Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, így elengednétek a...

Szülők, így elengednétek a lányotokat a barátnőivel Milánóba? (16. szülinap)

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmnek lesz a születésnapja októberben, és mi így 5-en vagyunk nagyon jóban, mint egy kis banda, vagy nem tudom. Szóval nagyon sokat vagyunk együtt, nyáron pl úgy voltunk nyaralni, hogy az egyikünk nővérével és neki a vőlegényével elengedtek minket. Most lesz a 16. születésnapja, és arra gondoltunk, hogy egy egynapos utazással lepnénk meg, Milánóba. Közvetlen járat megy, hajnalban indulnánk, este jönnénk is vissza. Szóval szállást nem kéne foglalnunk, estére már a saját ágyunkban lennénk. 15-16 évesek vagyunk mi is, de ez gondot sehol nem jelentene (ugye mivel szállás nem kell). Eléggé "világot látottak" vagyunk, mindannyian rendszeresen utazunk a szüleinkkel, családunkkal. Beszélünk nyelveket is, így öten konkrétan négy idegennyelvet. Gimi 10.-11. évfolyam.


Anyukámnak mondtam, ő benne lenne, de ugye az ünnepelt szüleinek kéne beleegyezni leginkább. Hirtelen ötlet, kb 2 órája találtuk ki, szóval még biztosan van mit csiszolni rajta, tökéletesíteni a tervet, de az a fix, hogy reggel (hajnalban) mennénk, és este már Budapesten lennénk.


Szerintetek mennyire megvalósítható? Az ő repjegyét mi adnánk, az lenne a fő ajándék igazából (sima Wizz járat). Valami ötlet, hogy vezethetnénk fel a szüleinek?



2019. szept. 28. 18:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
17%
Kizárt
2019. szept. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
15%
hálisten nem rajtatok múlik. a lányt meg jó esélyel elengedik.
2019. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
56%

A szüleitek ismernek titeket, hogy mennyire vagytok megbízhatóak, van-e ilyesmire keret. Erre a kérdésre nem lehet általános választ adni. Van olyan 16 éves lány, akit simán el lehet engedni, van olyan, akit nem.


Nekem egy kicsit nagyzolósnak tűnik ez a kérdés. Csak külföld, repülő meg jogosítvány.

Hallottatok már a vonatról? Pestről Bécsbe 2,5 óra az út kényelmes IC-vel, és láss csodát, nem kell hozzá egy felnőtt, aki furikáz titeket. A vonat a városban áll meg, nem 30km-re, mint a repülő.


Ha együtt akartok tölteni egy napot, felesleges ez a flancolás, bárhol jól érezhetitek magatokat. Persze, ha nem az a lényeg, hogy Milánóból nyomjátok a szelfit az instára.

2019. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22%
Nem engedném el a saját gyerekemet.
2019. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%
tipikus lányok... nekem tavasszal volt a 16. szülinapom és a haverjaim eljöttek hozzánk, ettünk ittunk, utána meg elmentünk bulizni. legjobb szülinapom volt. 16F
2019. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
41%
Mi lett végül? A helyetekben én is Bécsbe mentem volna, vonattal 2-2,5 óra Pesttől, ha kora reggel mentek és este jöttök, akkor sok idő marad városnézésre. A repülőzés meg nem mindig olyan gyors ám, késések, repülőtéri f..ságokat bele kell kalkulálni, csak akkor érdemes szerintem, ha ott is alszotok. Én nem engednék el 10.-es korosztályt, pedig nem vagyok se öreg, se konzervatív.
2019. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Végülis mi lett?
2019. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!