Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet kiskamaszt...

Hogyan lehet kiskamaszt leszoktatni a "vagány" csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
2007. dec. 11. 22:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Több megoldás is lehet, kinek mi tetszik, kinél mi válik be.

Lehetsz határozot, hogy márpedig te nem haver vagy és otthon nem beszélhet így.

Megtehetd, hogy ha így beszél, nem foglalkozol vele, mintha meg sem hallanád.

És kivárhatod, amíg kb 2 év alatt elmúlik a "kamaszkor"

2007. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, én is nagyon csúnyán beszéltem, amikor tizenéves voltam, és nem nagyon érdekelt ilyen szempontból a szüleim véleménye. Most meg 20 éves vagyok és már van egy 2 hónapos fiam, hát valahogy már egy ideje "kinőttem" ezt a stílust :) Vagy legalább is megtanultam disztingválni, erre meg lehet tanítani egy gyereket. Hogy mondjuk a haverokkal úgyis úgy beszélnek, ahogy az szerintük "menő", de tudni kell, hogy szülővel, nagyszülővel, egyáltalán felnőttel normálisan kell beszélni, idegen helyen - pl. boltban pláne, nem is beszélve az iskoláról. Meg kell magyarázni, hogy ezze a szüleire hoz szégyent, de ezt nem idegesen és felháborodva kell elmondani, hanem normálisan. El kell mondani neki, hogy ez olyan, mintha egy szülő mások előtt megtörölné a kamasz fia/lánya orrát, vagy bármi ilyen "cikiset" csinálna. Meg lehet mondani, hogy ahogy neki ez ciki, úgy a szülőnek is ciki, ha a gyereke csúnyán beszél.
2007. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
sok múlik azon, hogy mit hall othon a gyerek.mivel mi nem beszélünk otthon csúnyán ézért kamasz fiam se beszél otthon igy.néha ha máshol vagyunk meghallom, hogy csúnyán beszél, mindig visszakérdezek, hogy mit is mondott.másodszor nem ismétli meg ne félj.
2008. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz segiteni...egy idő mulva kinövi... minél jobban tiltod annál jobban csinálja..
2008. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
11%
Meg kell tőle vonni olyan dolgokat amit szeret...máshogy nincs remény..
2008. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
En 12 eves vagyok es a tesom baratai meg a tesom nagyon sokat karomkodnak 18-21 evesek es hat anyit ultem abban a tarsasagban hogy akaratlanul eltanultam.Es most is ugy beszelek probaltam leszokni de nem megy.
2008. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
környezeti változással. De erőltetés nélkül. Egy olyan barát, vagy haver aki jól nevelt, ösztönösen megváltoztatja ha sokat lóg vele. Illetve amíg abban a társaságban van amiben ezeket a szavakat használja, nem fog leszokni róla. Azonban az sem jó ha elszakítják a barátaitól, mert az meg a ló túlsó odlala. fene tudja... idővel ha növekszik vagy ráérez, vagy elsiklik ezen, de állítólag a szeretet, és a jó családi légkör sokat segít :)
2008. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyon csúnyán beszéltem addig, amíg rá nem jöttem, hogy ez annyira nem is menő (kb 15-16 évesen). és szerintem ez a leghatásosabb módszer, mert az ember sokmindent csak akkor hisz el, ha megtapasztalja, észreveszi.. ha mondják neki, az sokszor üres beszéd


ha van példaképe, akkor esetleg azzal lehet motiválni, hogy ő sem beszél csúnyán, mégis milyen menő.. remélem, nem eric cartman a példaképe:)

2008. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz vele mit tenni! majd kinővi:) Csak várrd kia végét:)
2008. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
18%
honnan a faszból tudjam?
2008. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!