Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak apaként a...

Hogyan reagáljak apaként a lányom fokozódó és lassan állandósuló gúnyolódására?

Figyelt kérdés

Türelmes apa vagyok, mindig is kerültem a lányommal a konfliktust, igyekeztem vitahelyzetekben is a békés megoldásokra törekedni. A lányom most kamasz, ingerlékeny, nagyon könnyen oda-odavág éles mondatokat a családtagoknak. Az bántja a legjobban, hogy nagyon kicsi a melle, az osztálytársnői pedig csúfolták is emiatt. Hiába mondjuk neki az anyjával, hogy így is lehet csinos, vonzó, és én is megerősítettem, hogy sok férfi direkt a kisebb mellű hölgyeket keresi, nem hallgat ránk. Kb. egy éve kezdett el rajtam gúnyolódni, s most már nagyon eldurvult a helyzet, alig van olyan nap, hogy ne tenne rám gúnyos megjegyzést. Középkorú, pocakos férfi vagyok, sajnos az a pocakos-cicis típus, amelynek képviselői csak ügyes, trükkös öltözködéssel tudják elrejteni a manboobs-t, a férfimellet. A lányom ilyen mondatokat mond nekem: "Sajnos a melleimet nem tőled örököltem, pedig jobban jártam volna. Most igazi didikirálynő lehetnék." "Ez már simán egy B kosár, vehetnél magadra egy melltartót a póló alá, mert már szabályszerűen ringanak a csöcseid." "Nem akarsz indulni egy vizespólós versenyen? Tuti, hogy dobogós helyezett lennél!"

Eddig próbáltam viccesen elütni a megjegyzéseit vagy hallgatással reagáltam rájuk, de most már betelt a pohár. Egy kamasz is lehetne tapintatosabb az apjával, pláne egy olyan apával, aki azt nézi folyton, hol tudna könnyíteni a lánya helyzetén. Hogy állítsam le? Mit mondjak neki, ami határozott, de nem bántó kijelentés, és nem lesz újabb viták kiindulópontja?



2019. aug. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
85%

Ohh te jó ég, mi a búbánatos fenéért hagyjátok, hogy így beszéljen veletek egy kis takony??! Rendesen én felhúztam magam rajta, pedig nem vagyok egy ideges, agresszív típus, de most ledobta az agyam az ékszíját. Mit képzel magáról, hogy a saját szüleivel ilyen pofátlanul és tiszteletlenül beszél? Ne haragudj, de ezt ti rontottátok el, nekem az életben meg nem fordult volna a fejemben, hogy ilyen suttyó módon beszéljek a szüleimmel, soha nem engedtem meg magamnak ezt a fajta tiszteletlenséget.

Ha így beszélne velünk a lányunk kapna olyan pofont, hogy hirtelen azt se tudná fiú-e vagy lány. Azért mindennek van határa. Lépjetek fel keményebben és fegyelmezzétek a kis csajt, mert láthatóan fingja nincs mi az a tisztelet. Büntetés, szobafogság, telefon/gép/tablet elvesz és imádkozzatok, hogy még nem késtetek el a megnevelésével...

