Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van értelme félnem?

Van értelme félnem?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosban lakom, és ha minden jól megy és fölvesznek , akkor Pesten tanulnék tovább szeptembertől egyetemen. Az igazság az,hogy vágyok én de félek is mert egyáltalán nem ismerem a várost, a közlekedést, félek, hogy megtámadnak majd akár fényes nappal :S , és ezek a dolgok egyre jobban veszik el a kedvem Pesttől.:(
2013. nov. 10. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A főváros semmivel nem veszélyesebb, mint egy másik város. A közlekedést majd megtanulod. Normális, hogy félsz, általában az emberek többsége mindig fél, ha új helyzetbe kerül. Új munkahely, új iskola, stb.
2013. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsről költöztem ide. Őszintén szólva Pécsről mostanában több rosszat hallok, mint amit itt Budapesten. Magyarország, meg amúgy az egész világ, nem valami biztonságos hely. Nem árt az önvédelemre felkészülni, de azért rettegni nem kell! :) Válassz "sínes" járműveket, villamost, metrót, könnyebb visszatalálni, ha rossz úton indultál, és legyen nálad mindig pénz, térkép, telefon, stb. :) Simán belejössz! :) Elsőre nagy és félelmetes, de meg van mindennek az előnye! :) Nem leszel egyedül, seperc alatt barátaid lesznek és máris tudsz társasággal tervezni! :)
2013. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pest nem olyan veszélyes mint ahogy beállítják :)) Én is majd egyszer ott szeretnék tanulni fősulin :) Persze hogy félsz mert az emberek többsége fél. De nincs miért. Nem olyan nehéz eligazodni sem. Sok sikert :)
2013. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme félni.

Én idén kerültem másik városba. A legegyszerűbb ha keresel a csoporttársak közül valakit akivel egy koliban vagy egymáshoz közel laktok és mehettek együtt órákra. Idővel pedig megtanulod a dolgokat, s hogy kevésbé félj tarts magadnál paprika sprayt, maga a tudat is sokat segít.

2013. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem , köszönömszépen a válaszokat! :) Így már jobb.:)
2013. nov. 10. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Budapesten születtem, itt is lakom már 17 éve, és én meg pont, hogy egy kisebb városba nem mernék költözni... Nem hangzik nekem túl biztatóan az, hogy például épp Kazincbarcikán lakjam a következőekben.
2013. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeptember óta lakok Pesten, igazából 1 nap alatt rájöttem mi merre hogyan van (közlekedés), és 1 hét után otthonosan mozogtam. Egyetlen egyszer tévedtem el, akkor is az egyetem épületén belül a legelső napomon :D

Előtte egy 20ezres városban laktam, annak is a szélén, de semmi nehézséget nem jelentett itt megszokni.

Nem támadtak még meg, bár nem is járok a nyócker leglepukkantabb helyeire, nem kísértem a sorsom, főleg a nagykörúton mozgok villamossal, illetve a metrókban, még semmi problémám nem volt.

Én igazából a közlekedés miatt aggódtam eleinte, de googlen rákeresek hogy jutok el a-ból b-be, az megmondja honnan hányas villamossal/busszal/metróval kell mennem, azokon meg ki vannak írva a megállók, meg be is mondják mi következik, nem nagy művészet :)

19/L

2013. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!