Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet a tanár?

Ilyet megtehet a tanár?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy átmentem egy másik tagozatra még félév előtt és eddig mindig a régi tanárom zárta le a jegyeimet,azonban mateknál valamiért nem.Ugye lett egy új matektanárom aki szerintem igazságtalanul zárt le.Ugyanis nekem nagyon rosszul megy a matek,sajna nem az erősségem de próbálok minden tőlem telhetőt megtenni,még külön járok korepetálásra is és az a helyzet hogy 2.6-ra álltam matekból és azthittem hogy megadja a hármast vagy ha nem is akkor majd irat velem valamilyen dolgozatot később.Azonban az történt hogy óra legelején közölte velem hogy az egész féléves anyagbol amit év eleje óta veszünk most irat és ha nem lesz meg a hármas akkor nem fogom megkapni a jobbjegyet.Eleve egy sima dolgozatra is több órákat készülök és nagyon ritka hogy hármasnál jobbat irjak, viszont ő egy egész féléves anyagból iratott amiről én semmit sem tudtam ugyanis egy szót sem szólt csak óra elején...esélyem sem volt felkészülni és nagyon magam alatt vagyok emiatt.:(Tudtommal csak a röpdogákat nem köteles bejelenteni,de ez rosszabb mint egy témazáró,mert egy Tz-ben csak egy anyagot kérdeznek ebbe pedig legalább 3 anyagrész volt. ilyet megtehet a tanár?Egyébként most kezdtem a gimnáziumot szóval 9.-es vagyok és humán tagozatos.Szerintetek szólnom kéne az igazgatónak? :(

2017. jan. 17. 11:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jobb a békesség, ezt most nyeld le. Kettes vagy hármas, nem nagy különbség, és amúgy is nagyon gyenge lábakon állt az a hármas.
2017. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen megteheti... akkor adja meg a 3ast, ha látja hogy tènyleg tudod a déléves anyagot hàmasra.. teljesen jogos ha nem tudod hogy nem adja meg. Már csak azért is, mert ha szerinted eddig is tudtad annyira, most is tudnod kell.


A 2.6 meg nagyon sok tanàrnál nem 3as még... sok csak .7től vagy .75 től de olyat is látam már hogy .8tól vagy a kerek jegytől adja csak a jobbat. Szíve joga eldönteni, nincs beleszólásod... tanulj.. a középszintű matekot még egy majom is megtanulja 3asra ha kell.. akarat kérdése, nem kellenek hozzá képességek.

2017. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Nekem középsuliba 0.8tól kerekítettek fölfele. Tznél szólni kell előre,röpdogát akkor irat amikor akar. Nem érdemes szólni ezt minden tanár megteszi nálunk is volt több ilyen eset és senki nem foglalkozott vele. Majd várd meg a jegyedet. Lehet hogy csak szivat titeket nálunk előfurdult és utána be se írta. Egyébként én ennek örültem volna mert ez egy jó lehetőség arra hogy feljavítsd a 2.6t (ami ugyse lett volna 3mas) .
2017. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Felteszem ha sima röpdoka lett volna, az is eldönti a jegyed és nem vagy előrébb, szóval kb mind1. Az, hogy milyen anyagból megint nem segít neked, mert amit már tanultál azt elvileg kérhetik. Mármint ha röpdogában szorzás van, azt sem kel bejelenteni csak mert a szorzást régen (kb általkános elsőben) tanultad...
2017. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
utolsó...Valószínüleg nem értetted...Nem jelentette be..Ha bejelenti megírtam volna jobbra de nem tudtam hogy irat.Másrészt pedig ő az új tanárom és tök mindegy milyen szemszögből nézzük a dolgokat ha nem mondja előre akkor senki nem tud kellően felkészülni..így nyílván nem azt az eredményt fogja látni mint amire valójában képes vagyok szóval az hogy"kiváncsi arra hogy tudod-e hármasra" (vagy valami ilyesmit irhattál) az nagyon is múlik azon hogy bejelenti-e vagy sem
2017. jan. 17. 11:30
 6/30 A kérdező kommentje:
NEM RÖPDOLGOZAT VOLT HANEM FÉLEVI DOLGOZAT AZ EGÉSZ FÉLÉVES ANYAGOT KÉRDEZTE!!!
2017. jan. 17. 11:32
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező. 2.6tal tökmindegy hogy röpdoga vagy félévi anyagból való doga.


És szerintem fél évi anyagot illik megjegyezni. Én még mindig emlékszem a 9.es anyagomra pedig 5 éve volt. Sőt a szorzótáblára is pedig az már vagy 10 éve volt.

2017. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj! Valószínűleg azért nem jelentette be, mert ha vár egy hetet, akkor már kicsúszik a félévből. Ha nagyon bánt a dolog, felnyomhatod az ofőnél vagy az igazgatónál, de abból biztos nem fogsz jól kijönni. Lehet, hogy még évekig fog tanítani, nem kellene összerúgni vele a port.
2017. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi van, ne kiabálj. 10.es vagyok, teljesen megértelek. .6tól nálunk már a legtöbb tanár megadja, pedig ez egy jó gimi. Megteheti, mert megtette, de egyáltalán nem jogosan, tzt legalább egy héttel korábban be kell jelenteni. Kilencedikes vagy humán szakon, szard le. c:
2017. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megnyugtassalak : a kutya nem fogja kérdezni tőled sem most, sem később, a felvételinél, hogy hányas lettél 9. félévkor. Nem számít bele a későbbiekben a pontjaidba, szóval szerintem ne szólj erről, jobban jársz.

Arra gyúrj, hogy a főbb anyagrészeket átlásd és megértsd.

2017. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!