Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól hagyod...

Hány éves kortól hagyod otthon a gyerekedet, gyerekeidet egyedül? Hány éves kortól engeded egyedül edzésre, iskolába, másfelé?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anno annak idején amikor én voltam gyerek, minket korán magunkra mertek ahgyni a szülők. Én olyan 10 éves lehettem amikor egyedül utaztam vonaton Budapestről debrecenbe a mamámhoz. Általános iskola második osztályát kezdve már egyedül mentem iskolába az 1 évvel idősebb nővéremmel.

De ez más világ volt, mondhatjuk.

Fiam 94-ben született. Harmadikos volt amikor már egyedül ment, és jött az iskolából. 12-13 évesen már egyedül volt otthon ha dolgoznom kellett.Nyáron a vele egykorú barátaival már egyedül jártak a strandra, moziba. Tudta a szabályokat, sosem volt gond. Azóta már felnőtt lett, és derék ember lett belőle.

2019. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Engem kb 10-11 évesen már egyedül engedtek iskolába menni, alapból 2 saroknyira volt az iskola, és szerencsére nem volt forgalmas helyen sem, ezért is mertek elengedni. Otthon egyedül kb 12 évesen hagytak tehát úgy hogy ha hazamentem iskolából egyedül voltam otthon, vagy ha iskolába mentem akkor egyedül voltam a házban mert akkor anyám más munkát talált és ő is korán ment el dolgozni. Megbíztak bennem, ezért is tették ezt, de soha nem is volt probléma egyből. Tesóm nincs
2019. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez meg nem aktuális, de mikor én voltam gyerek én 9 évesen már egyedül jártam busszal iskolába. Egyedül otthon nem nagyon voltam mert a mama alattunk lakott. Szóval igaz más volt a bejárat meg minden de mondjuk néha felnézett meg kaptam vacsit is.


Most azt látom magam körül hogy a kollégák a 12 év körüli gyereket már merik otthon hagyni vagy egyedül suliba menni. De inkább csak aki falun lakik. Városban ez későbbi. Nyilván manapság sokkal nagyobb a forgalom mint akar akkor amikor én voltam gyerek.

2019. aug. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általános iskola felsőtől engedik ki szülő nélkül, és szerintem ez kb. stimmel. Persze gyerektől, helyszíntől, forgalomtól is függ. A 9 évesem egyedül már szokott otthon lenni, de közlekedni még bamba, és bár közel a suli, pont sokbalesetes kereszteződések vannak, az ötéves kistesóval meg tuti nem jó ötlet lenne egyedül hagyni, mert ketten sokkal lükébbek.
2019. aug. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
A férjem Pesten oviba is egyedül ment, az anyja finoman szólva nem izgulta túl a dolgot.... Engem felsős általános koromtól engedtek önállóan közlekedni.
2019. aug. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Habár én Németországban élek, de itt a gyerekek az ovoda utolsó hónapjaiban kapnak egy szuper kiképzést, hogyan közlekedjenek egyedül. Kijön a rendörség is tesztelni öket, és onnantól közlekedhetnek egyedül is az utacán.


Mi az iskolától 2 km-re lekunk a nagylányomat már elsöben hagytam barátokkal egyedül iskolába és haza menni, de egyedül nem. Amikor 2-as lett a tesó is iskolás lett, így még gyakrabban mennek egyedül, idén meg már szinte csak egyedül mennek és jönnek(másodikas és harmadikas) iskolába. Mindig minimum ketten vannak. De a legtöbb gyerek egyedül jár.

Söt itt most az iskolakezdéssel az összes rádió és az iskola is nyomja a szülöket, hogy a gyerekek részére a legveszélyesebb a szülötaxi, minden évben sok baleset van és ezeket sajnos szülök okozzák, mert mind az iskola bejáratáig viszi a gyereket és kaotikus a helyzet. Èn ha autóval viszem öket akkor egy kicsit arrébb rakom ki öket.


Nem az életkor függ, mert ha bele gondoltok pont gyermek eltünések és elrablások, pont, hogy 12-15 éves kor között van gyakran. Inkább ami fontos meg kell tanítani a gyereket közlekedni. Az oviban hangokat hallgattak, azt nézték milyen messze van a jármü. Zebra és nem zebrán hogyan menjen át.

ÈS a legfontposabb, hogyan viselkedjen furcsa szituációba. Kivel állhat szóba kivel nem. Mit kell tennie, ha hozzá akar érni egy idegen.

Az iskola kezdéskor az elsö 1 hónapban ezt gyakorolják is, és állandó téma az iskolába.

2019. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányom vidéki nagyvárosban 2. osztálytól sétált a mamához egyedül iskola után. Otthon 8-9 éves kora körül hagytam egyedül rövid időre.
2019. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
9 éves a fiam néha néha ha nincs kedve velem jönni vásárolni akkor itthon marad egyedül,vagy korábban megyek boltba es meg alszik akkor irok neki papírra üzit hogy elszaladtam a boltba sietek..stb.Ügyesen elvan itthon,tv zik,tabozik és még megis àgyaz mire haza jövök.Anyosmek kertje 4 házzal arebb van tőlün,oda elmehet egyedül de máshová még egyedül nem szívesen engedem.Nagyon mocskos emberek vannak.
2019. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

9 és 7 évesek, 10 percekre néha otthon hagyom őket, tovább nem. Néha le is járnak vásárolni vagy fagyizni, de mi lakótelepen lakunk, minden nagyon közel van, és nem kell úttesten átmenni.

Suli szintén velünk szemben, tavaly második félévtől egyedül jártak, én néztem őket végig az erkélyről. A nagyobbik szeretne egyedül járni edzésre, de azt még nem engedem, mert lámpás kereszteződésen kell átmenni, talán tavasztól, akkor már 10 éves lesz, meglátjuk.

Egy darabig a kicsit leengedtem a barátaival a szemben lévő játszóra egyedül, de egyszer elkóvályogtak, úgyhogy azt most beszüntettük.

2019. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Tudom régen más világ volt (90es években voltam gyerek), de tesóm 7 volt én 5 és onnantól egyedül hagytak minket otthon egész nyár alatt. Igaz szemben lakott a mama, ha gond volt átmehettünk de reggelit és ebédet is a tesóm melegített 7!! éves korától! Reggelente anyu kiírta a kis füzetbe, hogy mit csináljunk, mit együnk és nyugodtan elment dolgozni. (Minden napra adott feladatot, pl: szedjük és kötözzük össze az újságokat, mossuk ki a befőttes üvegeket, szedjük le a paradicsomot, gyomláljuk ki ezt azt stb)


Én 10 voltam amikortól a 4 évvel fiatalabb unokatesóméknál töltöttem a nyarakat. Én vigyáztam rá. Teljesen egyedül voltunk hagyva napközben. Felkeltünk reggelit csináltam magunknak, délelőtt játszottunk, ebédet melegítettem, délután meg kisétáltunk a balcsipartra fürdeni és 5felé meg hazamentünk.


Iskolában első osztályban volt kötelező a szülői kíséret, de másodiktól egyedül jártunk. 5es koromban elköltöztünk falura, de én maradtam a városi iskolában és egyedül buszoztam be.


Most 3 éves a kisfiam. Nem tudom még mikor fogom egyedül hagyni, de korainak tartom a 6-7 éves kort. Persze amikor mi voltunk ennyi idősen egyedül otthon, nem éreztem veszélyesnek, hisz jól elvoltunk eszünkbe nem jutott rosszat csinálni.

2019. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!