Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyet megtehet egy tanár?

Ilyet megtehet egy tanár?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy a gyerek nem vihet be magával az iskolába kulacsot, mert úgyis van bent a gyerekeknek poharuk, és abból igyanak. Szerintem ez nem normális dolog, így a nyár közeledtével. Kell az útra is, az udvarra is a folyadék. Probléma sose volt, nem ömlött ki, nem iszik órán (saját bevallása szerint). Szerintetek mit tehetek?

10 éves gyerkőc aggódó anyukája.


2019. ápr. 8. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem! Mi az, hogy meg van tiltva, h kulacsot hordjon a gyerek?!

Eleve nem értem miért kell ennyi szigorúan fogni őket, hogy nem lehet órán inni. Enni ne is lehessen oké, na de inni?? Vicc. Én biztos beszélnék a tanárral, hogy ez nem így működik, hogy ő megtiltja és akkor az úgy is lesz. Ha kulacsból akar inni a gyerek, akkor abból fog inni és különben sem árt, ha van nála innivaló a gyalogláskor!

2019. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

SZerintem tök egyértelmű, hogy óra közben nem lehet inni, sem enni. Szép is lenne ha minden gyerek elkezdene a kulacsával matatni, úgy nem tudna közben dolgozni, leönti a könyvet stb.

Bőven elég ha szünetekben iszik.

Azt viszont nem tartom jónak h egyáltalán ne vihessen be kulacsot magával. Én szólnék emiatt.

2019. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Ekkora baromságot. És a kancsóból nem öntik ki? Meg a pohárból?

És szerintem akár órán is ihatnának. A gyerekek alap kevesebbet isznak sokszor, mint kéne. Ha még tiltják is, mkor eszükbe jut...

2019. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

Biztos van valami oka a tiltásnak, kérdezz rá. Szerintem mindenhol elhagyták a gyerekek a kulacsukat, gondolom ezért tiltották be (ha belegondolok, hogy az udvarra is cipelik).

Érdekes a válaszolók hozzáállása az órán való iváshoz. Ha meg egymás könyvét, tanszereit csepegtetnék le, akkor az lenne a bajuk. Nálunk alap itthon is, hogy a könyv fölött nem eszünk és iszunk.

2019. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk első osztálytól lehetett nyáron inni órán. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ömlött ki víz. Viszont sokkal jobb üzlet ha a gyerek 20 másodpercig nem figyel, mert ivott egy kortyot, mint ha az óra maradék 25 percében azzal van elfoglalva hogy szomjas.
2019. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Sosem értettem ezt a dolgot. Nálam óra közben is ihatnak a gyerekek. Örülök, ha elég folyadékot fogyasztanak. Megtanulták használni a kulacsot, sosem borult ki a víz. Télen-nyáron megengedem nekik, nem élnek vissza a dologgal. Könnyebben koncentrálnak.


Egy tanító

2019. ápr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!