Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány órakor hozod haza elsős...

Hány órakor hozod haza elsős gyerekedet az iskolából?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert új munkámnak köszönhetően már 14.30-ra érte tudnék menni. Iskolaotthonos iskola, így tudom hogy a sulival kell pontosítanom hogy mikor hozható el leghamarabb, de érdekelne nálatok hogy van?


Az én fiamnak amúgy naggggyon sok a 8-16-ig rendszer. Délelőtt még topon van, minden tantárgyból kivàló is, de dél körül már robban és délutàn már csak a panasz van rá. Mire 16-ra értemegyek már rohanhatunk is a kistesókért az oviba (fèl óra út mindennel együtt), utàna már egyenesen haza.


Arra gondoltam elhoznám amint lehet (14.30) és elvinném mondjuk úszni, és mire mennènk a tesókért, ő már levezette a feszkót, sportolt es nem az iskolaban rosszalkodott miutan 10 perc alatt megcsinàlta a leckét és unatkozott.


2018. dec. 14. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem a gyakori kérdések közönsége fogja neked megválaszolni, hanem az iskola igazgatója. De ha az iskolaotthon azt jelenti, hogy délután is vannak tanórák (ellentétben a napközivel), akkor nem is engedhetik el.
2018. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőségetek és az iskola is engedi, akkor mindenképpen inkább hozzátok el hamarabb és vigyétek el valami foglalkozásra addig is.

Elsős gyerek, nem most kell kiégnie a sulitól. Eleve nem értem a rendszert, hisz tavaly az oviban még egész nap játszott, most meg 8 órára be van zárva az iskolapadba...

2018. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Írtam is hogy mindenképpen az iskolával fogok egyeztetni.

Ez nem zárja ki hogy addig is olvassam mások hasonló tapasztalatait.

Szerintem brutális, hogy 8 órán keresztül kell figyelniük, viselkedniük stb. Egy felnőttnek is bőven elég a 8 óra munkahely, és nekik ez pont ilyen. Szabad játékról, mozgásról itt már nemigazán beszélhetünk.

2018. dec. 14. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

5kor.

4 előtt nálunk nem is lehet, de így van játèk idő napközben.

2018. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

4-ig el KELL hozni nàlunk.

Igaz, màr 3.-os a lànyom, de elsőben is így volt.

De. óràk vannak, délben ebéd, majd 1-2 óra jàték, utàna a leckeíràs, aztàn megint jàték.

Mostmàr egyedül jön-megy, eddig 4-kor indult haza, de mivel sötét van hamar, így 1/2 4-kor indul el.

Ha akarnàm, akartuk volna, el lehet(ett) hozni ebéd utàn.Iskola válogatja.

Mi egy kellemes községben élünk, az osztàlylétszàmuk 12 fő.A 4. osztàlyé 8 gyerek. :)

Beszéld meg a suliban, hogy unja magàt, szeretnél hamarabb érte menni.Szerintem nem akadnak fenn ezen.

2018. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekeim 1-2-ok.

11:25-12:30-ig van meximum tanítás, a napközi a szomszéd épületben van. Ide átmennek és ebédelnek. Èn 14-kor megyük értük. Akkor haza házifeladatot csinálni, majd különórákra.(tánc, lovaglás, sport)

Régen 15-ig voltak az oviban is de, a napköziben csak azt nézik meg, hogy a házi késszen van-e, de azt, hogy jó azt nem .(nem tanárok a felvigyázók)

Ès a lányaim nem szeretnek hibás házival iskolába menni. Sokszor még segítség is kell nekik mert valamit nem értenek.

2018. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Iskolaotthonos rendszerben délután is rendes tanóra van, így hiába végzel, nem hozhatod el. Napköziből, tanulószobából engedéllyel lehetséges volna, de iskolaotthonból semmiképp.
2018. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja: Iskolaotthonosban délután is órák vannak, napköziben nincsenek.

Nálunk minden évben 2 osztály indul, egy iskolaotthonos és egy napközis. Iskolaotthonosba nem is veszik fel, csak a hátrányos helyzetű gyerekeket és azokat, akiknek sokáig dolgoznak a szüleik. De az én fiam már oviból is hazajárt délben, így eszemben sem volt egész napra a suliban hagyni, elsőben 12:20ra mentem érte, másodikban 1re (zenéje volt), most harmadikos, egyedül jár, 2-negyed 3kor végez (zeneórától függ).

Te ismered az órarendjét, hogy délután milyen óráik vannak, melyik nap tudnád esetleg hamarabb hazavinni, beszéld meg a tanítókkal, majd írásban rögzítsétek az igazgatóval, mert az engedélye kell hozzá.

2018. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsős korában negyed ötre értem oda, négyig dolgoztam. Akár sok volt, akár nem, ennél hamarabb nem is tudtam volna elhozni sehogy. Második osztályra sulit váltott, én meg közben terhes lettem a tesóval. Ez iskolaotthonos suli, négyig tanítás van. Amikor már otthon voltam, szívesen elhoztam volna ebéd után, de itt meg nem lehetett, mert ugye még órák vannak.

De nem értem, hogy ha nálatok iskolaotthonos a suli, akkor hogy lehet, hogy 10 perc alatt megcsinálja a leckét, és unatkozik. Az iskolaotthonos oktatás lényege pont az, hogy nincs lecke, végig tanítás van, néhány nagyobb szünettel megszakítva, és van olyan tanóra, amin gyakorlás van, de az nem előre feladott lecke, hanem ott helyben adja ki a gyakorolnivalót a pedagógus. Ha tíz perc alatt készen van a gyerek, akkor kap másik feladatot.

2018. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!