Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves 48kg-os gyerek milyen...

13 éves 48kg-os gyerek milyen fájdalom csillapítót szedhet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi pl az algoflex forte fájdalom csillapítót beszedheti e már?A foga fáj neki.

Veszem neki a nurofen szájban oldódó gyerek tablettát de nem hat már neki, több helyen olvasom hogy 12 éves kor alatt nem szabad szedni az algoflex et, azaz ő már szedhetné de a patikába meg csak ezt a gyerekeknek való gyógyszert ajánlotta a patikus.



2019. nov. 6. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Én már simán adnék neki cataflamot
2019. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azaz szerinted már beszedhet nyugodtan felnőtt gyógyszert? Azért kérdeztem az algoflex forte gyógyszert mert az van itthon és nekem is segíteni szokott fogfájásnál.
2019. nov. 6. 08:15
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem már bármit.
2019. nov. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Fogorvos esetleg?

Azzal hogy gyógyszerrel tömöd, nem oldod meg a problémát, csak ideig-óráig megszünteted!

Vidd el fogorvoshoz!

2019. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
12 éves kor felett rendes feljött gyógyszert. Mondjuk Cataflamot épp nem adnék, az túlzás, de sima paracetamol, ibuprofen mehet. De fogorvos lenne a legjobb, oda pedig fájdalomcsillapító nélkül kell menni
2019. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!nem tömöm a gyereket gyógyszerrel!

Járunk több hónapja fogorvoshoz, fogszabalyzo kell a lányomnak ezért rendbe teszik a fogait előtte. Ami fáj neki az egy gyökérkezelt fog, mondta a doktornő hogy lehet fájni fog utána szedjen fájdalomcsillapítót , de nem gondoltam hogy a megszokott gyógyszere nem hat. Jövő héten kell vissza mennünk.

2019. nov. 6. 09:02
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Fogfájásra a cataflam a legjobb. Cataflam dolot tudsz venni a gyógyszertárben. neki a 25mg-os tökéletes. Az én lányom is azt szedi, 12 éves 51 kg. Egyébként Nem a kor számít, hanem a gyerek súlya és a hatóanyagtartalom.
2019. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló!

Veszek cataflamot akkor.

2019. nov. 6. 09:47
 9/17 A kérdező kommentje:
Most olvasom a cataflam dolo 25mg betegtájéoztatóját. Tudom hogy a súly számít de azt írja 14 éven aluliaknak és serdülőknek nem adható a gyógyszer. Nem értem minek kort írnak.
2019. nov. 6. 09:50
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Azért mert elvileg felnőtt gyógyszer a cataflam. Gyerekeknek a cataflam cseppet szokták adni, mert jobban adagolható. Testsúlykilogrammonként 1 csepp, ami fém mg. diclofenac-nak felel meg. Ez 48 kilónál 24 miligram. A dolo hatóanyagtartalma 25 mg. Így ez biztonságosan beadható, nem történik túladagolás. A sima 50mg-os tablettát nem szabad adni, az sok ilyen súlyhoz. A cataflamnak más életkorhoz köthető ellenjavallata nincsen. (nyilván egyéni érzékenység itt is lehet mint minden gyógyszernél, de mi pl a cseppeket 2 évesen fülgyulladásra szedtük. Egyedül az acetilszalicilsav tartalmú fájdalomcsillapítokat (aszpirin, kalmopyrin) nem ajánlják 14-16 éves kor alatt, a Reye szindróma veszélye miatt. A cataflam nálunk jobban bevált, mint a paracetamol és az ibuprofén. Tovább hat, kevessebbszer kell gyógyszert bevenni, és semmivel nem veszélyesebb, mint az előbb említett két hatóanyag.
2019. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!