Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan rokon, barát,...

Van olyan rokon, barát, ismerős, akihez azért nem mentek látogatóba a babátokkal, mert mocsok van nála? Megmondjátok neki, hogy ez az oka, vagy inkább kifogásokat kerestek?

Figyelt kérdés
Sajnos apósoméknál hatalmas mocsok van. Nem kosz, tehát nem arról van szó, hogy ritkán portalanítanak, hanem bűz van a lakásban, mert havonta viszik le a szemetet, hetente mosogatnak, nem mosnak fel soha, nem porszívóznak, nem törölgetnek port, ruhát is ritkán mosnak. Az egész lakásban alig lehet mozdulni, mert rengeteg mindent gyűjtenek, gyógyszertől kezdve, inzulinos tűkig, májkrémes dobozkig stb. Akkor sem szívesen mentünk hozzájuk, amikor nem volt gyerekünk, mert a hányinger kerülget. Nem betegek, nem azért nem takarítanak, vagy viszik le a szemetet, egyszerűen úgy gondolják, hogy nem ők vannak a lakásért, hanem a lakás van értük. A falak dohosak, penészesek. Egy éve kifestettek, de ez azt jelentette, hogy a régi tapétára ráfestettek, így a probléma nem oldódott meg. Mindig hívnak minket, de én nem megyek fel oda. A férjemnek nem tiltom, de ő sem akar felmenni a fiunkkal, ezért mindig kifogásokat talál ki. A nagyszülőket hívjuk hozzánk, annyit jönnek, amennyit akarnak, de ez nem jó nekik,szeretnénk, ha mi mennénk. Megmondjuk az igazat, hogy a kosz miatt nem akarunk menni?
2014. szept. 28. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, megmondhatod, de finoman. Ha mindent gyujtogetnek, akkor ez lehet egyfajta mentális betegség is -hoarding az angol neve, nem tudom magyarra miként fordítják. Az ilyen ember mérhetetlenül ragaszkodik a targyaihoz, azokhoz is, amik használhatatlanok, értéktelennek, szemetek. Lehet velük beszélgetni, hogy "Katineni, jövő heten ráérek szerdán, segítenek egy kicsit kitakarítani, rendszerezni a dolgokat."
2014. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nalunk ugyanez van a nagypapa egyedul el, egy vonaton szivesebben megyek wcre mint nala. a kicsi most 10 hetes...a lakasa 1.5 szoba, de legalabb van kert. mi a rossz idore fogjuk h majd tavasszal megyunk, addigra a gyerek is baratkozosabb lesz. de az igazi oka annak hogy nem mi megyunk, hogy nem akarok ott szoptatni, kocsiba meg szinten nem...tavaszra szerencsere mar ugyis hozzataplalas lesz azt meg barhol oda tudom adni.
2014. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Takarítsatok ki nála. Egyáltalán miért nem segítetek neki?
2014. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudjuk, hogy betegség, beszéltünk már róla. És felajánlottuk azt is, hogy takarítunk náluk, de nem. Amikor otthon lakott a férjem, és takarított, akkor is mindig a veszekedés ment, hogy ne pazarolja a vizet, meg a kukászsákot stb. Ezért is költözött el otthonról hamar. Festéskor is elment a férjem, hogy segít leszedni a tapétát, használjanak penészirtót, stb, de a vége az lett, hogy a szülők elmondták mindenféle senkiházinak, aki azt hiszi, hogy jobban tudja, hogyan kell csinálni mint ők, és nem fognak ők szórakozni ilyesmivel. Ha nálunk vannak rendszeresen gúnyolódnak azon, hogy el van mosogatva, fel van porszívózva, szárad a ruha, mindig azt mondják, hogy mi van, csak nem újgazdagok lettünk. Pedig ők sem szegények, lenne pénzük vízre, takarítószerekre, de egyszerűen nem. Mindenre ez a válasz, ami a takrítással kapcsolatos, hogy nem. A festés óta már szóba sem hoztuk, annyira csúnyán összevesztek akkor a férjemmel.
2014. szept. 28. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél fűtés nincs, azért nem megyünk télen.
2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
esetünkben messze nem ilyen vészes a helyzet, szimplan csak a lakáson kívül, a kertben a pincében a teraszon megy a veszélyesebbnél veszélyesebb cuccot tárolása es mi kikotottuk sógornommel együtt hogy addig nem mehetnek a gyerekek nélkülünk amíg gyerekbiztos nem lesz a ház. pl nincs kerítés. ez nem egészen olyan mint a Ti helyzetetek, csak azért írtam, hogy lásd, oszintesseggel előrébb jutottunk mint bármi kifogással, felkerültek a fiók zárak, eltűnt a vas hulladék a keretből és épül a kerítés... ez csak nagyszuloi akarat kérdése!
2014. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is ilyen. 15 éve lakik a házban, soha nem volt még kifestve, a konyha soha nem volt felmosva, a wc undorító, a kádon áll a kosz. Nem visszük oda a lányainkat. Amikor kisemmizte a férjem anyagilag, akkor megmondtam neki a magamét, többek között azt is, hogy azért nem megyünk hozzá, mert kosz van, és féltem a gyerekeim. Nem zavartatta magát, azóta sem takarít, mi meg azóta sem megyünk hozzá.
2014. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!