Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagáljak apaként a...

Hogyan reagáljak apaként a lányom fokozódó és lassan állandósuló gúnyolódására?

Figyelt kérdés

Türelmes apa vagyok, mindig is kerültem a lányommal a konfliktust, igyekeztem vitahelyzetekben is a békés megoldásokra törekedni. A lányom most kamasz, ingerlékeny, nagyon könnyen oda-odavág éles mondatokat a családtagoknak. Az bántja a legjobban, hogy nagyon kicsi a melle, az osztálytársnői pedig csúfolták is emiatt. Hiába mondjuk neki az anyjával, hogy így is lehet csinos, vonzó, és én is megerősítettem, hogy sok férfi direkt a kisebb mellű hölgyeket keresi, nem hallgat ránk. Kb. egy éve kezdett el rajtam gúnyolódni, s most már nagyon eldurvult a helyzet, alig van olyan nap, hogy ne tenne rám gúnyos megjegyzést. Középkorú, pocakos férfi vagyok, sajnos az a pocakos-cicis típus, amelynek képviselői csak ügyes, trükkös öltözködéssel tudják elrejteni a manboobs-t, a férfimellet. A lányom ilyen mondatokat mond nekem: "Sajnos a melleimet nem tőled örököltem, pedig jobban jártam volna. Most igazi didikirálynő lehetnék." "Ez már simán egy B kosár, vehetnél magadra egy melltartót a póló alá, mert már szabályszerűen ringanak a csöcseid." "Nem akarsz indulni egy vizespólós versenyen? Tuti, hogy dobogós helyezett lennél!"

Eddig próbáltam viccesen elütni a megjegyzéseit vagy hallgatással reagáltam rájuk, de most már betelt a pohár. Egy kamasz is lehetne tapintatosabb az apjával, pláne egy olyan apával, aki azt nézi folyton, hol tudna könnyíteni a lánya helyzetén. Hogy állítsam le? Mit mondjak neki, ami határozott, de nem bántó kijelentés, és nem lesz újabb viták kiindulópontja?



2019. aug. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%

Te miért hagyod, hogy így beszéljen veled?

Egyébként ha mindenkivel ekkora bunkó, akkor nem a cicije miatt fogják kerülni a pasik se.

Te meg viselkedj az apjaként! Nem a haverja vagy. Ideje kijelölni a határokat.

Nálunk mindig beválik, hogy kilövöm pár napra a wifit. A gyerekek nem tudják a jelszót. Majd ha tud normálisan beszélni a másikkal, leültök ezt átbeszélni.

2019. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy ajándék. A "Ne szívd mellre, úgysincs mire" beszólás után egy darabig nem kell beszélgetni vele.
2019. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez manapság a gond, nem merjük fegyelmezni a gyerekeinket, mert attól félünk hogy rossz szülők leszünk. Én ilyen beszólásért vagy egy pofont kaptam volna apámtól, vagy egy hét megvonást a kedvenc hobbimtól. A gyereknek szülő kell nem pedig egy újabb jófej haver, nyugodtan szólj neki vissza ha bánt téged, majd küld duzzogni a szobájába wifi nélkül. Utána meg ülj le vele beszélni, de olyan szigorú arccal amennyire csak tudsz.
2019. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy kamasz, nem jelenti azt, hogy bármit megtehet. Ingerlékeny? Oké, el lehet nézni egyszer-kétszer, de tanulja már meg kezelni az érzelmeit. Mindamellett értem én, h vannak kétségei a testével kapcsolatban, de azonnali pofon lenne a jutalma, ha így merne beszélni velem.

Beszélj vele szerintem erről, hogy ez neked rosszul esik, mondd el neki, hogy te tartod el, te próbálsz segíteni neki, és cserébe nem helyes, ha ilyet kapsz. Ha nem érti meg, nyugodtan helyezz kilátásba büntetést, vagy vminek a megvonását. Nem vagyok a tekintélyelvűség nagy fanja, de van egy tisztelet, ami kijár a szülőnek. És ezt a lányod nem adja meg.

