Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 16 éves lányom nagyon...

A 16 éves lányom nagyon megváltozott. Mit tehetnék, hogy ne térjen rossz útra?

Figyelt kérdés
A hetekben észrevettem hogy később jár haza a szokott időnél (2-3 órával) és ha megkérdezem hol volt csak annyit mond hogy a barátjánál. Nem akarja nekem még bemutatni, mert úgy érzi még kicsit vár ezzel és majd csinálunk egy olyan napot amikor felhozza és bemutatja. Mégis megöl engem ez a rejtélyesség és félek attól, hogy valami rosszfiúval van együtt. Tiltani nem akarom, hiszen azzal csak azt érném el hogy mégtöbb rosszat csináljon. Félek attól is, hogy esetleg már lefeküdtek egymással. Mit tehetnék anyaként ilyenkor?
2018. ápr. 30. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Miért félsz attól,hogy lefeküdtek ? 16 évesen ez ugy mond normális. Mivel azt mondta majd bemutatja akkor várd ki.

Te nevelted te ismered a lányodat,bizz benne.

2018. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
annyit tudsz tenni, hogy elviszed fogamzás gátlót iratni. az hogy beszedi-e az már rajta múlik.
2018. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ne nekünk panaszkodj, hanem vele beszéld meg. Mondd el neki felnőtt ember módjára, hogy aggódsz. Nem kell külön nagyszabású programot tervezni, hogy bemutassa. Mire vár? Csak annyit kérsz, hogy egyszer egy negyed órára szaladjon fel a fiú. Azt ő is kibírja, nem lehet ellene semmilyen érvet felhozni, és te is kapsz egy benyomást a fiúról, ami alatt felméred, hogy milyen, van-e okod aggodalomra vagy nincs.
2018. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Hát szerintem azért kufircolás előtt is bemutathatná a pasiját. Az biztos, h lefeküdtek, 16 éves nagylány. Szerinted sakkoznak délutánonként?
2018. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Attól kár félned, hogy lefeküdtek, mert ez tuti megtörtént és nincs ebben semmi. Az, hogy nem mutatja be két okból lehet, vagy titeket érez cikinek és besavanyodottnak, vagy olyan a pasi akin tudja, hogy kiakadnátok.
2018. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott légkör otthon, hogy tudja, bármit elmondhat, anélkül, hogy rögtön tanácsokat vagy fejmosást kapna.
2018. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Vagy attól fél, hogy kellemetlen helyzetbe hozod, vagy attól, hogy nem fog tetszeni neked.. ( túl sovány/kövér/nem jó tanuló/dolgozik/alacsony) De az is lehet, hogy még nem tudja, hogy komolyan gondolja-e a kapcsolatot és nem akarja a saját otthonába áthívni.


Én sem szerettem hamar felvinni tini koromba a fiúmat, mert utána úgy éreztem túl sokat tud rólam...

De a legbiztosabb az ha megkérdezed őt! :) Elvileg te nevelted, szóval nem kéne mitől félned.

2018. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön otthonra elhívni. Még az is lehet hogy konkrét értelemben nem járnak csak ismerkednek, és kínos lenne a lányodnak hazavinni egy félig haver barátot. Ha annyira kíváncsi vagy a fiúra, és a kapcsolatotok is jó, meg az ő barátságuk is elég mély hozzá, akkor találkozzatok egy semleges terepen. Egyetek egy fagyit, és köszönjetek el egymástól.
2018. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!