Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék hogy jó útra térjen?

Mit tehetnék hogy jó útra térjen?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, idén fog majd érettségizni(ha ejut odáig mert tavaly is nagyon annak a szélén állt hogy ki rúgják. Az apja elhagyott minket amikor 8 éves volt, akkor vadult be nagyon. Azóta folyton csak balhézik, sok a verekedési ügye is, 16 éves kora óta cigizik, nem tudok egyszerűen mit kezdeni vele mert ha szólok neki hogy ez így nem jó, figyelmenkívül hagy. Most ráadásul lett barátja is, aki idősebb is pár évvel nála, és ő sincs jó hatással rá.

Tavaly is rengeteg intője volt, mert megverte egy iskolatársát, cigizett a wc-ben, és nemrég fedeztem fel hogy tetoválásai is vannak, plusz most a fejemhez vágta hogyha piszkálom akkor a barátjához költözik. Kétségbe vagyok esve, mitől lett ilyen? egyik barátnőm javasolta hogy vigyem el pszichológushoz, de félek abba nem menne bele mot tehetnék hogy megjavuljon?


2019. aug. 28. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Előbb kellett volna elvinni pszichológushoz (minden sulihoz ingyen jár), meg még inkább beszélgetni vele meg berakni büntibe és megvonni a wifit és hasonlók olyasmiknél, ami szerinted nem kívánatos viselkedés. 18 évesen nem igazán van más nevelő eszköz a kezedben, minthogy nem adsz pénzt, pl. nem fizeted a telefonját, cigijét. Azért, ha nem próbálkozol, biztos nem fog változni semmi. Kitartóan próbálj meg közelebb kerülni hozzá, érezze, hogy érdekel, mi van vele és félted, akkor is, ha épp haragszol rá ezért meg azért. És ha netán valamiben jó vagy jót csinál, akkor azért azt se feledd megdicsérni vagy megköszönni.
2019. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dolgozik már, ha nem adok neki pénzt akkor is van miből gazdálkodnia, szóval ez nem megoldás sajnos :/
2019. aug. 28. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Na, felőlem mehetne a palijához lakni....ha eddig nem sikerült megnevelned, mostmár veszett fejsze nyele..
2019. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Hát valóban előbb kellett volna ezen gondolkoznod. Gondolom így tölti ki a haragját a csonka családja miatt.

De azt azért hozzátenném, 18 év alatt szülői belegyezés nélkül nem csinálhatnak tetoválást, szóval kifaggatnám honnan vannak a művészi alkotások, és feljelenteném a szalont.

Költözzön nyugodtan a barátjához, kis idő múlva lefogadom úgyis sírva fog könyörögni, hogy hadd jöjjön vissza hozzád. Ugyanis mindenki akkor jön rá mit veszített, amikor már elvesztette.

2019. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

4essel egyetertek!


Ha eddig nem tudtad motivalni, ezutan plane nem fogod tudni, engedd el a gyeplot, max annyit tegyel hozza, ha leerettsegizik meg segitesz is, h jobb korulmenyeket teremts az uj otthonaban a baratjaval. Addig is legy a fiuval baratsagos! Es probald meg (lelkileg) tamogatni a jo dolgokban a lanyod, h erezze, h mellett e allsz!

2019. aug. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én apám is lelépett, amikor 8 éves voltam, mégse lettem egy hálátlan kis kötsög.


Érettségi nélkül maximum kis diákmunkákat végezhet, amivel keres mennyit, nagyon maximum 100 ezer forintot egy hónapban? De akkor már elég jó munka volt.


Azt mondanám, hogy édeslányom, 18 éves vagy, és úgy tűnik nem fekszik már neked az a szabályrendszer, ami az én házamban/lakásomban él. Ezzel nincsen semmi baj, de törvényi kötelességeim elmúltak az irányodba, úgyhogy lehet szépen pattani a fiúhoz. Aztán két bőrönddel útjára bocsájtod.


Adok neki 3 hónapot és mikor pofán vágja a valóság, majd jön szépen haza. Vannak gyerekek, akik másból nem értenek. Úgy fest ő is ilyen.

2019. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!