Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit tennétek? Mennyire jó...

Ti mit tennétek? Mennyire jó ötlet az iskolaváltás?

Figyelt kérdés

2.-os a fiam és úgy érzem erős neki az iskola.

Szereti az osztályt, jól beilleszkedett, csodás tanitónők vannak.

Viszont a tanulással gond van :(

Napközi után még kb.1 órát tanulni kell itthon, mert bent csak az írásbelit csinálják meg. Illetve hétvégén is tanulni kell napi 1 órát a jövő heti dolgozatokra.

Tanácstalan vagyok. Vagy vegyem ki a napköziből?

Beszéltem a tanítónőkkel az iskolaváltás miatt. Egyik azt mondta hogy egyántalán nem ajánlja a váltást, szeret ide járni, adjak időt, ne várjak tőle sokat stb. A másik sem ajánlja a váltást, viszont ő azt mondta a mi döntésünk.

Nem tudom mit tegyek :( tényleg szereti az iskolát, csak a tanulással van baj :( vagy fogadjam el tényleg így?


2019. febr. 2. 11:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

1 óra szerintem iszonyat sok.


Nekem másodikas a nagyobbik lányom.

Èn igazából házit sem nagyon látok, épp most volt találkozom a tanítónövel és dicséri a gyereket, hogy mindig késsz a házi, de foggalmam sincs hol csinálja meg, mert már az iskolából haza sem hozza. Lányom erre annyit mondott, hogy nincsen annyi házi amit haza kéne hoznia.(tanárnö azt mondta, hogy még soha nem hiányzott neki házija)


Dolgozat az elözö félévben 3 volt. Azok is még csak próba dolgozatok. De elötte egy héttel szól a tanár és megadja honnnan lehet rá felkészülni.

Memorizálás meg úgy volt, hogy adott a tanár nekik kb 1 hét tanulási idöt. Aki nem tanulta meg annak még pár napot, és még plussz pár napot. A végén mindenki tudta.(gondolom az értékelésében benne van, hogy mennyi idö kellett a gyereknek megtanulni a verset)


Olvasni meg már tud egyedül is, majdnem minden este kb 10-20 percet olvas olyat ami neki tetszik.

2019. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nálunk mindig pénteken kiírják a tanítónők hogy jövő héten miből lesz dolgozat, pontosan mikor és hogy mikor lesz látható az eredmény e-naplóba.

Nálunk heti 3-4 dolgozatot írnak.

Bár jövőhét kicsit lazább lesz nekik. Kedden tesi felmérés és környezet dolgozat. Pénteken matek dolgozat.

Holnap is neki kéne állni környezetre tanulni :/

2019. febr. 2. 15:00
 13/17 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez rengeteg dolgozat. Mennyit stresszelhetnek rajta..
2019. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól beilleszkedett, jók a tanítónők, ahogy írod, ráadásul nem is bukdácsol, hanem négyesre teljesít, akkor ne vedd ki, nem kell kitűnőnek lennie, ez így teljesen rendben van. A napköziből se vedd ki szerintem, mert ott legalább annyit megcsinálnak tanuló időben, hogyha az otthoni tanulás elmarad, az sem tragédia. Otthon inkább az olvasást gyakoroljátok, mert az fontos, hogy folyékonyan menjen, és matekból az alapműveleteket. Ehhez jó egy őt érdeklő könyv, amit együtt olvastok, a matek gyakorlásához pedig rengeteg szórakoztató játék van a neten, pl. a penguin jump, keress rá, nagyon jó. Próbáld egy kicsit játékosabbá tenni az otthoni tanulást, és beszéld meg vele, hogy a négyessel teljesen elégedett lehet ő is, te is.
2019. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek jól érzi magát, a tanítónők jók, akkor én nem venném ki a suliból. Ráadásul nem is javasolja senki, így nem is értem, miért gondolod jó ötletnek.


A dolgozatokra már most sem csak előtte nap kell tanulni. Én a másodikosommal pl összekötöm az olvasás-gyakorlást a környezet-tanulással. Oké, hogy csak a füzetbe leírt kb 8 mondatot kell tudniuk, de minden nap az aktuális köri anyagot olvastatom fel vele hangosan. Ez kb 2 oldal, mínusz a képek, kérdések, tehát összesen 20-25 mondatnál ez sem több. Aztán ebből diktálok neki 10 szót azzal, hogy amit előtte látott leírva, és elolvasott, azt igenis tudni kell helyesen leírni. Eztán javítja, ami nem ment (kezdeti 6-7 szó helyett most már menetrendszerűen 2-3 javítandó van csak).

Ennyi. ez összességében nincs 20 perc sem, de egyáltalán nem zavar, ha az olvasás után elmegy tévézni, ugrálni, társasozni szeretne. Így több részletben tanulunk otthon, ha van írásbeli, akkor is max 10 perceket egyszerre.

Meg kell tanulnia otthon is önállóan tanulni.


Mit "tanultok" egy órán át? Hogy kell elképzelni azt az egy órát? (kispajtás is otthon minden nap 1 órát tanul anyukájával, de neki ez kell, hogy gyenge 4-es legyen. Előfordul, hogy a 3-4-es eredmény is kemény munka eredménye, nem egyformák a gyerekek)

2019. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nálunk először is egy kérés/ ajánlat hogy üljünk le tanulni. Ez oda fajul hogy 1 óráig könyörögni kell :(

Majd átnézzük miből lesz a dolgozat, átolvassuk, ilyenkor érzékelem hogy érti-e vagy sem. Ha nem, akkor elmagyarázom. Majd ha matek vagy írás akkor gyakorlunk, nem sokat kb. 10 szót/ számítást.

Ez kb.30-40 perc, de a mennyiségtől függ.

Közben a figyelme elkalandozik, mast akar csinálni, barmit csak a leckét nem. Es igy elhuzódik.

2019. febr. 4. 12:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha valamit meg kell tanulni, ne ő olvassa (és teszteld, hogy érti-e), hanem te olvasd fel neki. ekkora gyerek még hallás után tanul. Ráadásul ha egyszer te érthetően, tagoltan felolvasod neki, utána ő már könnyen és értőn fogja elolvasni.

Szavak írását, tolbamondást is ebből az olvasott szövegből mondj neki, így tényleg olyat kérsz számon, amit látott már előtte.


Matekhoz nem tudok hozzászólni, mi azt nem tanulunk otthon.


Ha azt a 30-40 percet feldarabolod külön olvasás, kis játék, majd írás, játék, számolás, akkor nem lesz ilyen nehéz. A tanóra hiába 45 perc, ott megoszlik a figyelem teszemazt 20 gyerek között. vagyis alig néhány perc jut mindenkinek mint önálló "szereplés", munka. egy ekkora gyerek a suliban sem tanul 10-15 percnél hosszabban önállóan.

2019. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!