Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak apaként a...

Hogyan reagáljak apaként a lányom fokozódó és lassan állandósuló gúnyolódására?

Figyelt kérdés

Türelmes apa vagyok, mindig is kerültem a lányommal a konfliktust, igyekeztem vitahelyzetekben is a békés megoldásokra törekedni. A lányom most kamasz, ingerlékeny, nagyon könnyen oda-odavág éles mondatokat a családtagoknak. Az bántja a legjobban, hogy nagyon kicsi a melle, az osztálytársnői pedig csúfolták is emiatt. Hiába mondjuk neki az anyjával, hogy így is lehet csinos, vonzó, és én is megerősítettem, hogy sok férfi direkt a kisebb mellű hölgyeket keresi, nem hallgat ránk. Kb. egy éve kezdett el rajtam gúnyolódni, s most már nagyon eldurvult a helyzet, alig van olyan nap, hogy ne tenne rám gúnyos megjegyzést. Középkorú, pocakos férfi vagyok, sajnos az a pocakos-cicis típus, amelynek képviselői csak ügyes, trükkös öltözködéssel tudják elrejteni a manboobs-t, a férfimellet. A lányom ilyen mondatokat mond nekem: "Sajnos a melleimet nem tőled örököltem, pedig jobban jártam volna. Most igazi didikirálynő lehetnék." "Ez már simán egy B kosár, vehetnél magadra egy melltartót a póló alá, mert már szabályszerűen ringanak a csöcseid." "Nem akarsz indulni egy vizespólós versenyen? Tuti, hogy dobogós helyezett lennél!"

Eddig próbáltam viccesen elütni a megjegyzéseit vagy hallgatással reagáltam rájuk, de most már betelt a pohár. Egy kamasz is lehetne tapintatosabb az apjával, pláne egy olyan apával, aki azt nézi folyton, hol tudna könnyíteni a lánya helyzetén. Hogy állítsam le? Mit mondjak neki, ami határozott, de nem bántó kijelentés, és nem lesz újabb viták kiindulópontja?



2019. aug. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, jólesett. Alapjáraton én magam is ironizálni szoktam a külsőmön, ahogy a feleségem is a sajátján. Szoktam mondogatni a pocakomat simogatva viccesen: "Jaj, de nehezen viselem a várandósságot, már a hatodik hónapban vagyok." A feleségem pedig a gyér haján szokott ironizálni, nemrég pl. azt mondta: "De igazságtalan ez az európai kultúra, hogy nem tolerálja a női kopaszságot, csak a férfiaknak van megengedve, hogy kopaszok legyenek. Én meg járhatok folyton a fodrászhoz, lassan már oda is költözöm, ott is fogok nála aludni meg lakni, hogy a tizenöt szál hajamból valami frizurának hazudható hajszerűséget varázsoljon." Igazából azt hiszem, humorban, öniróniában egyikünknél sincs hiány. De azért, ha olyasvalaki "fikáz" bennünket, akit a világon mindenkinél jobban szeretünk mind a ketten, az kicsit rosszul tud esni.
2019. aug. 30. 12:48
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt az infót közölhetted volna az elején, hogy ti is utáltok dolgokat a testeteket és szoktatod rajta gúnyolódni!


Nem csoda, hogy a gyerek is ezt teszi, ezt mindent megmagyaráz.. Abban, hogy valaki gúnyolódik a testén, pedig változtatni tudna rajta, abban semmi tisztelni való nincs.


Én teljesen abban a hitben voltam, hogy nem foglalkoztok a saját testetekkel, ezért fura nektek, hogy valakit zavar, de így teljesen más a dolog..


Szokjatok le a magatok szidalmazásáról, mert a gúny bizony az, humorral kevert negatív megjegyzés.


Ha elfogadjátok magatokat, a gyerek sem fogja utálni magát, mert eszébe sem fog jutni, hogy a különböző testek csúnyák.


Ha pedig leálltok azzal, hogy magatokból viccet csináltok, ezzel azt üzenve, hogy ez normális, ő sem fogja követni a példátokat..


Ember, ilyen fontos dolgot elhallgatni, fene se gondolta, hogy utáltok dolgokat magatokon és megjegyzéseket tesztek rá, de ugyanez a gyereketektől már zavaró.


Ez nem szárnypróbálgatás nála, hanem mintakövetés, simán komolyan gondolhatja azt, amit tőletek látott évekig otthon.

2019. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
55%

Ember, én nem csodálkozom, hogy nem tisztel titeket a lányotok!

Ti sem tisztelitek magatok, a problémáitokon "vicceskedtek", "humorizáltok" és "ironizáltok", ahelyett, hogy mondjuk tennétek ellene.

Mi lenne, ha humorizálsz helyett odafigyelnél a táplálkozásodra, és néhanapján elmennél kicsit kocogni este, netalántán konditerembe, és a végén még tényleg olyan sportos apuka lennél, mint a lányod barátnőié, és hmmm, máris lenne legalább egyvalami, ami miatt a lányod büszke lenne rád és tisztelne.

