Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti milyen kifogásokat szoktato...

Ti milyen kifogásokat szoktatok hallani a gyerekitektől, ha nem akarnak suliba menni és hogyan kezelitek a szituációt?

Figyelt kérdés
.

#gyerek #iskola #nem szereti az iskolát
2019. aug. 6. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ritkán fordul elő. Általában elmondja hogy fáradt, vagy pl. csúfolták valamiért, vagy dogát írnak és nem tanult. Mivel ez évi kb 2-3 alkalom, én lazán szoktam kezelni, és van hogy megengedem hogy maradjon. Alapvetően szorgalmas, értelmes kölyök, és nekünk felnőtteknek is van, hogy hátunk közepére nem kívánjuk a munkát.
2019. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Hahó ébresztő!! Nyári szünet van...Neked nem szóltak??? 😳🙄😬
2019. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek az előttem szólóval. Valószínű, hogy nem kifogásokat gyárt a fiad, hanem tudja hogy zárva van az iskola.
2019. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan én a gyerek vagyok a szituációban, de sosem kerteltem, mindig anyukám elé álltam és kerek-perec megmondtam neki. Szerencsére erős az immunrendszerem, egy tanévben nagyon maximum 2-szer betegszek le, akkor is inkább csak egy kis megfázás, orrfolyás. Nálam ez nem vitatéma, a névnapomon és a születésnapom hetén nem megyek iskolába. Ha egy nagy leckezáró van és elfelejtettem tanulni, valami program, osztálykirándulás, amin nem akarok részt venni, vagy csak épp nagyon fáradt vagyok, besokalltam és egy-egy nap pihenésre vágyok, akkor maradok itthon. Bizony, mázlista vagyok, hogy anyukám engedi és beleegyezik, sokszor még segít is igazolást szerezni.
2019. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nilván nincs még sul , de lassan itt van

gondolom fel akar készülni

2019. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
semmilyen kifogást nem mond, a tanárnő szokott szólni, hogy nem volt iskolában.
2019. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerencsés vagyok (?) ebből a szempontból, a lányom egész egyszerűen utál hiányozni. Még akkor is bemegy, ha egyébként nem kellene, pl. hivatalos helyre megyünk, egész napra van igazolása, de amennyi órára lehet, bemegy. Egy kisebb náthával megy suliba. Ha gyomorbaja van, megy suliba, max. ha nem bírja, szól a tanárnak és hazaengedik. Leginkább olyankor szokott hiányozni, ha nem a szünetek közepén megyünk valamilyen programra (pl. wellness), hanem egy-két nappal belenyúlik a tanítási időbe, ilyenkor szülői igazolással hiányzik.

Nemrégiben mondta, hogy ő azért nem szeret hiányozni, mert úgyis be kell pótolnia a leckét, és az sokkal macerásabb (utánajárás, egyebek), mint ha ott van és figyel. Ő mondjuk abból él meg, amit az órán megjegyez, szóval megértem.

Ha valaha is azzal állna elő, hogy nem akar suliba menni, és ezt kifogásnak érezném, akkor csak emlékeztetném ezekre, amiket ő maga fogalmazott meg.

2019. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszoló..mintha az én anyukám válaszolt volna erre a kérdésre..én is ugyan ezeket mondtam anyunak😂
2019. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Enyém is utál hiányozni, ettől függetlenül a 6 szülővel igazolhatót kihasználta (ebből 3 nap az utklsó 3 volt amikor már semmit se csináltak). Kitűnő tanuló, 9.-es volt, ha úgy érzi nem akar menni akkor nem megy és igazolom. Dogáról sose akar hiányozni mert az macera pótolni.
2019. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TheSoldier ***** válasza:

Őszintén megmondják,hogy fáradtak,nem tudtak felkészülni a dogára,vagy bármi egyéb bajuk van.


Néha belefér ez is, jól tanulnak,betudják pótolni,szóval miért ne?!

2019. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!