Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A református iskola kötelezhet...

A református iskola kötelezhet -e hogy kereszteljem meg a gyermekem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 19:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

#8-as. A nem megkeresztelt és a hitetlen nem ugyanaz! Légyszíves ne sértegess másokat, pusztán csak azért, mert nem ugyanaz a világról alkotott képe, mint a tiéd.

Mondjuk neked is szép kis vallásod lehet ezzel a mentalitással.

2018. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%

"Mondjuk neked is szép kis vallásod lehet ezzel a mentalitással."


Kérlek ne sértegess olyan feltételezésekkel, hogy van vallásom bármilyen is!

2018. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%

"Ahová mi jelentkeztünk református suliba ott a jelenkezéshez keresztséget igazoló igazolás és lelkészi ajánlás kellett. Hiányában rögtön visszadobták."

Akik az adott körzetben laknak, azokat akkor is kötelesek felvenni, ha nincs lelkészi ajánlásuk, és ha esetleg meg sincsenek keresztelve. A körzeten kívülieknek viszont előírhatják ezeket.


"Nem is értem, hogy kerül egyházi iskolába egy nem vallásos család gyereke ... Én az olyan szülőt nem értem, aki egyházi iskolába iratja a gyerekét annak ellenére, hogy nem vallásos."

Lehet az oka az például, hogy a faluban csak egyetlen iskola van, márpedig egyházi kézben, másik faluba hordani a gyereket pedig megoldhatatlan, vagy legalábbis túl macerás lenne - vagy meg se fordul a szülők fejében, mert bár nem vallásosak, azért nem is vallásellenesek, tehát nekik megfelel az egyházi iskola is.


"Nekem ez pont olyan abszurd, mint amikor orrba-szájba egyházi esküvőt tartanak emberek, mert az olyan szép... és közben tudom, hogy a büdös életben soha nem tették be korábban a lábukat a templomba."

Azért az iskolába járás meg a házasságkötés között van különbség, főleg, ha katolikusokra gondolsz, mert náluk a házasság is szentség, ugyanúgy, mint a keresztség - az iskolába járás viszont egyáltalán nem, úgyhogy én ennyire azért nem vonnék párhuzamot a kettő között (miközben én is rosszul vagyok a kirakatesküvőktől).


"ha már ott van, akkor nem kötelezhetik" - Ha még nincs ott, akkor se.


"itt az egyházi iskolákkal kapcsolatban ... hoztak egy olyan törvényt, hogy bárki felvehető ... valószínű a kérdező iskolájában is ez van."

Az, hogy bárki felvehető, nem jelenti azt, hogy kötelező is felvenni bárkit. Legalábbis a kérdező országában.

2018. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 NigelB válasza:
48%
Mivel az egyházi iskolák is kapnak állami támogatást (sőt többet mint az államiak), ami közpénz, így nem lehet válogatni ilyen alapon. A felvételi vizsga más, az az alkalmasságot teszteli.
2018. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Ha nincs megkeresztelve a gyerek, akkor miért oda vitted? És minek vették fel egyáltalán?
2018. nov. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

"Akik az adott körzetben laknak, azokat akkor is kötelesek felvenni, ha nincs lelkészi ajánlásuk, és ha esetleg meg sincsenek keresztelve. A körzeten kívülieknek viszont előírhatják ezeket."

az egyházi iskolák nem körzetes iskolák. Pont ez a legnagyobb baj, hogy minél több suli kerül az egyház kezébe, annál nagyobb körzet tartozik 1-1 állami fenntartású iskolához. És persze macerás ezért messzire, a körzetes suliba vinni a gyereket, amikor ott van a szomszéd utcában az egyházi iskola... csak aztán idővel jönnek az ilyen problémák. Keresztelkedni kellene, misére menni, áldást osztanak, miértnemimádkozolotthon stb, stb.

2018. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Én sem vagyok vallásos, de az egyházi iskolák valamiért szimpatikusabbak.
2018. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs megkeresztelve a gyerek, akkor miért oda vitted?"

Írták már többen, hogy a szülők többsége nem vallásos, de nem is annyira vallásellenes, hogy ne vállalna be heti két hittanórát az egyházi iskola előnyeiért. A legfőbb előnyök általában:

Lehet az van legközelebb, nem mindegy, hogy át kell -e autókázni minden reggel egy-egy nagyvároson vagy a gyerek elsétál a suliba.

Az egyházi sulik soha nem körzetesek. Ebből következően megválogathatják kiket vesznek fel. Ennek következménye, hogy lassan már csak ezek lesznek a normális iskolák, mert ahogy egyre több van belőlük egyre inkább ide kerülnek a viszonylag normális, viselkedni tudó gyerekek a problémásaknak meg marad az állami. Persze lehet ezért szidni őket, de ez egy összetett probléma, aminek legfőbb oka véleményem szerint az erőltetett integráció. Megértem a szülőt, aki nem akarja félállatként viselkedő kölkökkel egy osztályba íratni a gyerekét és megértem az egyházi/alapítványi sulit is aki ezt az igényt kiszolgálja. Sajnos ugyanis az a tapasztalat, hogy ahová szívjóságból beengeded ezeket a gyerekeket onnan a normálisakat fogják elvinni és akkor akár be is zárhatod a sulit.

Az egyházi iskolákban valamivel talán jobb a felszereltség. Tudtommal nem az állam ad nekik több pénzt, hanem az egyház kiegészíti az alapból járó állami támogatást.

2018. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sok, korábban nem egyházi iskolából lett mostanában egyházi fenntartású iskola. Úgyhogy nem értem, min csodálkoznak itt néhányan, mintha nem is ebben az országban élnének. Rengeteg olyan diák van, aki anno állami iskolába iratkozott be, aztán pár év után átvette az egyház, és hoppá, máris egyházi suliba jár.

De olyan is van, hogy a szülő azért viszi egyházi suliba a gyerekét, mert az adott iskolában olyan az oktatás minősége, olyan tanárok vannak, hogy ezt találja a legmegfelelőbbnek. Én pl. katolikus középiskolába jártam (pedig evangélikusnak kereszteltek, és amúgy nem is voltam sosem igazán vallásos), mert ott volt a legjobb az angol tagozat a városban.

2018. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Morning válasza:
35%

A leírtakból világos, hogy nem kötelezi az iskola a megkeresztelkedést, csupán tájékoztatták a szülőket, hogy ekkor és akkor fognak keresztelő szertartást tartani.


Egyébiránt nonszensz is lenne kötelezővé tenni. Ha valaki nem hitből teszi, semmi értelme.


Ugyanígy semmi értelme a csecsemők locsolgatásának, 'keresztelés' címszó alatt.


Megkeresztelkedni a hívőknek kell, akik valóban hisznek az ÚR Jézusban, és a vízkeresztség az alámerülés, nem locsolgatás. Baptizo a szó,azaz bemerítés.


Továbbá a vízkeresztség még megint csak nem elég, emrt az ÚR Jézus tűzzel és Szent Szellemmel kereszteli meg azokat, akik valóban, szívből megtértek és szívből hisznek..

Szóval hitetlenek bevizezése nem ad üdvösséget nekik úgysem...


Kizárólag HIT ÁLTAL van üdvösség! Amint az világosan meg van írva a Bibliában!


(nyilván a valódi hitnek aztán vannak - azt tükröző cselekedetei is)

2018. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!