Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortól engedted a gyereknek...

Mikortól engedted a gyereknek h kávét igyon?

Figyelt kérdés
Nem espresso-ra gondolok, hanem tejesre, lattéra, cappuccinora vagy ilyen 3in1 kávékra.

2019. szept. 30. 15:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Soha egyiknek sem "engedtem" meg. Valahogy szóba sem került. Nagykamaszok voltak, amikor egyszer beültünk sörözni, és ők kávét kértek.
2019. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

9. osztályosként kezdtem el használni a suliban található kávéautomatát, majd később vettem rendszeresen a pékségben cappucinót. 11.-esként kértem otthonra kávégépet, ahhoz mindig cappucino/latte kapszulát használtam eleinte, később szoktam rá a kevés tejes espressora. A szüleim nem ellenezték.

Anyukám annó 16 évesen kezdett el rendszeresen kávézni, amikor dolgozni kezdett.

2019. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem ehhez miért kell engedély. Ha megkívántam csináltam magamnak. Gyerekként ha untam a teát vagy a kakaót, kaptam helyette tejeskávét ( 1 bögre tej, 1 ek.kávé). Ez nem az ördög itala kérdező, akkor kólát, energia italt, sőt a csokit és a teát is tiltanod kellene, az is koffeines. Ha egyet max 2őt megkíván miért ne ihatná?
2019. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az iskolai büfében kapható jeges kávé, már ötödikesek is vehetik. Itthon egyébként koffeinmenteset és pótkávét heti 1x2x kaphat. Már kipróbálta a 3in1-t is, abban kevesebb koffein van, mint három-négy kocka csokiban. Viszont tejeskávét, lattét, cappuccinót nem kaphat, abban ugyanannyi koffein van, mint a rendes kávéban. (12 éves)
2019. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lanyom iszik 15 éves kora óta
2019. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát én már 4-5 évesen iszogattam a Maci kávét, meg az efféle cikóriás dolgokat, de még most 22 évesen is olyan ritkán iszok, hogy nem tudnám megmondani a különbséget az ízük alapján. XD Szóval ha csak az íze miatt akarja inni, vagy mert attól "nagynak érzi magát", akkor a Maci kávét ajánlom. Ha a koffein miatt, akkor én személy szerint egész életre tiltanám. Mármint a rendszeres kávézást. Mert oké, ha rosszul alakul egy éjszaka, és reggel a vérnyomásod a béka ülepe alatt van, akkor belefér, de egy gyereknek nem indokolt, még akkor sem, ha vidéki, bejárós, és korán kell kelnie. Le lehet ott feküdni időben. Én 3 óra alvás után sem iszok kávét, sőt volt olyan vizsgám az egyetemen, amit úgy írtam meg 5-ösre, hogy az előtte levő éjszakát végigtanultam, és egy korty kávét sem ittam.


Szóval mindenképpen koffeinmentest adnék a gyereknek, ha annyira akar. Ha meg meg akarja kóstolni, meg kell neki engedni, mert addig úgysem hagy békén, de utána szigorúan koffeinmentest, hacsak nem indokolt.

2019. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem anno nagyszüleim kb.negyed dl presszót adtak ebéd után amikor maguknak is főztek (ekkor kb.6-7 éves voltam), semmi bajom nem volt... Rendszeresen 16 évesen kezdtem kávézni, mai napig is (ennek már 30 éve) napi 2-3-at iszom, 100-110-es a vérnyomásom
2019. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez soha nem volt kérdés, amikor kisebb voltam (alsós, mondjuk), mamám ivott minden nap és néha megkóstoltam. Nem tudom, mit gondoltam, mert egyébként minden egyes alkalommal ugyanazt itta, tehát mindig ugyanolyan szar ízűnek könyveltem el. :D

Nagyjából 2 éve (most 18 vagyok) iszom alkalmanként, bár leginkább csak ha beülünk egy kávézóba, itthon nem sűrűn fordul elő.

A tiltását nem értem, ha mindenképpen azt akar inni, lehet koffeinmenteset is adni.

2019. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Rendszeresen 7-8.-os koromtól ittam rendes kávét. De már korábban is kaptam ilyen kikutyulós semmiket, csak az íze miatt. Amikor meg kicsi voltam (alsós), és még élt a dédmamám, ő ivott mindig olyan nagy tejes kávét, hogy beletette a kiflit, ízlett :D Meg ugyanígy nagyiéknál régi szokásom volt, hogy nagyon kicsi (pár mm-nyi) kávé a pohár aljára, és felönteni végig tejszínhabbal, jaj de finom volt :D De ennyi mennyiségektől semmi baja nem lesz semmilyen gyereknek.
2019. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sok osztálytársam már tizedikben kávézott, én csak az első vizsgaidőszakban kezdtem, vagyis 19 éves voltam. Egyébként szerettem volna kávét inni 13 évesen, de nem engedték, utána meg nem volt érdekes.
2022. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!