Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 12 éves lányom nem akar...

A 12 éves lányom nem akar időben lefeküdni aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 3. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Szünet van. 12 éves. Hagyjad.
2020. jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ja, szünetben nem tragédia. Ha vasárnap is későn fekszik, úgyis álmos lesz egész nap hétfőn, és visszaáll a rutin. Nagy valami.
2020. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Hasonloval kuzdok 9 evesnel. Ami bevalik, ha hamarabb felebresztem. Most szunet van, de sajnos 10 az már túl késő (a család tobbi tagjának is), és későn is kel.

Amik még hasznosak: lefekves elott ne hagyd telefonozni, filmet nezni, szamitogep kepernyot bamulni semmilyen formaban (nagyon felporgeti az idegrendszert lassabban tud elaludni tole az ember). Keso delutan este fizikailag faraszd le. Vidd el setalni ki a friss levegore.

Nalunk amikor ez a problema akkor ez szokott ugy ahogy mukodni: keso delutan akar akar, akar nem jon velem setalni (neha csak kitalalom a boltbol hozni kell valamit es muszaj setalnunk), hazajovunk, vacsora (ne tul szenhidratos legyen!!! Pl ne csokis gabonapehely tejjel vagy ne edesseg, ne kakao), utana furdes es aztan mar csak olvasas. Igaz azt ne vard, ha eddig ejfwlkor aludt el, hogy kovetkezo nap barmivel is elorebb tudod hozni ezt 2-3 oraval. Aprankent 15-20 perccel igen. Vagy a drasztikus. Felkelted koran, mintha suliba kellene mar holnap mennie vagy vasarnap es napkozben nem hagyod szunyokalni, lepihenni. Szemet dolog, de estere akkor biztos nem lesz gond az elalvas.

2020. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Ötödikesként szünetben simán olvastam hajnali 5ig. Nem hiszem, hogy bármi baj lenne ezzel.
2020. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez az alvásidő erőltetés egyszerűen nevetséges. Egy emberi lény nem akkor fog elaludni mikor megparancsolják neki hanem mikor elég fáradt és nyugodt hozzá. Egy ritmust kell beállítani és kész. Nem értem, hogy 10 óra miért késő. Iskola 8 órakor kezdődik. Ez 8 óra alvás ha 6kor kel valaki. Teljesen normális. Egy felnőttnek még kicsit sok is. Minden ember más. Nem fog senki elaludni este 8kor mert leszidod ha nem.
2020. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Most még nincs baj ezzel szünet van majd holnap este vasárnap közölte vele 9 kor fekvés alvás ,mert másnap iskola.
2020. jan. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
6%
kapcsoljatok ki a vilanyt meg az elektromos dolgokat,telefon tablet legyen lemeritve,ne tudja hasznalni,akkor kenytelen lesz elaludni
2020. jan. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Majd megtapasztalja a fáradságot másnap és rájön, hogy jobb hamarabb lefeküdni.

Van amit saját kárán kell megtanulni, 12 évesen fel tudja ezt fogni. Nem kicsi már,ne kezeld úgy.

2020. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
12 eves nem 2. Ha fáradt így járt. 🤷‍♀️ Egyszer szólok neki, majd megérti. Max annyi h mit tudom én... 9-10 után lekapcsolom a wifit. Bár nekem van mobilnetem és éjfélig fent vagyok.. Reggel halál, de nem nyekergek.. Éjszakai bagoly vagyok.
2020. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

úgy bírom ezeket az ötleteket, kapcsold le a routert, a villanyt... mert kuksolni órákat a sötétben, tényleg nagyon hasznos, engem is ezzel bsztattak(nának, ha nem lépek le ezektől a gyökerektől 19 évesen) a mai napig, merthogy biztos mindenki akkor akar aludni, amikor apuci-anyuci fáradt...

ne tegyél semmit, menjél szépen aludni, kicsit meg hagyd olvasni, játszani, telefonozni, majd ha elfárad, alszik ő is. nem tudom mért egy másik embertől kéne függenie, hoy mikor alszik el, mikor lesz álmos.

2020. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!