Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Milyen büntetést szabnátok ki?

Figyelt kérdés

A 14 (lassan 15) éves lányom megverték az egyik osztálytársát a suliban, az utolsó előtti napon. Kapott érte beírást, tegnap mutatta meg. Mert azt mondta az osztályfőnöke, hogy szünet után szeretné megnézni az ellenőrzőjét, hogy aláiratta-e a szüleivel.

Azért nem mondta előbb, mert nem merte.


Oka:

A barátnőjének a fiújára ráhajtott az osztálytársuk, ezért 3-man megverték. Nem sérült meg a lány.

A lányom azt mondta, hogy ő csak megpofozta és ököllel odütött a fejére, a másik kettő gyomron vágta és megtépte.


Elbeszélgettem vele, hogy ennek akár komoly következményei is lehettek volna, de valahogy nem nagyon érdekelte. Én értem, hogy fontosak a barátnői, de ne menjen bele ilyen dolgokba. Azt szeretném, ha okulna a helyzetből.



2020. jan. 3. 20:58
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
62%
Szia...Nekem nem kóser ez a sztori bocsi...lassan 15 igen ..de ha 3-an esnek neki egy csajnak tuti megsérül és inimum 8 napon belüli max egy nagyobb arcrendezés a sorsa ....ha meg igaz a sztori akkor meg alap hogy egy nagyon hosszú és gyötrelmes beszélgetés után elveszed a telót a netet levéded olyan jelszóval amit nem ismer ..és eltiltod a barátnőitől ...ha nem megy ez a feléllás jöhet a dúrva módszer ....nem álsz vele szóba nem főzöl nem mosol rá és egye azt amit főzött magyarul ha rád szarik te is rá 15 lassan rá jön majd hogy mi az a felelősség...!!!
2020. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%
A pofon utólag már nem opció.
2020. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%
Minden opció. Egy 15 éves fizikailag bántalmazott egy embert. Ez alatt már csak a gyilkosság van. Alja emberek csinálnak ilyet, nagyon mélyre süllyedt a lejtőn. Értelmes, felelősségteljes szülő elkapja és el nem engedi, mert bűnöző lesz, ha ennyire sötét és primitív már most!
2020. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
90%
A már leírtakon túl egy szembesítés sem ártana. Csapd a hónod alá, és latogassátok meg a sértettet. Kérjen bocsánatot tőle és a szüleitől is. Tanulja csak meg hogy a tetteinek következményei vannak. Ennyi idősen pláne, akár javító intézetbe is kerülhetett volna.
2020. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
85%

15. nagyon jót mond!


Csak a másik félben úgyis ott lesz, hogy nem őszinte a dolog.

2020. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
26%
Azt hiszem előttem már leírtak mindent.
2020. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
76%

"Csak a másik félben úgyis ott lesz, hogy nem őszinte a dolog."


Ha minden más megvonás is ott van mellette, akkor őszinte lesz az a megbánás, hidd el!

2020. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!


4-es hozzászóló:

"ha 14 évesen fiúzik a lányod, akkor teljesen mindegy. foglalkozzon sokat a külsejével, eddzen, mert ha prosti lesz, akkor kelleni fog a jó külső. ezt már cseszheted."


Nagyon gógyi lehetsz a válaszod alapján. Egyébként mikor pasizzon egy lány? 30 évesen? De nem az ő fiújáról van szó, hanem az osztálytársa fiújáról. Hanyas voltál szövegértésből?



6-os hozzászóló:


"Mért, ha megbünteted a lányodat, akkor nem verTe meg az osztálytársát?"


Nem, nem erről van szó. Csak tudnia kell, hogy a tetteinek következményei vannak.


"Vagy akkor nem fogja legközelebb?"


Bízom benne.



7-es hozzászóló:


"Nem azért nem mutatta meg, mert nem merte, hanem mert nem akarta "elcs.szni" a szünetet a büntetéssel. Én szerintem még a tavaszi szünetben sem engedném barátnőzni a játszmázás miatt."


Szerintem is.


"Telefon elvesz, se pasizás se baràtnőzés, valaki mindig megy érte a suliba, hogy ne legyen kódorgás sem."


Nincs barátja. Barátnőzni meg az iskolában is tud. Az a baj, hogy nem tudunk érte menni, mert én 7-től 3-ig dolgozok, a férjem pedig 6-tól 6ig.



10-es hozzászóló:

Iskolaváltás: Nem. Már beilleszkedett az osztályba. De ha át akarnám vinni egy másik iskolába, akkor különbözeti vizsgát kellene tennie.

2020. jan. 3. 22:12
 19/40 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem. A büntetés nem feltétlen hoz belátást. Elfogadja a helyzetet, mert nem tehet mást, de ha belülről nem érzi, hogy rossz, amit tett, akkor nincs őszinte megbánás.
2020. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%

Iskolaváltás: Nem. Már beilleszkedett az osztályba. - ha egy ilyen közösségbe illeszkedett be, annak nincs túl sok haszna... Ez is lehet büntetés.


De ha át akarnám vinni egy másik iskolába, akkor különbözeti vizsgát kellene tennie. ÉS??

2020. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!