Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek, hogyan...

Ti mit tennétek, hogyan reagálnátok ha a 10-13 éves gyereketek kitalálná hogy ő mától nem eszik húst és semmi állati eredetű ételt-italt?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Hát, akkor magának kellene megcsinálni a kaját, vagy enne üres rizst, mert nálunk hús nélkül nem nagyon van kaja.
2018. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Akkor nem enne, majd megunja vagy nem.

Tudom itt soha senki nem hiszi el, de én négy évesen egy hányás-hasmenős (ugye csak kekszet és főtt krumplit ettem ez alatt) vírus után mondtam, hugy fúj nem kérem nem tetszik a hús. Fogalmam nem volt mi az a vegetarianizmus 4 évesen. Most 27 vagyok és azóta sem eszem húst és halat sem.

Semmi eglszségügyi gondom nincs, magas vagyok és erősebb testalkatú szóval nem maradtam el semmiben.

2018. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

Megkérdezném, hogy miért. Tudja-e, hogy tudja az összes aminosavat bevinni? Sok olyan ételt kéne megennie, amit nem szeret.

Egyébként az én gyerekem ismerem annyira, hogy kb. három napig tartanak a nagy lelkesedés. Kivéve, ha direkt kötsög vagyok, és csinálok spagettit vagy hamburgert, ő meg egyen babot. ;)

2018. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Leülnék vele, és megbeszélnénk, hogy ezt miért szeretné. Csak divathóbort, vagy komoly oka van.

És hogy ismeri-e a következményeket, hogy hogyan étkezzen úgy, hogy ne legyen vitaminhiányos, meg hiánybetegsége.


Ha nagyon akarja, akkor igenis vegyen részt az ételkészítésben. Ha nem is teljesen önállóan főz magának, de ne várja el, hogy mint egy étteremben, majd én megfőzöm a kívánságát. Reggelit/vacsorát azt önállóan is meg tudja csinálni.

Illetve bevásárlásnál tudatosan szedje össze amit szeretne (ezt külön fizetném), hogy lássa, mi mennyibe kerül, és mennyi ideig elég.


Ha meglátná, hogy ezzel mennyi "meló" van, akkor lehet, hogy meggondolná magát. Ha mégis belekezd, akkor meg a tudatos étkezés nem hiszem, hogy olyan rossz lenne. (persze felügyelettel)

2018. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

Ráhagynám.

Valószínűbb, hogy megunja, de ha mégsem, akkor is az ő dolga.

Ha nem unna rá 3 nap után, adnék a kezébe szakirodalmat, hogy tudja, hogyan állíthat össze egy kiegyensúlyozott étrendet.

Azt nem hagynám, hogy teljesen egyoldalúan, egészségtelenül táplálkozzon.

2018. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Megkerdezem mit szeretne enni és megcsinalnam. Vagy egy fázis, ami majd elmulik, vagy Vega lesz - az ő dolga. Annyit kötnék ki, hogy az ásványi anyagokat, vitaminokat és a fehérjét pótolnia kell
2018. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Én támogatnám, ha megteheted.

Az én 9 évesem is mondta már, h. nem szeretne húst enni, és később, lehet, h. mi belevágunk, ha még mindig úgy gondolja.


A #4-től kérdezném: a család többi tagja is elkísér bevásárolni, és őket is szembesíted, h. mi mennyibe került, ill. figyelitek, h. adott termék meddig tart (pl. fél kiló lencse kb. min. az 5. étkezés alkalmával fog majd elfogyni egy 12 évesnél), és a többiek is saját maguk készítik a kajájukat (pl. apjuk)?

Mire fel a nehezített pálya? Inkább majd támogasd, ha esetleg úgy alakul, és 10%-kal tovább fog élni, mint egyébként a szokványos magyar koszton.

Ha ez neked számít...

2018. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Semmit. Ráhagynám, ugyanis én sem eszem húst, semmilyen álati eredetű terméket.

A gyermekere nem erőszakoltam rá a nézeteimet, neki meghagytam a szavad választás jogát. Most 4 éves és eszik husit.

2018. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

# de a te esetedben ez 100%-ban èrthető, ha valaki nagyon sokat eszik valamiből, főleg ha muszáj, egy èletre megutálja. Èn kb 4-5 èves lehettem mikor nagyon bezabáltam gesztenyepürèből, de mèg most 27 èvesen is rosszul leszek a szagától is.


Èn igazából olyanra gondoltam a kèrdèsemmel aki divatból akarja elkezdeni, mert a kedven híressège vagy egyik barátja, osztájtársa se eszik húst vagy mert ő sajnálja az állatokat.

2018. jan. 24. 16:22
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Rá kell hagyni.

Ha rámenős vagy csak vita lesz. Ha, mint a fentebb válaszolók majd főz magának stílusban reagálsz csak azt eredményezi, hogy nem mond el dolgokat vagy nem fog bízni abban, hogy támogatod.

Nem Irakba készül a háborúba. Semmi baja nem lesz. Keressetek együtt recepteket és főzzetek. Még jó program is lehet.

2018. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!