Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire számít szokatlannak,...

Mennyire számít szokatlannak, ha valakinek ennyi a zsebpénze?

Figyelt kérdés

Szóval, ha egy kamasznak több tízezer, többszázezer forint a “zsebpénze”. Természetesen tudom, hogy rengeteg embernek a fizetése is kevesebb, és hogy ez mennyire sok pénz valójában, de leginkább az érdekelne, hogy vannak -e olyan tehetősebb családok itt, akiknek a gyermeke több pénzt kap, és ebből csak az olyan dolgokat kell állnia, amiket ő magának szeretne.

Nem is feltétlen zsebpénzről van szó, csak ha valakinek a szülei ennyit költenek a gyermek szórakozására, ruházkodására, szépségápolására, elektronikai cikkekre havonta. És itt most tényleg arra gondolok, hogy valakik ennyit kapnak, nem pedig arra, hogy mi is megtehetnénk, de nem akarjuk elkényeztetni/nincs rá szüksége, vagy ha te vagy a gyerek, akkor, hogy megkeresed magadnak/nem vársz el ennyit/ soha nem kérnék stb.

Vagy esetleg ismertek ilyen embereket a személyes környezetetekben?

Ha esetleg felnőtt vagy, és a saját pénzedből költesz ennyit havonta, azt is leírhatod.

Köszi a válaszokat, és légyszi ne alakuljon ki vita, csak kíváncsiságból kérdezem.


2019. nov. 19. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a zsebpénz intézményének mint olyan az a fő lényege hogy megtanuljon a gyerek gazdálkodni a pénzzel és főleg azt hogy nem kaphat meg mindent azonnal. Ha ezt nem tanulja meg gyerekként akkor majd az élet megtanítja rá, de az sokkal fájdalmasabb arconcsapás lesz. Ebből a szempontból nézve én kifejezetten károsnak gondolom a kérdésed szerinti hozzáállást, még akkor is, ha amúgy a szülő megengedheti magának, hogy annyit költsön a gyerekre, amennyit csak akar.
2019. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nem ismerek, aki kézhez kap nagy összeget. Az unokahúgom viszont nagyon sok mindent megkap, ennek ellenére tudja értékelni a pénzt. A nővérem vállalkozó, az apuka is (elváltak), mindkét szülő szeret költekezni, szeretik a minőségi dolgokat, és meg is teremtik rá a pénzt. Az unokahúgom (17) ebben nőtt fel, már fiatal korában besegített a vállalkozásokban, tavaly nyáron is dolgozott az apjánál rengeteget, míg a barátnői pihengettek, strandolgattak. Mindene megvan, de nem hiszem, hogy gondja lesz az életben, tudja jól, hogy előbb megteremtjük a pénzt, aztán élvezzük. Én a lányom hobbijára költök havi 45 ezer Ft-ot, de mi külföldön élünk.
2019. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekem iskolájában szerintem számtalan ilyen srácot találhatnánk. Azt nem tudom, konkrétan zsebpénzt kapnak-e és menniyt, de brutális módon halmozzák el őket drága cuccokkal a szülők. Hogy csak egy példát mondjak, nemrég a fiam hazahozott egy összetört Iphone 7s-t (vagy tudomisén hányast, a lényeg, hogy a legújabbnál eggyel régebbit), mert szeret szerelni, és az osztálytársa neki adta ezt a telót, amit a 2.-os öccse földhöz csapott, ezért tönkrement. Ez a kissrác havonta minimum egy telefont tönkretesz, de sebaj, mindig kap egy vadi újat. A több százezres gamer laptopok és egyebek is repkednek a haverok közt.

Lehet, hogy nincs igazam, de úgy látom, hogy azok adnak náluk számomra irreálisan nagy összegeket a gyereknek, akik elváltak, úgy érzem, értelmet nyert a válás pozitívumának mondott „külön szoba, dupla zseppénz” szólás itt.

