Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak apaként a...

Hogyan reagáljak apaként a lányom fokozódó és lassan állandósuló gúnyolódására?

Figyelt kérdés

Türelmes apa vagyok, mindig is kerültem a lányommal a konfliktust, igyekeztem vitahelyzetekben is a békés megoldásokra törekedni. A lányom most kamasz, ingerlékeny, nagyon könnyen oda-odavág éles mondatokat a családtagoknak. Az bántja a legjobban, hogy nagyon kicsi a melle, az osztálytársnői pedig csúfolták is emiatt. Hiába mondjuk neki az anyjával, hogy így is lehet csinos, vonzó, és én is megerősítettem, hogy sok férfi direkt a kisebb mellű hölgyeket keresi, nem hallgat ránk. Kb. egy éve kezdett el rajtam gúnyolódni, s most már nagyon eldurvult a helyzet, alig van olyan nap, hogy ne tenne rám gúnyos megjegyzést. Középkorú, pocakos férfi vagyok, sajnos az a pocakos-cicis típus, amelynek képviselői csak ügyes, trükkös öltözködéssel tudják elrejteni a manboobs-t, a férfimellet. A lányom ilyen mondatokat mond nekem: "Sajnos a melleimet nem tőled örököltem, pedig jobban jártam volna. Most igazi didikirálynő lehetnék." "Ez már simán egy B kosár, vehetnél magadra egy melltartót a póló alá, mert már szabályszerűen ringanak a csöcseid." "Nem akarsz indulni egy vizespólós versenyen? Tuti, hogy dobogós helyezett lennél!"

Eddig próbáltam viccesen elütni a megjegyzéseit vagy hallgatással reagáltam rájuk, de most már betelt a pohár. Egy kamasz is lehetne tapintatosabb az apjával, pláne egy olyan apával, aki azt nézi folyton, hol tudna könnyíteni a lánya helyzetén. Hogy állítsam le? Mit mondjak neki, ami határozott, de nem bántó kijelentés, és nem lesz újabb viták kiindulópontja?



2019. aug. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
72%

Akkor meg le kell vele ülni, és világosan meg kell neki mondani, hogy kedves lányom, értem, hogy ez a problémád, két dolgot tudsz csinálni: vagy elfogadod magad vagy elmész mellplasztikára, de tudd, bárhogy is döntesz, mi melletted állunk és támogatunk. Pont.

De ez egy család, és egy családban nem beszélünk ilyen bunkó módon a másikkal, illetve ha mégis, akkor ennek következményei vannak, lásd pénzmegvonás. Erre nyugodtan megsértődhetsz vagy elköltözhetsz, minden jogod meg van rá, de ez ebben a házban így működik. Pont.

2019. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
52%

Az nem irónia, hogy kigúnyolod a tested és pláne nem önelfogadás.


A nagynéni beteg, hogy plasztikára bíztat egy tinit.


Nem tartozik hálával a gyerek, mert megszületett, mert felnevelitek, ezt hogy a csudába képzelitek? Ti örülhettek, hogy egyáltalán van és lehetőséget kaptatok rá, hogy veletek legyen.


Egy kövér test is lehet értékes, szép és vonzó!


Amit gúnyolunk, azon ne csodálkozzunk, hogy a gyerekünk is gúnyolja, minket szülőket másolnak.


Az irónia ha jól tudom, valami rossz dolog gúnyosan jó színben feltüntetése..


A nevetségesség forrása az irónia. A látszólagos magasztalás mögött megítélés, elmarasztalás bújik meg, melyet a szövegkörnyezet leplez le.


A wiki szerint viszont ez. Amit elmarasztalsz, azt nem fogadod el, akármennyire is szépen akarod tálalni, nem szereted a tested, de a gyerekedtől várnád, hogy szeresse az övét

2019. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:
Kötözködés és ítélkezés helyett segítő válasz adására is képes vagy esetleg, kedves 51%-os?
2019. aug. 31. 18:42
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!