Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ennek az értelme? Miért...

Mi ennek az értelme? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki az iskola alatt iszonyat rossz tanuló volt. Bukott is, nem is egyszer. Gondok voltak, panaszkodtak a tanárok, a rokonok pedig leirták őt, hogy az én gyerekem buta. Kivéve magyarból, meg biológiából volt ötös, mert ez a kettő ment neki. Egyetem szóba sem jöhetett, dolgozik. Amellett pedig ha a szabadideje engedi, mindig a laptopja előtt ül, és csattog. De ez így volt már iskolaidőben is.

Nekem csak annyit mondott hogy van valami wattpad nevezetű oldal, és azt csinálja (???) Azt hittem az is olyan mint a facebook vagy az instagram, nem foglalkoztam vele,azt sem tudtam mi az. Aztán belebotlottam pár napja, és ránéztem, akkor láttam hogy ez valami kezdő íróknak fenntartott hely vagy micsoda. A napokban meg elém állt a lányom, hogy az egyik könyve ki lesz adva rendesen, és a boltok polcaira kerül. Csak lestem, azt sem tudtam hogy ilyesmit csinál. Mesélte hogy ezen a wattpadon több ezer olvasója van, és kértem akkor hadd olvassam el, de nem engedte.

Mondta hogy a könyv is az írói álneve alatt lesz kiadva és a családból senkinek sem akarja megmutatni, vagy hogy tudják, ő mit csinál. De ennek mi értelme? Több ezer ember olvashatja, de a családja meg nem? Pedig akkor végre levethetné magáról a "buta" cimkét és megmutathatná mit tud ő, mert az hogy kiadják a könyvét, amit ő írt, szerintem nagy dolog, mégsem akarja. Szerintetek miért?


2019. aug. 18. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Én sem mutatnán meg senkinek az biztos ha írnék egy könyvet. Honnan tudod miről írta? Lehet, hogy a való életből is merített ihletet.

Mellesleg az meg téged minősít, ne haragudj, hogy elmondja mivel foglalatoskodik és téged annyira rohadtul nem érdekel, hogy rá sem keresel majd úgy találkozol vele, hogy véletlenül szembejön. Szoros lehet a kapcsolat, neked akkor sem mondanék el semmit ha éppenséggel semmi szégyellnivaló nem lenne rajta. Az pedig, hogy azért akarod, hogy elárulja, hogy dicsekedhess meg bizonyíthasd hogy a te gyereked mégsem egy idióta és nem azért mert érdekel mivel foglalkozik, mi érdekli, milyen a lelke amit a könyvben esetleg kitár az meg még az előzőnél is gázabb. Lehet, hogy a lányod nem egy mintagyerek de szülőként te is felsültél. :/

2019. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Lehet,hogy rólatok mintázott néhány szereplők, és túl könnyen magatokra ismernétek; és lehet, hogy a sztoriban negatív szereplők ezek, meg az is lehet, hogy a ti életeteket formálta át kiadható formára; de pl 1-2 szereplőt biztos mintázott rólatok szerintem. De úgy, hogy pl idegennek nem derülne ki, hogy ti vagytok benne, vagy ti is; meg amúgy lehet, hogy nem a ti életetekről szól, csak egy-két jellemvonást vett át rólad pl, tehát nem feltétlen rólatok szól, de a szereplők kialakításában biztos volt szerepetek.
2019. aug. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
*Nem akar megsérteni, nem akar balhét.
2019. aug. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Fél a szülői kritikától, idegenektől viszont pozitív visszajelzést kap. Nincs ezzel baj, inkább így legyen, mint fordítva.

Legyél rá büszke, de csak a háttérből, elvégre saját erejéből jutott el eddig.

2019. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván olyan a könyv témája, vagy olyan dolgokat ír benne aminek ti nem örülnétek. Vagy azért, mert ti is benne vagytok nem túl jó fényben feltüntetve (nyilván más névvel stb.), vagy olyan dolgokat próbált már ki/élt át, amiről nem akarja hogy tudj.

Azért fura h ennyire nem ismered a gyerekedet.

2019. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

2 dolog:

Én is tizenéves vagyok, írok, publikálólok Wattpadon és Merengőn. Azonban a wattpadról tudni kell, hogy kevésbé színvonalas, nagyon sok ott a fiatalok - akár 12-13 évesek - által írt ahíresfiúszeretengem, asulirosszfiújamegdugott, elraboltakmegerőszakoltakdejó és hasonló tortenetek. A sikerlistákat ezek vezetik, és annak ellenére, hogy nem olvasom ezeket, egyfolytában ezt ajánlja fel az oldal. Ha a lányod könyvét sokan olvassák, elképzelhető, hogy hasonló stílusban ír, ugyanis az ilyeneket indokolatlanul sokan szeretik. Na most nyilván nem örülne, ha az erősen korhataros történet olvasnád.

Persze nem feltétlenül erről van szó. Wattpadon is vannak jó sztorik, egyszer olyanra bukkantam, ami olyan választékosan volt megfogalmazva, és olyan jó cselekménye volt, hogy csak lestem. Tartozhat a lányod a ritka, de jó írók közé. Ettől még nem biztos, hogy akarja, hogy olvasd.

Én ugyan nem titkolom, hogy írok, de ki nem állhatom, mikor anya meséli valakinek. Senkinek semmi köze hozzá alapvetően. Azért ne olvassa senki a sztorimat, mert én írtam. Ha valaki magától rábukkan, és utána egyértelművé válik számára, hogy az én alkotásom, akkor nincsen semmi baj.


A másik: azért az elég gáz, hogy eddig nem tudtad, mi a hobbija. Van sztorim, amit anyukám bétázott. Nem is tudom, milyen szintű rossz bizalmi kapcsolta kell ahhoz, hogy ezt ne tudd. Főleg, hogy mondta is az oldal nevét. Legalább rákerestel volna.

Talán, ha meg tudta volna veled beszélni, hogy ezt csinálja, látod, hogy mi a helyzet. Meg tudtátok volna beszélni, hogy jó dolog az írás, de emellett a tanulás is fontos. Egy egészséges egyensúlyt kellett volna tartani.

2019. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell túlmisztifikálni, ez büntetés.
2019. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mifele büntetés?
2019. aug. 21. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
A gyerekek sokszor büntetik a szüleiket, ami gyakran nem tudatos. Ha nem kellek 'bután', nem vagyok érdekes mert eltérek az átlagtól ne kelljek sikeresen sem. Természetesen te, mint szülő ne reagálj ezzel szintén büntetéssel. Éreztesd vele, hogy büszke vagy rá, ahogy írta más is a háttérből. Szerintem ő amolyan művészlélek. Nagyon érzékeny.
2019. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

hát, tudod, nekem apám magyarázza a születésem óta, hogy milyen csúnya, buta és tehetségtelen vagyok, úgyhogy ma már azt sem tudja a hlye fsz, hogy hova és mire járok egyetemre...

az ilyen lenéző, romboló hatású embereket csak le kell szrni, jól teszi a lányod hogy nem enged titeket a közelébe, biztos elmagyaráznátok neki milyen felszínes és buta könyvet írt.

szégyelld magad.

2019. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!