Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ennyire rendetlen?

Figyelt kérdés
Fiam 11 éves és minél idősebb lesz, annál rendetlenebb. Tudom, hogy a kamaszoknak nem erőssége a rendrakás, de úgy érzem lassan kaotikussá válik a helyzet. Próbáltam már mindent, új szekrényt vettünk, hogy legyen elég helye, kértem, könyörögtem, már büntettem is a rendetlenség miatt (addig nincs udvaron foci stb. míg nincs rend) de a vége az lett, hogy inkább az ágy alá, szekrény mélyére tette a holmiját, de nem a helyére. Nem tudom, hogyan tudnék hatni már rá. Sajnos most már az iskolában is egyre szétszórtabb, eltűnik a kulcsa az uzsonnás doboza, pulóverek stb. mert ott felejti. Mit tehetnék?
2020. jan. 13. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

nemtom. en mikor elhagytam a kulcsom kaptam ujat nem kellett a kapuban allnom. persze jol lecsesztek erte.

azota 22 ev alatt 2 db kulcsot hagytam el osszesen egyet 12 evesen egyet meg nemreg mert kiszakadt a kabatom zsebe.

Az en kornyekemen eleg kemeny lett volna ha ott allok a haz elott kulcs nelkul 12 evesen foleg hogy anyam este 8 fele ert haza. Komoly lett volna hogy addig allok mondjuk telen 5 ora hosszat a lakotelepen a sotetben.

Gondolom ti mind falusiak vagytok ott mas a helyzet.

2020. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na igen, ami nincs elrakva azt elveszem és amíg nem szedi össze magát addig nem is kap semmit. (gondolok itt új menő ruhára stb...)
2020. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11-es,itt most leragadtatok a kulcsnál, de szerintem az a legkisebb probléma...

A lényeg az, hogy a gyerek nagyon szétszórt, ami oké, életkori sajátosság, de valahogy akkor is tudatosítani kell benne, hogy ez így nem oké, a maga érdekében.

2020. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne annál a kulcsnál ragadjatok már le könyörgöm...


Komolyan nem is lehet csodálkozni a "mai gyerekeken" 🤦‍♀️ Hiszen még a felnőttek sem képesek értelmezni pár mondatot...


Az a lényeg, hogy ne legyen minden pótolva amit elhagy, és őszintén rögtön néha nem is lehet. Oké, kiszakad a kabátzseb, vagy véletlenül egyszer elhagy valamit.. Az nem a világ vége. De ha mindig mindent, plusz otthon ül a kupiban.... hát lehet kapna 2 fülest is mellé 🤷‍♀️


Lehet olvasni a családi kérdéseket... Mennyi életképtelen pasi/férj/barát/apuci szerepel ott.. Na vajon miért?????

2020. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%

Azzal nem tanítasz neki semmit hogy álljon órákat a kapu előtt még hazaérsz mert véletlenül elhagyott valamit, azon kívül, hogy megutáljon téged.

Akkor tanulja meg igazán ha elveszít valamit ami fontos neki. Máshogy nem nagyon. Max kinövi.

2020. jan. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
Aham véletlenül.... Mint MINDIG mindent, mert egyszerűen lekakilja... De nekem mindegy... En nem vagyok milliomos h mindent potoljak, mert a 11 eves annyira kakil bele a dolgokba..🤷‍♀️ Nevelj akkor kiskiralyt... Szegény jovobeli felesege.
2020. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogyan tudnék hatni már rá."



Sehogy,de miért is akarsz?


Az ő élete,úgy nézzen ki a szobája ahogy akarja.



Majd ha lesz barátnője,akkor megtanulja :D

2020. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es a barátnő nem pótanyuka, aki a nunival veszi rá a pasit arra, amire anyuka sosem tudta. Ez egy nőnek nem hiányzik, hogy "be kelljen tanítani" egy pasit arra, hogy értelmes felnőtt módjára viselkedjen....
2020. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!