2019. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Én olyat ismerek aki konkrétan nem ad zsebpénzt a 20 év fölötti lányának, viszont van egy doboz v akármi, és abba folyton raknak bele pénzt, és a lány akkor vesz ki és annyit amennyit akar. Ha épp 30000 ft ot akkor annyit, ha 70000 ret akkor annyit. A lánynak egyébként fogalma sincs milyen megdolgozni vmiért, el van kényeztetve. Én nem tehetném meg h ennyit adjak a fiamnak?és így, de őszintén megmondom nem is akarom. Az apjával azt beszéltük ha majd nagyobb lesz, és bizony nagyobbak lesznek az igényei, akkor inkább megteremtjük neki a lehetőséget h megdolgozzon érte. Nyilván pénzt kapna tőlünk is, de nem százezreket.
2019. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Engem ez idegel ki teljesen. Otodikes fiam osztalyaban rengeteg gyerek van aki csak kiejt valamit a szajan meg is kapja.

Emiatt a fiam meg hisztizik, akaratos es csalodott, hogy neki meg nincs.

De nem fogok venni tobb szaz ezres laptopot meg szamitogepet, mikor a mostanit is hetente elrontja.

Kapott egy xbox konzolt, 4 het sem volt es mehetett a szervizbe.

Van olyan osztalytarsa aki havi szinten kap 100 ezret es arra kolti amire akarja.

2019. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a szüleim elváltak, nem volt jó köztük a kapcsolat és kb 16 éves koromtól én kaptam a tartásdíjat az én számlámra. Így egyeztek meg a szüleim. Ezt egyetem alatt apám "felemelete" 100 ezer ft-ra. Ennek már 15 éve. Lakásra nem kellett költeni belőle, mert az volt fent Pesten, de kajára, bérletre, egyebekre igen. Szóval ez szerintem olyasmi amire te vagy kíváncsi.
2019. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Sose kaptam zsebpenzt, ha mentem valahova vagy venni akartam valamit, elmondtam mi az vagy hova megyek es ha ugy gondoltak ertelmes dolog akkor adtak ra penzt. Amikor mar diakmunkaztam arrol termeszetesen nem kellett beszamolnom mire koltom.
2019. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolás koromban a baratnom kapott mindig rengeteg penzt, de ezt en is csak onnan tudtam meg, hogy náluk voltam es a széfből vett ki penzt, ahol tobb szar ezer forint volt, mert o kapta a penzt, de nem szórta el, nem nagyzolt vele, semmi luxus cucca nem volt. O is elvált szulok gyereke es igy probaltak jobbá tenni a szulok a dolgokat 🤷🏻‍♀️


Mar felnőtt, dolgozó nő es továbbra is visszafogott, nem nagyzolo:))

2019. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt olyan osztálytársam, aki 40.000-et kapott minden hónap elején. Ebből fizette a telefonszámlát, a programjait valamint a Ruházkodását is megoldotta. (Általános iskola 6. osztály) nekünk ez nem tűnt fel, hisz olyan volt, mintha a szülei vennék ezeket, lényegében ők is vették, csak közben a pénz beosztására nevelték a gyereket. Legalább is ez volt az alapelv.
2019. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
84%
Én 6.osztályos vagyok nálunk rengeteg gyerek van aki iWach-ja van. Én is elvált szülők gyereke vagyok. Az apám elvett egy nőtt akinek volt egy lánya egy évvel idősebb mint én. Van egy iPad-je egy iPhon 8plus-a és Airpods-a meg iPencil-je, kapott még egy xboxot és egy Playstationt is. Nagyon tehetséges rajzolás terén is. Gyönyőrű a bőre, kék szeme van és vékony. Mindenből ötös, tele van barátokkal. Ezzel szemben én barna szemű, teljesen átlagos hajú, kövér lány vagyok. Az apukámtól mindig megkapom hogy a felesége lánya amennyivel jobb mint én. Egyszer kértem egy nintendót a kisebb fajtát. Szószerint elsírtam magam amikor apa felesége a fejemhez vágta hogy az felesleges. Ma már amikor apámnál vagyok csak olvasok és a könyveimbe merülve keresek menedéket. Az apám feleségének a lánya mindigis tele volt pénzzel mert nem neki kellett fizetnie a szobája felújítását, mint nekem. Most rendelt magának egy zongorát mert összegyűlt a pénze. Most is apámnál vagyok. Nem nézem jó szemmel ahogy, amire költi pénzét ráadásul nem olvas könyvet se. Mikor karácsonyra könyvet vettem neki(díszkiadást a Harry Potterből mert tudom hogy szerte a filmet és angolul vettem neki mert csak angolul olvas) kinevezett.
2020. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!