Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit reagálnátok ha ezt találná...

Mit reagálnátok ha ezt találnátok a gyereketek fiókjában?

Figyelt kérdés
Egy kisebb kés ami láthatóan nem otthonról származik és egy pár gumikesztyű.
2019. nov. 18. 16:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
96%

Kamasz vagyok és van késem kb. 3 éve. Általában az öveimre vágok lyukakat párszor festéket kapartam le asztalomról, cipőfűzőt vágtam ketté, nyakláncot javítottam esetleg kaját (narancs, alma, csoki) vágtam.

Több is van, van amit rokontól kaptam. Sőt egy öngyújtót is találtam Debrecenben és elhoztam szuvenírként.


Kesztyűvel szoktam körömlakkot leszedni, takarítás közben felhúzzni, felfújni és dobálni.


Nem kell rögtön rosszra gondolni, gyerekek vagyunk nem bérgyilkosok :)

2019. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Bocsánatot kérnék, mert kutattam a cuccai között.
2019. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hogy kerülsz a gyerek fiókjába?
2019. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
vidd pszichiáterhez, nyilván ő a baltás gyilkos.
2019. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Meglepett a "mit keresel a gyerek fiókjában" hozzászólás...

Mondjuk az sem mindegy mennyi idős a gyerek...de én megkérdezném,főleg ha nem tőlem kapta a kést (márpedig nem adnék neki).


Azért ez elég tré magyarázat,hogy azért kell a kés mert festéket kapar le valaki,meg kesztyűben szedd le körömlakkot..


Én abból indulok ki,hogy a kés a konyhafiókba való,ha másra kell akkor vannak célszerszámok,pl sniccer,stb.

Minek kell a gyerek fiókjában lennie,amikor kibattyog a konyhába és előveszi,ha már elég nagy hozzá,aztán beteszi a mosogatóba,vagy elmossa és elteszi. Nem kell annak a fiókjában lennie...


A kesztyűről ugyaanez a véleményem,megvan a takarítós,tisztítós,kozmetikai szereknek a helye,nem kell azt külön itt-ott-amott tárolnia..szerintem.


Fenntartom,hogy megkérdezném,miért van ott,és mire használta/használja.


Az intimszféráról meg annyit,hogy a szőlője vagyok,igenis belenézek a fiókjába. Ám nem olvasom el a naplóját,levelét,stb.

De pl nem engedném,hogy úgy legyen közösségi oldala,hogy időnként nem nézek bele,kikkel tart kapcsolatot..


Mert ebből az erőből dorogt is tarthatna a fiókjában -nem feltétlenü azért mert egy megátalkodott büdös kölök,hanem mert belekeveredett valahogy...vagy teszemazt fogamzásgátlót,óvszert…

Azért én azt gondolom,hogy legyek már olyan nexusban a saját gyerekemmel,hogy amíg gyerek,tudjak az ilyen dolgairól.

2019. nov. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem attól kéne tudnod az "ilyen" dolgairól, hogy turkálsz a holmijai között, hanem attól, hogy olyan kapcsolatot alakítottál ki vele, hogy magától elmondhasson bármit. Na, az bizalmi viszony. A turkálás nem az.

Mellesleg mi a probléma azzal, ha fogamzásgátlót vagy óvszert tart a fiókjában? Ez max. arra enged következtetni, hogy felelősségteljesen gondolkodik. Ezért konkrétan dícséretet érdemel.

Gyerek (és bármi más) cuccai közé csak akkor nyúlok bele, ha valamit kifejezetten keresek és előtte megkérdeztem, hogy megnézhetem-e. Netán megkérem, hogy nézze meg, nem keveredett-e az a bizonyos dolog az ő cuccai közé.

2019. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Az olyan felfogású szülőknek, mint az 5ös válaszolónak (“nehogy óvszert, fogamzásgátlót tartson a fiókban”) fog a leghamarabb terhes tinilánya lenni vagy olyan fia, aki 16 évesen csinált fel valakit. Gratulálok👏🏽
2019. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Oké,megadom magam...:)


Tehát aki belenyúl a gyerek táskájába (mint szülő),az szégyellje amagát. Azért is amit talál benne,és azért is mert belenyúlt...


Szerintem nem olyan nagy ügy ez,mintha magánlaksértésként kéne kezelni,hiszen a saját gyerekéről van szó...akinek végsősoron ő vette a táskáját,ő neveli,ő várja haza,stb.

