Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola dilemma: akik nem csak...

Iskola dilemma: akik nem csak böktetek egy sulit, hanem átgondoltan választottatok, mit választottatok a gyereketeknek, és miért pont azt?

Figyelt kérdés

Az állami suli merev, a 80as éveket idézi nekem. A tanarok hozzáállása pedig az "ez van, ezt kell szeretni". Akkor is, ha hülyeség. Az alter suli (itt waldorf) tinédzserkorig tiltja a digitális eszközök használatát, az infó oktatás egy nagy nulla. Nem néznek filmet (otthon se teheti a gyerek) és hanganyag sincs nyelvórán. A magániskolák meg olyan összegekről beszélnek, ami egyszerűen szánalmas.


Nem akarok semmi nagy csodát, csak egy haladó gondolkodású, modern, de gyermekközpontú iskolát.


Te mi alapján döntöttél ebben a káoszban???



2018. dec. 15. 14:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Melyik városban? Hátha tudnának neked írni viszonylag olcsó magánsulit vagy esetleg jó, nem begyöpösödött tanárokkal tele lévő államit/egyházit.
2018. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%

Hm. Nekem pont a waldorfos ismerősöm mutatta, hogy matekórán miket csináltak Geogebrával. De lehet, hogy azt már magasabb osztályban csinálták.


Mondjuk én semmilyen iskolától nem számítanék arra, hogy ott értelmes informatika oktatás lesz, az alap dolgokat úgyis megtanulja mindenki magától, komolyakat meg úgyse tanítanak, mert a tanár se valószínű, hogy ért hozzá (egyszerűen kevés a jó tanár).


Mindenesetre én a Waldorfot fogom választani mindenképp, ha felveszik oda a gyerekeket. Nem hiszem, hogy a gyerekeink elég szabványosak lesznek az állami iskolához.

2018. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

Pont ezek alapján döntöttem, amit leírtál.

- angol fontos (min.heti 6 elsőben felsöben a túlnyomó része.)

- magyar bizonyitványt adjon év végén,

- ne legyen merev az oktatás,

- 8.30-as kezdés legyen,

- hasonlitson egy alternativ sulihoz,

- kövesse a digitális forradalmat, smart tába. (Waldorfot én is kilőttem)

- délutáni foglalkozás keretein belül tudja le a szakköröket,

- jól főzzenek, a gyerek soha ne éhezzen,

- hétközben soha ne legyen házifeladat, lehetőleg hétvégén se.

- tolerálják a hianyzást (külföldön dolgozom sokat, és viszem magammal öket is),

- a kultúrális különbségeket elfogadják és legyen az neveltetés része,

- 12 osztályos,

Kb ennyi.

Ezt én csak magán iskolában találtam meg. Igen, fizetős.

2018. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Sima körzeti iskolába írattam. Nem akartam semmivel terhelni, így nem volt lényeges az idegennyelv, különórákra se járt. Az volt a fontos, hogy a gyerekek, akik oda jártak, mosolyogva ültek a termekben, a tanárok pedig jók voltak.

A nyelvtudasrol annyit, hogy jópar éve már hogy külföldön élünk. Nulla nyelvtudasrol egy év alatt oda jutott, hogy sima általános iskolai osztályba került evvesztes nélkül, most pedig másodikos középiskolás, angolt a középiskola óta tanul, az iskola hivatalos eredményei szerint jelenleg az ő teljesítménye a legjobb és ha igy halad, negyedikben Oxford nyelvvizsgát tehet C1 szinten

2018. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Tanítót válassz, ne iskolát!

Bármilyen is az iskola, a jó tanító tudja kompenzálni minden hátrányát.

2018. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ebben nem értümk egyet.
2018. dec. 16. 13:18
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért kérdező? Egy jó tanár eszköz nélkül is megtanítja a gyereknek amit kell, egy xar meg a világ minden eszközével se fogja tudni
2018. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A tapasztalatom az, hogy jó tanár rossz szemléletű iskolában nem marad meg sokáig, főleg nem 8-12 évig. Ha tanár alapján választok, aztán lelép 2 év után, mert nem bírja el a háta a támadásokat, amiért szembe megy a rendszerrel, akkor ott fogunk állni egy kritikán aluli intézményben egy lutri tanárral.
2018. dec. 16. 14:05
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Sehol nem fogja egy tanár 12 évig tanítani a gyerekedet. Eleve vagy 2 évig, vagy 4 évig viszi ugyanaz. Alsóban ugyanis tanító tanit, felsőben pedig tanár. Az első főiskolai végezettségű, az alaptantargyakat tanítja, a felsős sokszor egyetemi végzettségű, egy vagy két tantárgyra szakosodott. Az, amíg te elvársz, nem létezik.
2018. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Waldorfban pl. létezik.
2018. dec. 16. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!