Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ennyire rendetlen?

Figyelt kérdés
Fiam 11 éves és minél idősebb lesz, annál rendetlenebb. Tudom, hogy a kamaszoknak nem erőssége a rendrakás, de úgy érzem lassan kaotikussá válik a helyzet. Próbáltam már mindent, új szekrényt vettünk, hogy legyen elég helye, kértem, könyörögtem, már büntettem is a rendetlenség miatt (addig nincs udvaron foci stb. míg nincs rend) de a vége az lett, hogy inkább az ágy alá, szekrény mélyére tette a holmiját, de nem a helyére. Nem tudom, hogyan tudnék hatni már rá. Sajnos most már az iskolában is egyre szétszórtabb, eltűnik a kulcsa az uzsonnás doboza, pulóverek stb. mert ott felejti. Mit tehetnék?
2020. jan. 13. 10:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem tom, de ha rájössz, akkor átjöhetsz megnevelni engem is... :D
2020. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom az elsőhöz :)
2020. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Mármint a fiamat jöhet megnevelni, én az anyja vagyok, aki a haját tépi a trehányságtól :)
2020. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ami nincs a helyén, azt elveszem. Amikor 1 pólója marad, meg 1 nadrág és egész héten abban jár, és mások megszólják érte, akkor kezdődik az igazi felismerés. 2 hetente van amnesztia. Igaz ez mindenre, játékokra, ruhákra, mesekönyre, akármire. Nem veszek újra dolgokat, se kesztyűt, se semmit. Ha nincs, nincs. A saját bőrű tapasztalatnál nevelőbb dolog nincs.
2020. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

1) nem kap új dolgot az elhagyott helyett. Akkor sem ha a lakáskulcs. Szépen vár az ajtó előtt amíg haza nem érsz, vagy reggel korábban megy suliba, mert veled kell mennie... Stb.


2) Ami nincs a helyén, kidobod. Bepakolja az ágya alá? Akkor TE onnan ki a kukába.


3) Lefényképezed, és megmondod hogy megmutatod mindenkinek.


Igen, igen, most jönnek, hogy terrorban van a gyerek, meg a pici lelke sérül...

2020. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Be van vonva a házimunkába?
2020. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A rendetlenséggel kapcsolatban: a saját szobája nem érdekel, rácsukom az ajtót. Ha felbukik a földön heverő dolgokban, akkor felbukik, majd arrébb rakja. Hetente egyszer, takarítás előtt együtt elpakolunk a szobájában, jobb esetben csak szólok neki és egyedül megcsinálja, aztán megnézem.

A szétszórtság, cuccok elhagyása más téma. Ha eltűnik a kulcsa és nem tud bemenni a lakásba, az neki is rossz, előbb-utóbb megtanul odafigyelni rá. Segíthet egy hosszú kulcstartó szalag karabinerrel, amivel a táskájához tudja kötni. Legyen egy listája, miket ellenőrizzen hazaindulás előtt, tegyétek a tolltartójába, vagy írjátok be a telefonjába emlékeztetőnek. Uzsonnás doboz nem létfontosságú, ha elhagyja, tedd nejlonzacskóba, eldobható műanyag dobozba a kajáját. Pulóver utólag előkerülhet, érdeklődjön a takarítónál, portásnál, osztálytársaknál. Ha nem kerül elő, nem kap újat, gondolom, nem csak egy van neki.

2020. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Kissé 40es évekbeli orosz nevelési módszerek hangzanak itt el

A kiskamasz gyerekek ilyenek, szerintem mindegyik, legalábbis nagyon ritka a kivétel

Egyébként én is hagytam már el a lakáskulcsom, felnőtt ember létemre. Meg szerintem majdnem mindenki. Elég kemény lett volna, ha nem kaphatok új kulcsot, és soha többé nem jöhetek be a lakásomba kulccsal emiatt.


Nem igazán értem a logikát abban, hogyha a gyerek elveszti a kulcsot, akkor nem jöhet be kulccsal többet a lakábsba. Egyébként nagyon biztonságosnak is hangzik, hogy a gyerek (idézem) "álljon a kapu előtt" (11 éves gyerek álljon a kapu előtt estig amég meg nem jön anyu hogy kinyissa).

Nem vagytok sajnos normálisak.

2020. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja mert egy 11 eves estig egyedul van. Ahham... 4 ig suliban, mire hazaer fel 5. Nyilvan felnőtt is hagyhat el, de ha trehany lesz@rom, azért illik meghuzni a hatarokat. Az hogy elhagyja mindent nemcsak neki rossz, hanem a környezetének is. Ezt nem kell magyaráznom gondolom. Ja es teljesen érdekes, de nem minden kamasz putris... Nem lettem verve vagy ilyesmi, de mégis sikerült megnevelniuk es nem a kupi közepén ultem a szobamban.🙄
2020. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod 8-as, igen, ilyenek, én is ilyen voltam, és örülök, hogy anyám nem hagyta rám a dolgot! Az, hogy valaki ilyen vagy olyan még nem egyenesen ok arra, hogy ne vállaljon a dolgaiért felelősséget. Nyilván gyerekekről beszélek, tudom, hogy sokszor kifolyik a fejükből amit beszélünk. De mindennek van határa, és annyira nem kicsi már egy 11 éves, hogy ne akarjunk vele szabályokat betartatni.

Ebből a "jahj hát gyerek" nevelésű kisfiúk ól lesznek a "drágám hol van ez meg az" képességű felnőtt férfiak, akiknek a házasság után a feleségük lesz az anyjuk...

2020. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!