Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ezek után is tiltanáto...

Szülők, ezek után is tiltanátok a testi fenyítést?

Figyelt kérdés

[link]


TUDOM, a TI gyereketek soha nem tenne ilyet, de én most általánosságban beszélek.


Szóval, engednétek, hogy a tanár és/vagy őr, HA KELL, megüsse a férge...diákot?



2019. okt. 7. 12:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket elzárnám egy rezervátumba, sose engedném ki őket.

Ezeknek nem lenne értelme egy pofont adni.

A jövő bűnözői és lassan többségben lesznek - mi lesz itt?

Megvannak nekünk már a saját migránsaink.

2019. okt. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, hogy szülőkhöz szólt a kérdés, én nem vagyok az, 11.-es diákként válaszolok, remélem nem baj.

Habár engem nem érint, nekem is már NAGYON elegem van abból, ami megy sok iskolában. Anyukám párszor már talált ezzel kapcsolatos cikkeket az interneten, hogy a gyerek simán megérdemelte volna, hogy behúzzanak neki vagy valami, de a tanár ezt nem tehette meg és a szülő is ahelyett, hogy megnevelné a gyerekét, még a tanárt hibáztatja... Mindig nagyon fel tudom magam húzni az ilyeneken!


Keringett valami olyan sztori a neten kb. egy éve, hogy egy 14 éves nyolcadikos lány telefonozott az órán, ami már ugye kapásból tilos, kivéve ha a tanár azt mondja, hogy vegyék elő a telefont. A tanár rászólt egyszer szépen, nem rakta el. Másodjára már kicsit erősebben rászólt, még mindig semmi. Utána a tanárnő odament, kiszedte a gyerek kezéből a telefont, mire a lány nagyon felháborodott, beszólt a tanárnak, otthon ezt elpanaszolta az anyjának, aki bement, kicsit el is tompították a történetet, a tanárnőt meg kirúgták. Az eszem megáll...


Nálunk ilyen durva esetek nem voltak, de tavaly volt egy ilyen incidens egy volt osztálytársam és tanárom között. Az a tanár mindig elmondta, amikor bement a terembe, hogy telefonokat eltenni és a terem is kicsi ráadásul, 14-en voltunk ott, az a lány pedig szinte a tanár orra előtt ült. Ilyenkor még nagyobb bunkóság telefonozni. Miután többszöri felszólításra nem tette el a telefont, a tanár odament, elvette tőle, beleírt valamit, majd visszaadta neki. A lány nagyon felháborodott, elpanaszolta a szüleinek, akik emailezni kezdtek a tanárral, majd iskolai tárgyalás is lett belőle, az egész iskola tudomást szerzett róla. Elmeséltem ezt anyukámnak, ő is velem értett egyet, hogy jogosan cselekedett így a tanár.


Anyukám is mesélte, hogy régen egy osztálytársa akkora pofont kapott, hogy majd’ kiesett a padból, de a szülei a mai napig nem tudnak róla. Anyámhoz meg hozzávágta a tesitanár a kulcscsomót, mert dumált futás közben. Senki nem csinált ebből cirkuszt, a gyerekek általában el sem mondták otthon, visszabeszélni, kezet emelni a tanárra meg eszükbe sem jutott.


Állítólag van egy olyan törvény is, hogy a gyereket nem lehet kiküldeni óráról, mert joga van ott lenni. Ha annyira rohadtul joga van ott lenni, akkor ne pofázzon és akkor nem küldenék ki. Azzal meg, ha ki is küldik, nem tesznek semmi rosszat, ha a folyosóra kiültetik őket, én egyenesen az igazgatóiba küldeném őket és igazolatlant kapnának.

Igenis több szabadságot kéne adni a tanároknak. Ha indokolt, akkor igenis csaphassanak oda egyet (persze ne úgy, hogy a gyerek kórházba kerüljön), küldhessék ki a diákot, büntethessék meg stb.


A telefon-problémára pedig azt vezetném be, hogy aki első rászólásra nem teszi el a telefont, attól a tanár vehesse el. Akinél meg ez visszatérő probléma és folyamatosan telefonozik, annál meg bevezetném azt, hogy szépen reggel leadja a portán/az osztályfőnöknél kikapcsolva, órák után pedig felveszi. De ezt akár mindenkinél bevezethetnék, ha nincs jobb megoldás. Általánosban ez volt nálunk, bár akkor még mindenkinek gombos telefonja volt. Én sosem telefonozok órán, csak szünetben, de ha nem lehetne nálam a tanítási idő alatt, azt is kibírnám.


