Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, így elengednétek a...

Szülők, így elengednétek a lányotokat a barátnőivel Milánóba? (16. szülinap)

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz a születésnapja októberben, és mi így 5-en vagyunk nagyon jóban, mint egy kis banda, vagy nem tudom. Szóval nagyon sokat vagyunk együtt, nyáron pl úgy voltunk nyaralni, hogy az egyikünk nővérével és neki a vőlegényével elengedtek minket. Most lesz a 16. születésnapja, és arra gondoltunk, hogy egy egynapos utazással lepnénk meg, Milánóba. Közvetlen járat megy, hajnalban indulnánk, este jönnénk is vissza. Szóval szállást nem kéne foglalnunk, estére már a saját ágyunkban lennénk. 15-16 évesek vagyunk mi is, de ez gondot sehol nem jelentene (ugye mivel szállás nem kell). Eléggé "világot látottak" vagyunk, mindannyian rendszeresen utazunk a szüleinkkel, családunkkal. Beszélünk nyelveket is, így öten konkrétan négy idegennyelvet. Gimi 10.-11. évfolyam.


Anyukámnak mondtam, ő benne lenne, de ugye az ünnepelt szüleinek kéne beleegyezni leginkább. Hirtelen ötlet, kb 2 órája találtuk ki, szóval még biztosan van mit csiszolni rajta, tökéletesíteni a tervet, de az a fix, hogy reggel (hajnalban) mennénk, és este már Budapesten lennénk.


Szerintetek mennyire megvalósítható? Az ő repjegyét mi adnánk, az lenne a fő ajándék igazából (sima Wizz járat). Valami ötlet, hogy vezethetnénk fel a szüleinek?



2019. szept. 28. 18:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2019. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%
Engem 15 évesen már elengedtem nyaralni, hozzáteszem belföldre, külföldre "csak" 17-18 évesen kezdtünk el járni. Ettől függetlenül, ha megbízható a társaság én el merném engedni a lányomat! Bár halkan azért megjegyzem, ha már most úgy gondoljátok, hogy Magyarországon nincs wow hely, akkor mi lesz veletek 20-25 évesen? :)
2019. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nyilván itt is vannak szép helyek, de például Budapestről eljutni Debrecenbe autóval több idő, mint repülővel Milánóba. És azért mégis más a két hely... :)

Nekünk jobban tetszik a "külföld", érdekesebbnek, szebbnek találjuk. Itt is vannak biztosan nagyon jó helyek, de amíg nincs jogsink, kell szervezni valakit, aki el is visz minket, és ha ilyen egynapos dolgot tervezünk, akkor ő addig mit csináljon ott?

2019. szept. 28. 19:33
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

Láttad az Elrabolva című filmet?



Na... Felnőtt nélkül nem.

2019. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne menjetek SEHOVA, mert pont most láttam az IT című filmet, nagyon veszélyes az utcán kóborolni :D hogy lehetnek ilyen szűklátókörűek az emberek..


En nem gondolom, hogy kevesbe veszelyes egy debreceni ut, mint egy milanoi, aki utazott mar repulovel tudja, hogy megis mivel jar, a repter total biztonsagos, a repterrol kell egyedul eljutni a varosig, ahol a latvanyossagokat nezitek meg tele millio emberrel fenyes nappal, majd kora este visszaindultok a repterre, hisz indul a gep, ket oraval elotte ott kell lenni. Ami rossz ezen az uton megtortenhet, az ugyan ugy fennall egy vonatos debreceni uton magyarorszagon. Ha tenyleg tudtok idegen nyelvet es megbizhatoak vagytok, nem latok kivetnivalot, nem egy kulfolndi fesztivalra mentek egy hetet inni, hanem egy fel napot nezelodni. :)

2019. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%
15-ös válaszoló tökéletesen leírta a véleményem!
2019. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%
En a koltsegek miatt nem engednem. 1 nap szinte semmire nem eleg es ahhoz hiaba olcso a jegy, mar a reptertol bejutni a belvarosba 6000 korul van. 30 alatt ketlem, hogy kijottok, foleg, ha a szulinaposet is ti alljatok. Ennyiert, szerintem 1 nap rohanas nem eri meg. Ezt leszamitva min. 1 felnottel engednem, ha egyebkent megbizhato vagy.
2019. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%
És simán bevállalnám azt az egy nap szabit, és kivinnélek benneteket Bécsbe.
2019. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
32%
Majd ha 18 évesek lesztek. Ki vállalja értetek a felelősséget? Ha én lennék akármelyikőtök anyukája, 100% hogy nem engednélek el titeket.
2019. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Én engednèm, főleg ha zsebpénzből megy legalább az ajándék jegy meg a költőpénz, de gazdaságtalan szerintem is.

Azért aggasztó ha törlik a járatot, akkor ott maradtok mégis éjjelre, bàr legfeljebb ücsörögtök a váróban...

2019. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!