Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek egy elsős gyerek...

Szerintetek egy elsős gyerek koncentrációs képességét mivel növelhető? Ha játszik a neten az jó?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a neten vannak matematika interaktív feladatok. Esetleg ezzel?

Nincs ötletem.

Segítséget kernék



2018. okt. 11. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, nalunk is a fejlesztő a fentebb leírt napi életbe beilleszthető dolgokat mondta. illetve a LABDA PATTOGTATÁS, hinta, trambulin.


Még amit kell csinalnunk:


-szóban mondasz utasításokat, először csak 3 lepcsőset.

pl.: lépj előre, emeld fel a bal térded, és tedd le.

lehet viccesen, ezt nagyon szeretik:

bal kezzel fog meg a jobb fuledet, jobbal a fejed tetejét, és ugralj 20x.

ilyesmiket.


- ha lent vagytok vagy hat bennt is lehet ha van vmi jó ötleted ra...menjen a padkaszegélyeken, mint a balettosok...


-osszeállitasz szavakból sort.

alma, kocka, keresztrejtveny, kocsi, ovoda, apuka, akarmi..

felméred hány szót tud könnyen megjegyezni, es annyi szóból álljon. fontos hogy konnyu legyen az elején, hogy ne vedd el a kedvét, ne akard hogy sokat megjegyezzen, dicserd, hogy megszokja, es szeresse ezt csinalni.


minden nap kell ezt csinálni, es mindig más feladatsort kell kitalálj neki.

és ez mondod neki, es neki vissza kell mondja, lehetnek vicces szavak, hogy jobban kedvelje..popsi, kakao, kutyafüle, macskafarka, 😊


ha már nagyon patentul megy aznx szó megjegyzése, mindig emeld eggyel. de lassan, ne siessetek, legyen ez egy közös buli, ne legyen gyakolas szaga..

kb. napi 5-10perc. tobb nem kell.

ha már nagyon sok szót megjegyez, akkor bele lehet csempészni 1-1 tobbszavas rövid mondatot..

2018. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én ezt az utolsó játékot kicsit másként ismerem, talán úgy még izgalmasabb, játékosabb. Mi olyan helyzetben játszottuk, mint amikor pl. barchobát, szóláncot (hosszú kocsiutak, kevésbé érdekes séták). Egyikőtök mond egy szót, a másiknak meg kell ismételnie és hozzátennie egyet. Utána ismét visszakerül az első játékoshoz, ő megismétli mind a kettőt, plusz hozzátesz még egyet, és így tovább megy oda-vissza. Az, hogy vicces szavakat találj ki itt is jó ötlet, de itt segíthet az is, hogy a szavak egy részét ő maga találja ki valamilyen képzettársítás alapján. Szerintem magától is rájön, de ilyenkor segít, ha mindig elképzeli az adott dolgot, és hozzáköti valamihez, amit ténylegesen lát. (Én az ujjaimat személyesítettem meg.)


Nem vagyok szakember, de én még saját magamon is azt érzem, hogy az segít a koncentrálásban, az fejleszt, ha a saját agyamat kell használni, minél több mindent magamnak kell elképzelni. A számítógépen a gyerek (meg én is) kész képet kap, ott van minden leírva, átkapcsol magától, látszólag összefüggések nélkül (hiszen a forráskódot azért még nem tudja értelmezni). Én úgy érzem a képernyő fénye is rontja a koncentrálást, a fizikai világban minden megfoghatóbb, könnyebb koncentrálni.

Persze biztosan az ottani jó játékok is fejlesztő hatásúak, meg persze nem is kell 0-24-ben fejleszteni a gyereket, lehet kikapcsolódásként használni, de szerintem a fizikai világ ingerei sokkal többet segítenek.

2018. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!