Azért ez a videó már elég durva. Vannak durva esetek, átlagos “fehér emberek” körében is, de azért a cigányoknál meg kifejezetten jellemző ez a verekedés, beszólogatás. Tudom, hogy vannak értelmes cigányok, velük nincs is bajom, csak az a baj, hogy nagyon kevesen vannak és lehet, hogy ez rasszistának fog hangzani, de a cigányok folyamatosan csak egyre több okot adnak arra, hogy utálják őket. Ez is...

2019. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

És pontosan mit érne el ebben a szituációban egy pofon? Tanárbá odaüt, hülyegyerek visszaüt, tanárbá belerúg, hülyegyerek visszarúg, és garantáltan csak akkor lesz vége a konfliktusnak ha az egyik eszméletlen. Milyen problémát oldottunk meg?

Rövid távon semmit, mert az órát továbbra sem lehet megtartani az osztály maradék részének. Hosszú távon szintén semmit, mert csak nő a konfliktus tanár és diák között, nem lesz hirtelen engedelmes, szorgalmas gyerek egy veréstől. Rövid távon a megoldás valószínűleg az, hogy akár rendőri segítséggel eltávolítják a tanteremből, hagyják lenyugodni, törvényes kereteken belül mindenféle következményei vannak a dolognak. Hosszú távon azt kell kideríteni, miért viselkedik így, nem is 15 hanem már 8 évesen megnézni a családi hátteret, a környezetét, ki kell emelni ha arról van szó. Nem poénból ilyen ez a gyerek, hanem mert az apja és a nagyapja is így beszél minden emberrel, vele is, az anyjával is, verik otthon, a fél családja alkoholista és munkanélküli, persze hogy ezt tanulja el.

2019. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem tudja valaki, hogy ez pontosan hol van és, hogy melyik suli? R**adt ismerős a környék és a tanár is, szerintem ide jártam. Mondják valahol a tanár nevét? Meg kell néznem mégegyszer.
2019. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A család felelőssége lett volna hogy megnevelje ezt a valamit, de valószínű ezek közt az alom többi tagjai is így viselkedik otthon egymással. onnan tanulta.
2019. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Telefonra reflektálva, a fiaim iskolájában benne van a házirendben, ha bekapcsolva találják a gyereknél a telefont az elvételre kerül, be a páncélszekrénybe és csak a szülőnek adják vissza személyesen.

Kollégáimmal beszéltünk erről, hogy hogy lehetne ezt kezelni. Úgy, hogy a családi pótlékot csak az kapna, akinek az iskolai magaviselete megfelelő. Kaptál egy szaktanárit? Oké abban a hónapban nincs CSP. Biztos, hogy ilyen eset például tuti nem lenne.

2019. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

"Kaptál egy szaktanárit? Oké abban a hónapban nincs CSP."


Na mondjuk ez is egy ordas nagy hülyeség, értem hogy mi lenne a célja, de hülyeség.


Bele kötnek a gyerekedbe, és mondjuk verekedésbe torkollik a dolog, aztán ő is figyelmeztetést kap, pedig nem ő volt az egész felbujtója. Akkor mi értelme volt? A való életben se téged büntetnek ha bebizonyosodik hogy csak önvédelemből ütöttél vissza...

2019. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a kommenteket. A testi fenyítést igen, tiltanám, de a testi KÉNYSZERT nem! A kettő nem ugyanaz! Testi kényszert a rendőr is alkalmazhat, és sokszor szükséges. Azaz, legyen joga a tanárnak megfékezni a renitenst, és megvédeni magát. Persze erre nem mindenki képes, ezért a zűrösebb iskolában kellene biztonsági őr, akit egy pánik gomb megnyomásával lehetne hívni. Ez szükségszerű lenne! És az ilyen viselkedésű diákokat a törvényes lehetőségekkel élve kellene megbüntetni. De azzal egyetértek, hogy aki idáig eljut, annak súlyos nevelési hibákat követtek el a szülei, ha egyáltalán nevelték.
2019. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!