2019. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Szülői értekezleten beszélt az osztályfőnöknőjük, aki egyben a magyartanárnő is, arról, hogy ebben az osztályban, ahová a lányom is jár, nagyon elharapózott a gúnyolódó, mindenkit lebecsmérlő, "lefikázó" stílus, ami ugyan életkori sajátosság is a kamaszoknál, de ebben a közösségben tényleg többszörös hatványra emelkedve jelentkezett. Egymást is folyton bántják, sőt, a merészebbek még a tanárnőknek is nekimennek, pl. a deszka típusú tanárnőt "kedvesen" kioktatják, hogy ne költsön melltartóra, az az ő esetében ablakon kidobott pénz, a duci kémiatanárnőnek pedig konditermi mozgást ajánlgatnak. Gondolom, mivel egymást is bántják, a lányom már feszkóval telítődve jön haza. A sok bántást vissza kell valakinek adni, le kell valakin vezetni a feszkót. Mi vagyunk kéznél (sajnos). A nagyszájú osztálytársnőinek nem mer visszaszólni.
2019. aug. 26. 16:38
 13/53 anonim ***** válasza:
71%
Egy akkora nagy büdös pofont kéne lecsavarni neki,hogy a takony menetet vágjon a nyakán.
2019. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok a pofon híve. De annak sem, hogy az ő stílusát felvéve viccesen vagy gúnyosan kellene visszavágni neki. Az ilyen szituációkban érezze a komolyságot, és azt, hogy te vagy a felnőtt, ő a gyerek. "Az apád vagyok. Egy gyerek nem beszélhet így az apjával. Életet adtam neked, felneveltelek, most is eltartalak. Gondolkodj el ezen! A mai naptól kezdve minden tiszteletlenségnek következménye lesz. Minden ilyen beszólás után ötszáz forintot levonok a havi/heti zsebpénzedből. Ha pedig lenullázod azt, akkor a további kívánságaidra, pl. új felső, szempillaspirál, mobil feltöltés, stb. fogok nemet mondani." Ezt követően pedig ahányszor kiejt egy ilyen gúnyos megjegyzést, jegyezd fel magadnak valahová, hónap végén pedig szépen előtte add össze. És kőkeményen tényleg tartsd is be, mindezt a pároddal konszenzusban. Az első hónapban, amikor látja, hogy maximálisan következetesen betartod, és a gúnyolódásaira nem reagálsz, nem mész bele a csipkelődésbe, hanem inkább visszaveszel, távolságtartóbb leszel, el fog gondolkodni. És tök mindegy, mit csinálnak az osztályban, ti nem vagytok boxzsákok, hogy rajtatok vezesse le a feszültségét.
2019. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, miért csúfolják a lányod? Nem a kis mellei miatt, ezt innen üzenem neki, mutasd meg neki a válaszom, hanem mert olyan hányingert keltő ostoba stílusa van, hogy ha nekem ilyen gyerekem lenne, elásnám magam. Idióta taknyos, az biztos, hogy nem lenne sem internet, sem zsebpénz, sem nem mozdulhatna ki, amíg nem tanul egy kis tiszteletet. Soha egyetlen egy fiúnak sem fog kelleni és már pont a stílusa miatt nem kell senkinek sem. Ezért cikizik, mert nem tisztelik. A külső csak egy dolog, de az agya is és a lelke is már rohad, még most neveljetek belőle embert, míg nem késő.
2019. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
81%
14-es jót írt, de a pofont sem ellenezném ebben az esetben. Ez már oltári nagy bunkóság. Nemcsak a saját érdeketekben, hanem ahogy mondják, milyen munkahelyet talál, ahol ezt elnézik, milyen barátai lesznek, milyen hülyeségekbe fog keveredni, ha most nem mutattok neki jó irányt, nem nevelitek? Most még "csak" kis szarosnak hiszitek, aki csúnyán beszél, nem ért szót, később ennek komolyabb következményei lehetnek, amikor már talán nem tudtok segíteni neki.
2019. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
76%
Huszonéves anyuka vagyok, de a helyedben olyan pofont vernék neki, hogy a fal adja a másikat. Tudom, tudom... jöhet a lepontozás... De ritka jó fej apja vagy a lányodnak, ő meg kis sz@*osként visszaél a türelmeddel..
2019. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
83%
Nem értek egyet a "pofonnal nevelünk" elvvel. De a lányod egy tiszteletlen kis takony. Tőlem két olyan sallert kapna ilyen beszólások után, hogy a fal adná a másikat. Az aggasztó pedig leginkább az, hogy ez rendszeres, nem 1-2 esetről van szó. Életkori sajátosság meg "kamasz". Hagyjuk már. Bunkó és tiszteletlen a drága és ha nem kezditek el valahogy helyrehozni, akkor sajnos ilyen felnőtt lesz belőle.
2019. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy az osztály három vezérmacája "befogadta" maguk közé negyediknek a lányomat, ő pedig felette a stílusukat, mindenben hozzájuk akar hasonulni (öltözködés, beszéd, gondolkodásmód). Bennünket, az anyját és engem pedig elkezdett a lányom szégyellni. Szégyelli, hogy én pocakos és kövér férfi vagyok, szégyelli, hogy az anyja őszül és nem festi a haját, szégyelli, hogy egyikünk sem keres annyit, mint az úgynevezett barátnői szülei. A barátnők apukái sportos, fiatalos vállalkozók, az anyukák is kikent-kifent úrinők, kettő közülük nem is dolgozik. Mi a feleségemmel nem keresünk sokat, és idősebbek is vagyunk, mint a barátnői szülei, hiszen későn ismerkedtünk meg. Sajnos nyáron is ezekkel az osztálytársnőivel lógott a lányunk, velünk alig állt szóba, ha néha szólt hozzánk, csak gúnyos stílusban. Nem akarjuk elveszíteni a bizalmát, hiszen az egyetlen gyerekünk és elég későn vállaltuk, de annál nagyobb öröm volt, amikor megszületett. Mi voltunk a feleségemmel a két legboldogabb ember a földön, amikor a lányunk világra jött. Most meg lassan ott tartunk, hogy mi vagyunk a két legboldogtalanabb ember - ugyancsak a gyerekünk miatt. A pénzmegvonást ma este mondani fogom a feleségemnek, ezen el kell gondolkodni. Lehet, hogy az is jó lenne, ha más iskolába vinnénk a gyereket. Ki kellene abból a négyesfogatból szakítani.
2019. aug. 26. 19:07
 20/53 anonim ***** válasza:
94%
Ha nekem.ilyet mondana gúnyolódással a lányom az biztos nem kösszönné meg amit kapna. Elmondanám értjük a viccet de elég lesz. Ezt a kicsi cici miatta piszkálást meg elég annyival lerendezni, neki nem fog lógni 30 évesen, ennyi.
2019. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!