Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális dolog egy 16- éves...

Normális dolog egy 16- éves kamasz gyerektől?

Figyelt kérdés
16- éves kamasz fiú. Ha kérdezik nem válaszol normális. Álltában kerüli a családtagjait. Apuka neveli, de semmiben sem segít neki. Rendetlen. Iskolába nem jár rendszeresen. Egész nap nincs otthon. Napi rendszerességgel kér pénzt az apjától, 10.000 - 20.000 - ket! Mindig van kifogás mire kell neki! Még sulinapokon is, hajnalba jár haza, csapzottan, stb.. Egész nap alszik, ha kérdezik ilyenkor, a válasza: Aggresszív, Provokatív, mintha valami baja lenne! Egyfolytában a telefonon ül, és beszélget. Hajnalig beszélget telefonon a barátjával. Orra vérzik, nem sűrűn, de vérzik. Cigizik! Hazudozik. Tavaly többször meglopta az apját! Semmi nem érdekli házon belül mi történik! Alapvető dolgokat elutasít! Pl: A tányért amiből evett, azt tegye be a mosogatóba! Van egy testvére, 14- éves fiú, durván lekezelően viselkedik vele, akivel semmi gond nincs, hisz az anyuka neveli! Túlzottan magabiztos, úgy viselkedik mint egy felnőtt: Ezt szóvá is tette az apja: Minek képzeled te magad? Felnőttnek? Erre a kamasz gyerek válasza: Kiélem magam! Az apját nem tiszteli, ha választ ad neki azt felemelt hangal, lekezelően! Szerintetek ez normális egy 16- éves gyerektől? Most ebben a percben 2020.január.11 van. 21:25. Most is megpattant!
2020. jan. 11. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ne adjatok pénzt neki, menjen el dolgozni és keresse meg magának, abból azt csinál amit akar.
2020. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Magabiztossága teljesen a felegekben, nagyon jól hazudik, fogalmazása felnőttek irányában, ha valamire rátapintanak, : Tökéletesen válaszol, vagy épp felemeli a hangját, vagy aggresszív provokálóvá válik! Ha nem mehet sehova, vagy megpróbálják vissza tartani, akkor aggresszív, vagy épp fekszik az ágyban és egy késsel a kezében dühöng! Egyfolytában azt szajkózza útálom a családom. Húúú szerintem van még.... De most már megvárom a kommenteket!


Az apuka azt állítja hogy csak egy kamasz gyerek, és mindent elnéz neki. Tulajdonképpen nem is igazán érdekli hol van a gyerek mit csinál. Ő úgy gondolja hogy ez természetes egy 16- éves fiútól!De ha felhoznak az apukának egy olyan témát hogy tessék szíves lenni visszaküldeni az anyukához, mert az anyukájánál ezeket nem teheti meg, akkor az apa támadó, zsaroló viselkedést mutat, és a válasz hogy akkor mindenkitől megszabadúl!Meg a gyerekét el akarják szakítani tőle! De ha nem tudja kellőképpen tisztességesen nevelni, példát mutatni neki, illetve inspirálni, akkor miért tartja maga mellett? Lehet hogy az apával is komoly gondok vannak!?


Szerintetek értesítsem a gyámhatóságot?

2020. jan. 11. 21:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kap pénzt! Még csak 16- éves. Tanúk.
2020. jan. 11. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most írtad, hogy folyton kér 10, 20 ezreket... Ha nem lenne miből, nem dorbézolna. Ki vagy te a történetben?
2020. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neko adni pénzt el kell vinni pszichológushoz pszichiáterhez ha ilyeneket csinál hogy fenyegetőzik kessel. Már rég kivágtam volna az ablakon azt a telefont az összes elektronikus izéjével. Be kell osztani a napját számon kell tőle kerni mikor mit csinál. Meg csak 16 a szülő felel érte. Ebben az esetben egy ket pofont is megérdemel. Ez a liberális nevelés a problema. Sajnos ennek az lesz a vége hogy nem képes semmire önállóan.
2020. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen így van! Nem fog tudni normális életet élni! Nem kap már pénzt! Az apja rajta kapta chatelés közben, hogy valami drogról beszélgettek egy barátjával. De a válasza az apukának: Egy hónap után, figyeljétek! Ohhh, most elszívott egy- két füves cigit!! Nem drogozik a fia! De azt gyanítom hogy a gyerek esetleg a viselkedéséből eredően, drogozik!

