett volna hazahoznia hét közben, mert mindent megcsinálnak du. 4-ig. Ehhez képest sokan szinte soha nem írták meg bent a leckét, de ha meg is írták, nem nézte meg a tanár, és ha valakinek valami nem ment, az volt a duma, hogy „ha figyeltél volna órán, tudnád”.

2018. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Elég komoly gondok vannak a magyar oktatással.

A gyerekek napi 9 órát is az iskolában vannak, többet , mint egy felnőtt a munkahelyén. Ha a gyereked napközis, akkor ott kellene megírja, ha nem napközis, akkor van a házinak létjogosultsága.

Szeptember közepén túl vagyunk és még nem volt szülői? Ez az iskola hibája.

Beszélj a tanítóval, a gyerekkel, stb.

2018. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!