A párod felé milyen a viselkedése? Mert szerintem ha feléd nincs rendben ez, akkor valószínűleg felé sem, vagy ha felé igen, neki sem kéne ezt a viselkedést tolerálnia, és melléd kéne állnia.

2019. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
89%

Próbáltál már rávilágítani, hogy neked ez pont olyan rosszul esik, mint neki, ha az osztálytársai gúnyolják? Tudom, a kamaszokkal nem egyszerű, de azért ha nem neveltétek nagyon félre, és nem lett totál érzéketlen, akkor én a helyedben egy jobb pillanatában leülnék vele, és őszintén elmondanám, hogy baromira szarul tudnak esni a beszólások neked is, másrészt pedig csak a kőbunkók csúfolódnak mások testi adottságain.

Nekem kamasz fiam van, nála be szokott jönni az őszinteség (pedig ő is tud oroszlánként üvölteni).


Egyébként nagyon elszomorítónak tartom, hogy csúfolják ilyesmi miatt a lányodat a társai. Nekem is hasonló adottságaim vannak, de soha senki nem csúfolt érte… Vajon ez a mai plasztikcelebekkel telezsúfolt világnak köszönhető? Szomorú.

2019. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
88%

Erről eszembe jutott az a kérdés, hogy van-e még olyan szülő, aki sarokba állítja a gyerekét.

Na ez a kis liba biztos nem volt soha sarokban.


Ez történik akkor, ha az ember hallgat a nagyon okos gyermekvédőkre, akik szerint gyermekbántalmazás, ha elveszik büntiből a gyerek játékát.

Amikor az anyuka megkérdezte, hogy akkor mégis hogyan fegyelmezzen, ha nem lehet gyakorlatilag semmilyen módon büntetni, ami kellemetlenséget okoz a gyereknek, az volt a "szakember" válasza, hogy a szeretetet próbálta már?

Na kérem szépen ez történik, ha semmilyen fegyelmezési módszert nem alkalmazunk.


Tökéletesen hiányzik a tisztelet a lányodból feléd és gyakorlatilag bárki felé. Most kellene helyre tenni, mert nagyon nehéz felnőttkora lesz. Esélye sincs egy normális párkapcsolatra, de baráti kapcsolatokra sem igazán.

Segíts ezen a szerencsétlenen, különben úgy jár, mint a barátnőm sógornője, aki kb hasonló.

2019. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A párommal szemben is éles a nyelve, de a párom visszaszól neki, igaz, olyankor a lányom megsértődik, és egy hétig nem beszél vele (hanem rajtam keresztül üzenget). Pl. amikor beszólt a feleségemnek a lányunk így: "Anyu, kár annyit mászkálnod a fodrászhoz, sz+rból ő sem tud várat építeni, és neked mindig is RITKA szép hajad volt", akkor a feleségem ennyit mondott neki: "Nem baj, az ész a fontos, nem a haj. Nekem az előbbiből jutott, neked pedig csak az utóbbiból." Lett erre akkora sértődés a lányom részéről, hogy alig tudtuk kibékíteni.
2019. aug. 26. 16:22
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen esetben kibékíteni, majd megnyugszik, de ti még könyörögtök is neki hogy bocsásson meg, ne vicceljünk már.
2019. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
89%
Engem sosem ütött meg az apám, a férjem sem a lányunkat és én sem, de a történeted elolvasása után az volt az első gondolatom, hogy lekevernék neki egy akkora pofont mikor így beszél az apjával hogy a fal adná a másikat!
2019. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
96%

A feleséged csinálja jól! Nincs azzal baj, ha megsértődik. Majd kiheveri és legközelebb nem megy helybe a lófas2ért.

Utána elmagyarázod, hogy neked is rosszul esett a beszólása. Csak te nem fogsz úgy viselkedni, mint egy ovis, aki sírva fakad, ha a másik vissza mer szólni.

Így csak azt tanulja meg, hogy neki szabad bunkózni, nektek meg bocsánatot kell kérni érte a kis hercegnőtől.

Nincsenek következmények, nincs tanulság, nincsenek korlátok.

2019. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!