Hogy ki vagyok én? Takarító nőjük.


Egy éve takarítok náluk, de az állapot amit látok, ...Hmmm... Szerintem értesíteni kellenne a gyámügyeseket!


Nem tudom hogy mi tévő legyek!!! Ez nem normális állapot!


Egyáltalán nem teszi oda magát az apa! Mondtam az apának, hogy küldje vissza az anyukájához, mert nem látja hogy így csak tönkre teszi a gyereket!!!!! Nem tud vele foglalkozni, egy hétvégén a kamasz a kistestvérével veszekedett, miközben én próbáltam rendet teremteni, a kamasz megfogta a kezem és megszórította , megcsavarta! Az apa erre: Fejezzétek már be, TÖNKRE TESZITEK A HÉTVÉGÉMET! A kiszestvér nagyon intelligens, látszik rajta hogy normális körülmények között nevelik, elnevette magát, és ismételte az apja kijelentését: miszerint tönkre teszitek a hétvégén! Én meg néztem mint bírka az újkapura!


Szerintem ettől az apának nevezett apától el kellene tiltani ezt a kamasz fiút!


Hogy ki

2020. jan. 12. 06:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja! Nem fenyegetőzött késsel, hanem apja nem engedte sehova, több napig. Ekkor bementem a szobájába, és feküdt, a kés amit vett magának, azzal játszadozott depisen hogy nem mehetett sehova, meg ő nem bírja ezt a bezártságot, és az ereinél játszadozott a késsel. Csak ki volt hogy már napok óta nem tehette ki a lábát a házon kívül! Ez inkább amolyan hiszti volt!


De azt megdöbbentőbbnek találtam hogy valamelyik nap takarítok, és valami csattogást hallok, Úristen mondom magamban mit csinál ez a gyerek!? Bemegyek a szobàjába, és látom hogy a késsel játszadozik az ágyban dobálta vagy mit csinált vele, és az leesett a lakkozott padlóra!


Mondtam az apának, hogy ez normális???


Jajj, csak játszott a késsel!


Úristen!!! Szerintem ezt az apát fel kellene jelenteni, kiskorú veszélyeztetése miatt, miszerint nem neveli, nem mutat neki példát, szemet huny a dolgai fellett, elneveli a gyereket, egyáltalán nem képes igazi jó példát mutatni neki!


Mi tévő legyek? Tudnátok tanácsot adni???

2020. jan. 12. 06:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alaposan el van ba..va a nevelése és megnézheti majd az apuka a végeredményt, de takarítónő létedre szerintem eléggé túlléptél a hatáskörödön, nem hiszem hogy azért alkalmaznak, hogy tanácsokat adj.
2020. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez így van! Nem a tanácsokért alkalmaznak! De az apa nekem magyaráz egyfolytában hogy így a gyereke meg úgy a gyereke!!!! És ez már rettenetes!!! Miközben végig kell néznem ezt az egészet, meg a gyerek teljes elnevelését!
2020. jan. 15. 01:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg a másik! Lehet hogy a mai világban kakíl bele mindenki a másikba, de ezt az egészet tudnia kellene a gyámhatóságnak, ami ebben a lakásban folyik, .... Ez a gyerek még javítható, de az apa az akadály, nem tesz semmit, semmit és semmit! Inkább hadja hogy a gyereke hajnalig az utcán sétafikáljon össze vissza, nincsennek szabályok a gyereknek, iszik az apa, még hogy nem kellenek tanácsok...ha tudsz egy kicsit segíteni azt tedd meg! Én pont ma mondtam az apának hogy szerinte ez normális? Csak ismételgette a mondataim! Nem veszed észre hogy milyen aggresszív a gyerek? Nem veszed észre hogy viselkedik? Szerinted nem kellene valami segítség esetleg??? Engem a gyerek már többször megfenyegetett, és kiröhög, aláz, valamelyik nap azt mondta hogy falhoz mázol, és miért is? Mert kérdezni mertem tőle, és normálisan nem válaszolt, erre: Kérem tőle hogy normális, ha lehetne, nem és nem! Csak mondja a utálatosabbnál utálatosabb lekezelőbb mondatait! Ez sértő, és indokolatlan! Mert én egy rossz szót sem mondok neki!!! És még csak 16- éves!
2020. jan. 15. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!