2019. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenkinek sportos embernek lennie, simán elég, ha rendben van magával.


Vagy szeresd meg a tested, vagy változtass, de akárhogy is nézel ki, sose szidd magad a gyereked előtt!


Mindenki meg tudja magának magyarázni, hogy a teste szép, mert valóban, minden test szép a maga módján.


Van a 100 kiló alatt nincs férfi szöveg, ezt a nagydarabok vallják, mások a kockákra esküsznek. Szerintem minden test szép, annak ellenére, hogy nem vonz, nekem a kövér testek is tetszenek, van bennük szépség, ahogy a vékony testekben és az izmosakban is.


Magamat vékonyan szeretem látni, mert utálok nem elférni helyeken, de ettől még nem gondolom, hogy az én testem jobb másokénál, vagy mások teste rosszabb az enyémnél, az én testem sem rossz.

2019. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy napi rendszerességgel ironizálunk magunkon, nem ez az állandó témánk. De tudjuk humorral kezelni az előnytelen adottságainkat is. A kislányukból ez az önirónia és önelfogadás hiányzik. Gyűlöli a saját testét, és mivel önmagával nincs kibékülve, a világgal is háborúságban áll. Itthon pedig mi jelentjük a számára a világot, velünk gúnyolódik (de nem finoman, hanem durván), velünk kötekedik. Tegnap megmondtuk neki, hogy pénzmegvonás van szeptembertől, azóta azt hallgatjuk, hogy smucig, sóher, zsugori, fösvény "népség" vagyunk (két ember hogy lehet "népség"?), és miért kellett neki pont ilyen szülők mellé megszületnie, sokkal jobb családba is beleszülethetett volna. Ez azért elég fájó kijelentés, a feleségem sírt is miatta. Jóval negyven felett, nem kevés egészségi kockázatot vállalva szülte meg, most pedig ezt kapja tőle. Én már sírni sem tudok, lassan rezignálttá válok.
2019. aug. 31. 16:16
 46/53 anonim ***** válasza:

Nem, valóban, nem feltétlenül kell mindenkinek sportosnak lennie.

Az is erény, ha valaki nagyon művelt, olvasott, sok dolgot tud.

Az is erény, hogyha valaki nagyon jó a szakmájában, jó karrierje van, és sok pénzt keres.

De valamit mindenképp érdemes tudni felmutatni, valamit ami azt mutatja, hogy valamibe tettél időt és energiát, és valamiben sikereket értél el. Lehet ez a tested, az elméd, a karriered, a repülőmakett gyűjteményed, tök mindegy, de valaminek kell lenni, amit lehet benned becsülni és tisztelni.

A külső (pocakosság) és a karrier (keveset keresel) kilőve, ezért is mondom, hogy meg kéne találni azt a valamit, ami a többiek, és a lányod is tisztelni tud benned, mint embernek. Valószínűleg szeret, mert az apja vagy, de a tisztelethez valamit fel is kell tudni mutatni.

2019. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Két diplomám, két felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgám van. A feleségem tudományos kutató. Ha ez nem elég a lányunknak ahhoz, hogy tiszteljen bennünket, akkor nem tudom, mi kellene még.
2019. aug. 31. 16:20
 48/53 anonim ***** válasza:
56%

De értsd már meg könyörgöm, hogy nem mindenkinek jön be ez az "önelfogadás - önirónia - minden jól van így, ahogy van" mantra.

Látom nektek bejön, élitek az életeteket, tök jó!

De ha a lányodnak ez nem jön be, mert láthatóan nem jön be, akkor simán meg kell neki mondani, hogy kislányom, a problémád nem megoldhatatlan, kezdj el pénzt gyűjteni, és pár év múlva simán elmehetsz egy mellplasztikai műtétre, és ezzel a problémád meg is van oldva.

Ennyi.

2019. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Helyes, végre van valami, ami tud bennetek tisztelni!

Ez jó.

Esetleg mesélhetnétek neki a munkátokról, hogy habár anyagilag nem kifizetődő, de valójában nagyon fontos dolgokon dolgoztok.

Mint mikor az Agymenőkben (Big Bang Theory) Bernadett és Amy arról beszégetnek, hogy kinek a munkája a fontosabb. Bernadettében sokkal több pénz van, de Amy munkája sokkal inkább előbbre viszi a világot.

2019. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
A feleségem húga - az egykor imádott nagynénije - szóról szóra ezt mondta neki, amit leírtál, azóta nem is áll szóba vele, utálja, itthon még a nagynéni nevét sem ejthetjük ki. Ha ő megemlíti, akkor csak olyan kontextusban, hogy az "idióta, bolond Zsike", aki azt tanácsolta, hogy "műnőt, plasztiknőt csináltassak magamból, pfuj, pfuj, pfuj." Tehát nem működik az általad javasolt gondolatmenet, ő nem akar műtétet. Csodát akar. Más világot, más életet, más valóságot akar.
2019. aug. 31. 16:25
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!