Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi számít kitűnő bizonyítványnak?

Mi számít kitűnő bizonyítványnak?

Figyelt kérdés

Csak a tanulmányi átlag számít bele, vagy a magatartás-szorgalom jegyek is?

Oké, ha minden 5-ös, akkor a szorgalom nem lehet nagyon más, mint példás, de attól még mondjuk lehet égetnivalóan rossz, balhés a gyerek.

Szóval kitűnőnek hívják ezt is? Vagy ebben az esetben már "csak" jeles?



2019. jún. 6. 08:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

Kvázi nem képes példásan viselkedni, nem úgy van huzalozva a kis agya.


Akkor ne vidd átlagos iskolába, normális gyerekek mellé.

2019. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
A magatartás nem számít bele ezt értsd meg. Semmi köze a tantárgyakhoz. Nézz szét és érdeklődj utána megbízható helyről mert itt mindenki mást fog mondani. Anno ezt én is kérdeztem és elmondták a suliban hogy a magatartás nem számít bele hisz semmi köze a tanulási képességekhez. Illetve nem kapna rengeteg gyerek kitüntetést stb ha azt is figyelembe vennék. A mi iskolánkban tavaly is kb 10 gyerek lett kitűnő és ebből volt nem is egy akinek 3 vagy 4 lett a magatartása.
2019. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi, tökéletesen megállja a helyét normális iskolában, csak mint "átlag" ADHD-s, hatalmas igazságérzettel rendelkezik, és ha pl valaki fellök vagy megüt egy kisebbet, várhatóan nekimegy még akkor is, ha 2 fejjel nagyobb az illető. És külön érzéke van ahhoz, hogy mindig észrevegye, hol kezdődik a balhé.


De nem erre voltam kíváncsi, hiszen TUDOM, hogy a magatartása nem példás, gyakran még csak nem is jó.

2019. jún. 6. 08:57
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

Az a kitűnő, aki mindenből ötös.


Akkor vidd speciális iskolába ha szerinted egy verekedős gyerek egy kalap alá vehető egy diszlexiással.

2019. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Minden 2. gyerek manapság adhd, sni, idegrendszerileg éretlen, stb. Minden gyerekre nyomnak egy ilyen diagnózist amelyik kezelhetetlen vagy a tanulmanyaival van gond. Közvetlen környezetemben tapasztalom: a gyerek csak 3-4-es tanuló, már viszik dokihoz mert tuti idegrendszeri éretlenség. Verekedik és nem fogad szót, tutira sni-s. Ja és persze mindegyik verekedős haaaatalmas igazságérzettel rendelekezik a rossz tanuló meg amúgy egy istenadta zseni aki majd beérik csak hát idegrendszeri éretlensege van.

Ez azért valahol szomorú.

2019. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

A jegy osztogatás iszonyatosan relatív, a leginkább a tanártól függ.

Az unokatesóm fia egy kis faluba jár általánosba és az osztályukba(3.) 6tanuló lett 4-es a többi csak is ötös.????


Èn meg azon szenvedtem az év elején, hogy a másodikas gyerekem tanárnöje iszonyat szigorúan osztályoz. 0-1 hiba 5-s, 2-3 hiba négyes... Ezen túl kellett esnem, hogy bizony elég egy évben 3-4 hibát elkövetni és nem lesz 5-s a gyerek, DE amit én nagyon fontosnak érzek, hogy 3-nál rosszab senki nem lesz 4-ig, mert a cél, hogy a tanult anyagot mindenki tudja, így megbarátkoztam azzal, hogy habár 4-es lesz a gyerek, de az anyagot nagyon jól tudja.

2019. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Hívhatod kitünönek, vagy sem, tök mindegy, nem fognak pénzjutalmat kapni azok, akiknek a magatartása is ötös, meg az összes többi jegy.
2019. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Tanárként írom:

Ha egy gyerek ADHD miatt pl. izeg-mozog órán, feláll a helyéről, bekiabálja a jó válaszokat, azt tolerálom, nem fog leromlani miatta a magatartása.

Ha azonban bántalmaz másokat, azt már nem tolerálom. Nagyon súlyos következményei lehetnek... van olyan ADHD-s gyerek az iskolánkban, akinek a szülei mentegetik a gyereket, hogy jaj, hát ADHD-s, nem tudja, mit csinál, közben a gyerek már TÉNYLEG közveszélyes.


Igenis meg lehet tanítani a gyereknek, hogy a felgyülemlett feszültségét ne a társain vezesse le - tapasztalatból írom. Igaz, ezt nem feltétlenül intőkkel lehet elérni, és nem is csak az iskola feladata, sőt... leginkább a szülőé. Írom ezt úgy, hogy a saját gyerekemnek is voltak nagyon komoly dühkitörései korábban, bántalmazott is másokat, de sikerült kezelni a helyzetet még idejében.


Abba gondolj bele, hogy ha valami komoly sérülést okoz valakinek, akkor NEM lesz mentség az ADHD! Márpedig erre sajnos mindig van esély...

2019. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nem véletlenül nem számolják továbbtanulásnál a magatartás és szorgalom jegyeket mert nem számít, nem számít bele.
2019. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
18, sajnos manapság mindenre mentség az ADHD meg SNI meg minden betűszó. Legalábbis a szülő részéről. Én ezt tapasztalom.
2019. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!