Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak apaként a...

Hogyan reagáljak apaként a lányom fokozódó és lassan állandósuló gúnyolódására?

Figyelt kérdés

Türelmes apa vagyok, mindig is kerültem a lányommal a konfliktust, igyekeztem vitahelyzetekben is a békés megoldásokra törekedni. A lányom most kamasz, ingerlékeny, nagyon könnyen oda-odavág éles mondatokat a családtagoknak. Az bántja a legjobban, hogy nagyon kicsi a melle, az osztálytársnői pedig csúfolták is emiatt. Hiába mondjuk neki az anyjával, hogy így is lehet csinos, vonzó, és én is megerősítettem, hogy sok férfi direkt a kisebb mellű hölgyeket keresi, nem hallgat ránk. Kb. egy éve kezdett el rajtam gúnyolódni, s most már nagyon eldurvult a helyzet, alig van olyan nap, hogy ne tenne rám gúnyos megjegyzést. Középkorú, pocakos férfi vagyok, sajnos az a pocakos-cicis típus, amelynek képviselői csak ügyes, trükkös öltözködéssel tudják elrejteni a manboobs-t, a férfimellet. A lányom ilyen mondatokat mond nekem: "Sajnos a melleimet nem tőled örököltem, pedig jobban jártam volna. Most igazi didikirálynő lehetnék." "Ez már simán egy B kosár, vehetnél magadra egy melltartót a póló alá, mert már szabályszerűen ringanak a csöcseid." "Nem akarsz indulni egy vizespólós versenyen? Tuti, hogy dobogós helyezett lennél!"

Eddig próbáltam viccesen elütni a megjegyzéseit vagy hallgatással reagáltam rájuk, de most már betelt a pohár. Egy kamasz is lehetne tapintatosabb az apjával, pláne egy olyan apával, aki azt nézi folyton, hol tudna könnyíteni a lánya helyzetén. Hogy állítsam le? Mit mondjak neki, ami határozott, de nem bántó kijelentés, és nem lesz újabb viták kiindulópontja?



2019. aug. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
85%
A pénzmegvonás azért is jó, mert akkor a "vezérmacák" előbb-utóbb kizárnák maguk közül, merthogy nem tud majd lépést tartani velük öltözködésben, programokban. A suli váltás is jó ötlet, ha úgy gondoljátok, hogy a kamaszkori flegmázását ez a társaság felerősítette. És egy jobb pillanatban komolyan el is beszélgethetsz vele ezekről a dolgokról: tiszteletről, valódi emberi értékekről, stb. Lehet, hogy ellenállást mutat, de tapasztalatból tudom, hogy egy-egy jól elhelyezett mondat munkálkodni fog benne.
2019. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
93%
#12: AZONNAL ISKOLAVÁLTÁS! Mielőtt más baromságba is beleviszik. Ezt hívja úgy a köznyelv, hogy "rossz társaságba keveredett".
2019. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
92%
Jó irányba gondolkozol, komoly büntetés kell és kivenniebből a társaságból.
2019. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kell neki mondani, hogy vagy befejezi ezt a stílust, vagy azon nyomban át lesz iratva egy másik iskolába.
2019. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
78%

Tudod mit? Mutasd meg neki ezt a kérdést a válaszokat és a te válaszaidat. Az írásod alapján egy igazan jólelkű ember és apa vagy. Ha ő a válaszaid után nem szégyelli el amigát akkor semmit sem örökölt tőled. Valószínű ő nem tudja hogy ez neked ennyire rosszul esik, hiszen eddig viccelődtek vele. Unokahugom volt ilyen kis pofátlan jószág és a szulei hagyták neki. Egyszer anyámba is belekötött, de rossz lora tett úgy visszaszólt neki hogy a fal adta a másikat. Aztán csak kamillázott. Amúgy kinőtte ő is a titkárságot. Szóval remény az van.


De te ne hagyd magad. Igenis közöld vele hogy nem a haverja vagy, hanem az apja és ha nem.allitja le magát vihargyorsan annak ez meg ez lesz a következménye. (Te tudod mi fájna neki). De tartsd is be.


Itt amugy tenyleg a társaság lesz a ludas.

2019. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
85%
Írasd át másik iskolába, meg legyen következménye annak, ha már túl sok. Nyilván azért csinálja, mert ő is ezt kapja másoktól, de nem rajtatok kéne levezetnie
2019. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
85%
Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy oké, hogy beszologattunk egymásnak tinédzserként, a haverjaink között, meg az osztálytársaknak, de a tanároknak meg a szülőknek nyilván nem, egyszerűen vond meg a pénzt, büntesd meg ha bunkózik, mondjuk normális gyereknek szerintem ez magától jön, de az biztos, hogy anno a büdös francba küldött volna el anyám, ha így beszélek vele, tehát nem érte volna meg, tanároknál szintén, nem akartam volna egy ilyen miatt igazgatói intőt.
2019. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idős?


A nem kérdeztem a véleményed a testemről épp elég, ha mogorva akarsz lenni.


Én is huszonéves anya vagyok, azt tanítom a gyereknek, hogyha nem

tud szépet mondani, csak akkor mondja, ha kérdezik a véleményét. A teste mindenkinek más, senkit sem szabad miatta piszkálni.


