Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Milyen büntetést szabnátok ki?

Figyelt kérdés

A 14 (lassan 15) éves lányom megverték az egyik osztálytársát a suliban, az utolsó előtti napon. Kapott érte beírást, tegnap mutatta meg. Mert azt mondta az osztályfőnöke, hogy szünet után szeretné megnézni az ellenőrzőjét, hogy aláiratta-e a szüleivel.

Azért nem mondta előbb, mert nem merte.


Oka:

A barátnőjének a fiújára ráhajtott az osztálytársuk, ezért 3-man megverték. Nem sérült meg a lány.

A lányom azt mondta, hogy ő csak megpofozta és ököllel odütött a fejére, a másik kettő gyomron vágta és megtépte.


Elbeszélgettem vele, hogy ennek akár komoly következményei is lehettek volna, de valahogy nem nagyon érdekelte. Én értem, hogy fontosak a barátnői, de ne menjen bele ilyen dolgokba. Azt szeretném, ha okulna a helyzetből.



2020. jan. 3. 20:58
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon, hogy elveszem a telefonját és adok helyette egy úgymond gagyi telefont, de azt mondta, hogy azt nem vinné magával, mert nem fog szégyenkezni miatta.
2020. jan. 3. 21:00
 2/40 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyon durva! Nem találkozhatna azzal a 2 'barátnővel'. Mik ezek a gyerekek? Állatok? Nem mindegy a lányodnak, hogy ki hajt más pasijára? Elvinném pszichológushoz, agresszió kezelésre. Ez totál nem normális viselkedés.
2020. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%
Hú anyám. És még hardcore-nak hittem magam, amiért egyszer adtam egy sallert egy osztálytársamnak.
2020. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Nincs okostelefon/net/barátnőzés 2 hétig.
2020. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
36%
Mért, ha megbünteted a lányodat, akkor nem verTe meg az osztálytársát? Vagy akkor nem fogja legközelebb? Nagyon remélem, hogy nem azért nem fog megismétlődni, mert jól megbünteted (hasonló inger esetén az utolsó utáni gondolata lenne, hogy a valaha kapott büntetés eszébe jusson), hanem azért, mert van annyi esze, hogy felfogja, hogy tilos a másikhoz hozzányúlni. Úgynevezett tisztességből, jól neveltségből, lelkiismeretből. Micsoda nevelés érte, hogy gondolkodás nélkül ennyi brutalitás tört ki belőle a nyájszellem miatt? Vajon mért nem merte megmutatni, pontosabban elmondani otthon? Vajon mitől fél? Nem tudom, mit jelent az, hogy "valahogy nem nagyon érdekelte". Lehet, hogy csak nem mutatta, próbálta magát eltávolítani a lelkiismeret-furdalástól. Ha nem pszichopata, akkor érdekelnie kéne és nagyon magába szállnia. Büntetés nélkül, józan észből.
2020. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért nem mutatta meg, mert nem merte, hanem mert nem akarta "elcs.szni" a szünetet a büntetéssel. Én szerintem még a tavaszi szünetben sem engedném barátnőzni a játszmázás miatt.


Telefon elvesz, se pasizás se baràtnőzés, valaki mindig megy érte a suliba, hogy ne legyen kódorgás sem.

2020. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%

Ebből itthon irgalmatlan nagy balhé lenne nálunk. Meg sem kérdezném a neten, mit gondolnak mások, úgy vágtam volna szájon első körben, hogy a fal adja a másikat, majd szó szerint mindenét bukta volna kb. fél évre. Aztán amikor a következő fél évben nincs társasága, se telefonja, se gépe, se internet, akkor rájött volna, hogy súlya van a tettének. 18 évesen sittre megy, vagy mi a következő?


Ilyen társaságba nem engedem és nyíltan megmondtam volna minden barátjának és azok szüleinek is, hogy nem tartjuk tovább a kapcsolatot. Viszem iskolába, hozom iskolából, tanul és kussol és imádkozik, hogy még egyszer ebben az életben lehessen élete rajtam kívül is.

2020. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
83%
Valahol a 7. és a 8. között.
2020. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
38%
Iskolaváltás?
2020. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%
Osztom a 8as véleményét. Ilyenkor kell a jó atyai pofon, rögtön mikor megtudtad.
2020. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!