Ha pedig ilyen-olyan fogva a gyerek nem mondja el,hogy pl nemi életet él,mert mondjuk cikinek tartja beszélni erről anyával,akkor már nem is kell tudnia a szülőnek,ha pl a 14 éves lánya szexel...és ha egy nap nem lesz éppen pénz a zsebében,hogy óvszert,fogamzásgátlót vegyen,de mégis szexel,aztán várandós lesz,akkor is bekaphatja a szülő...mert mi köze hozzá...


Ha tegyük fel az én gyerekemről lenne szó,tegyük fel a lányomról,és tegyük fel belenézek a fiókjába,ahol óvszert találok,és tegyük fel hogy ugyan egyébként jó a kapcsolatom vele,de ezt nem kívánta megosztani velem vmilyen okból kifolyólag,akkor az én számomra a világos út: beszélünk róla,és helyére igazítjuk a dolgokat: pl. elmegyek vele nőgyógyászhoz,stb.

..és ennyi.


Utolsó válaszolónak írnám,hogy nem az a rossz szülő lényegi megfogalmazása..

A rossz szülő az: aki elhanyagolja a gyermekét,annak testi- és szellemi fejlődését, nem törődik vele (mondjuk két szót nem beszélnek egész héten,mert "sokat dolgozik"),netalántán megveri,esetleg megrontja,vagy arra kényszeríti,hogy a gyermek elviselje az alkoholizmusát (annak minden örömével együtt),vagy mondjuk túlzott mértékben elkényezteti...


Szerintem.

2019. nov. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem, utolsó. Nem csak az a rossz szülő, akiről te írsz. Pont olyan rossz szülő az is, amelyik túlságosan kontroll alatt tartja a gyereket és ebbe beletartozik az is, hogy beleturkál a cuccaiba. Ez ugyanis az intimszféra megsértése (egy levél elolvasása pl. konkrétan már bűncselekmény lenne).

Ha a gyerek nem mondja el a szülőjének az intim dolgait, akkor ott bizony baj van a bizalommal. Ahol megvan a bizalom, ott a gyereknek nem ciki tanácsot, segítséget, véleményt kérni. A túlkontrolláló szülőtől a gyerek nem fog ilyet kérni.

Amúgy ha te megengedheted magadnak a turkálást, akkor nyilván ez visszafelé is működik, gondolom. Pl. a gyerek minden kérdés nélkül belenyúlhat a táskádba, csak mert éppen olyanja van.

Nálunk ez úgy működik, hogy ha kíváncsi vagyok valamire velük kapcsolatban, akkor megkérdezem és elmondják. Ha kérem, hogy mutassák meg, akkor megmutatják vagy csak bólintanak rá, hogy nyugodtan nézzek bele a táskájába, fiókjába, szekrényébe - bárhová. Ha nekik kell valami, szólnak és én adok, ha valami miatt éppen nem érek rá, akkor megmondom, hogy nyugodtan vegye ki, amire szüksége van, akkor is ha mondjuk pénzről van szó. SOHA, egyikünk sem élt még vissza a másik bizalmával, ezért meg is bízom bennük és viszont.

2019. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Imádom ha kioktatnak.:)

Köszönöm!


Nem tartom túlságosan kontroll alatt a gyerekeimet,és bármily meglepő,belenyúlhatnak a táskámba,nem található abban semmi olyan,amivel ne találkozhatna a gyerek. Mint ahogy sosem hazudok nekik,és bármiről beszélgetek velük.


Szeretem ezt az "én vagyok a szuperszülő,mindent én tudok a jobban,és mindig nekem van igazam" hozzáállást...tök egyszerűen nem lehet elfogadni,hogy ha valakinek más a véleménye?

Mindjárt lefikázzuk,óóó,milyen tré szülő,mert megsérti a gyerek intimszféráját...

Én sem mondtam a Te szülői elveidre,egyéb elveidre,hogy jaj de rosszak,mert ilyenek,meg olyanok...


Én azt mondtam,hogy nehogy már egy családon belül,ne nyúlhassak bele a gyerekem táskájába,fiókjába,stb..

Nálunk ezért nincs sértődés..

Nálatok meg biztosan emberjogi biztos ül a gyerek ágya mellett,és minden apró sz@rért rádszól,hogy meg ne sértsd már az emberi jogait...cikkely,paragrafus…


Továbbmennék,ha már annyira a demokrácia élharcosa vagy,akkor miért akarod megmondani másoknak mit és hogyan kéne tenniük...azért ez nekem sántít kicsit...

2019. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!