Viszont, ha 12-14 éves körül van, csak gyakorolja a gúnyt, és az erre vevő közönséggel próbálgatja. nekem is volt ilyen időszakom, csak mivel a szüleimmel semmilyen kapcsolatom nem volt, haverokkal viccelődtünk sértegetve a egymást, aztán ki kellett tapasztalni, kinél hol a határ, hol lesz a mókából durci.


Nagyon jó apa lehetsz, ha a lányod mert ilyeneket mondani, de honnan tudhatná, hogy ennyire zavar, ha eddig viccelődtél te is?


Tényleg extra empátia van bennetek a lányotok felé, ez nagyon jó, teljesen képben vagy, mit érez.


Kis mellem van, én is viccelődtem rajta, mások is, engem nem zavart a viccelődés, a mellem mérete viszont rettenetesen, viszont onnantól nem, hogy elvitt anyám egy női fürdőbe, hát az én kicsi mellem volt a legszebb formájú, fel sem fogtam, mennyit változtat az emberek testén a ruha, mennyire mások felöltözve az emberek, mint meztelenül. Képen láttam, de az más nagyon, mint a sok tortaforma nőt látni; a szebbek teste is bőven az enyém alatt volt, elkezdtem becsülni magam ruha nélkül is.


Minden tini szégyell valamit a szülein, majd kinövi.


Ne mosolyogj, ha rosszul esik amit mond, hadd tanuljon őszinteséget, hátha akkor nem fedi gúnnyal az érzéseit.


Hadd menjen el a barátnők szüleihez és nézze meg őket, minél többet tölt ott, annál inkább látja az árnyoldalt, és a ti előnyötöket.


Rá is segíthetsz, ha ismered a szülőket. Mennyi időt töltenek a gyerekeikkel? Hogy büntetik őket? Hogy beszélnek velük? Főznek? Vannak rokonaik?


Találj valamit, amiben jobbak vagytok náluk, aztán vezesd rá a gyereket, hogy nektek másfajta értékeitek vannak, nem a testetek meg a pénztárcátok, és az az érték a másikban nincs meg.



Sok mindent szerintem nem érdemes tenni, tini, ugyanezekkel az emberekkel lesz az életben, náluk sokkal rosszabbakkal is lehet. Majd rájön, hagyjátok hibázni, a háttérből terelgessétek, bízzatok benne, hogy képes ezen felülkerekedni.


Nekem 10 évbe telt, mire rájöttem, hogy a legjobb barátnőmet igazából utálom, a többieket jobban szerettem.


Örülök, hogy megtapasztalhattam ezt, nagyon nagy lépésnek tartom az életemben, ha a szüleim elszakítottak volna anno a rossz kapcsolatra hivatkozva, nagyon elzüllöttem volna.

2019. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem: bevette a vezértársaság a köreibe, vagy mindenki gúnyolja a külseje miatt? mert a kérdésben az utóbbit írtad, válaszodban meg az előbbit.

Hogy mi zajlik le benne, ez nem mindegy.

Ha mindenki cseszteti a külseje miatt, akkor szimplán csak hatalmas feszkó gyülemlett benne fel, amit valakin le kell vernie, ha rossz társaságba keveredett, akkor szimplán sokat gondol magáról, és elszállt az agya.

Mindkét esetben le kell állítani, ez egy tarthatatlan állapot.Ha rossz társaságba keveredett, akkor iskolaváltáson lehet gondolkodni, bár ha fejben nem teszitek rendbe, akkor mint halottnak a csók. Új suliba ott folytatja, ahol itt abbahagyta, és soha nem tanulja meg mi a tisztelet. Szankciók kellenek, hogy térjen már kicsit észhez.

Abban az esetben, ha bántják, komplexusai vannak, amit rajtatok ver le, tudtára kell adni, hogy ez pont olyan mint amit vele tesznek az iskolában. Tudtára kell adni, hogy semmi joga zokon venni más bunkóságát, mikor ő is pont olyan kicsinyes dedós gondolkodású (mert aki a külseje miatt bántja egy embertársát az az) mint az iskolában az őt bántók.

2019. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A lányom tagja lett egy olyan véleményvezéri társaságnak, amely négytagú (a lányommal együtt). Az osztály többi tagja nem szereti őket, de fél tőlük, mert ezek a lányok nagyon agresszívek, és akit ők kikezdenek, annak vége. A négyesfogat leggyengébb láncszeme a lányom. A többi három vezérmacát nem merik bántani, de a lányomat igen, szerintem még a többiek elleni dühüket is olykor rajta vezetik le. A másik három lány viselkedése változó: hol megvédik a lányomat a többiekkel szemben, hol nem. (Szerintem már csak ezért sem igaz barátnők.)

A pénzmegvonásos megoldásra próbálom a feleségemet rábeszélni, talán sikerül. Sajnos az iskolaváltás egy nehezebb probléma, még adunk egy félévet, hátha változik a lányunk és elhatárolódik a vezérmacáktól. Ha nem, akkor mégis iskolát kell váltatni vele.

2019. aug. 27. 14:48
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!