Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a lányomat...

Hogyan vegyem rá a lányomat hogy rendesen felöltözzön?

Figyelt kérdés

A lányom most 15, és egyszerűen borzasztó látni milyen lengén öltözik. Tavaly még rendesen fel tudtam öltöztetni, de idén mondta hogy kell neki új télikabát, és mondta hogy majd a barátnőkkel együtt elmennek plázázni, és vesz magának (hiba volt engedni).


Ilyet vettek: [link]


A suliban most ez a divat, a többi kislány is hasonló kis semmilyen, derékig vagy még addig sem érő dzsekikben flangál. Alá maximum egy pólót meg egy vékony pulcsit vesz, és természetesen a boka is kint. Hiába mondom hogy hosszabb kabát kellene, jobban öltözzön fel, ne hagyja pucéran a bokáját, ebből már többször veszekedés is volt.

Most azt tervezem hogy veszek neki egy rendes, combközépig érő vastag meleg szőrmés télikabátot.

Már ki is néztem neki egy ilyen szép kis darabot: [link]


Úgy érzem hogy mostmár az asztalra kell csapnom, és ha más nem akkor ráparancsolni, mert nem bírom nézni hogy ezekben a hidegekben miket vesz magára. Szerintetek jó ötlet?



2020. febr. 9. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Tiniként én is kaptam ilyen kabátot, mert anyám szerint hideg volt a szövet kabátom. Az azt követő 15 évben nem vettem fel, utána is csak azért hoztam el, mert terhes lettem és akkora volt, hogy félidős pocakosan is rám jött, annyira nagy volt. Előtte, utána utáltam.

Teljesen felesleseg venned, csak egy plusz darab lesz a szekrényben.

2020. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem fogja felvenni azt az új kabátot. Én ennyi idősen nem is fáztam, hormonális oka lehet, mert amúgy nagyon fázós vagyok. Szerintem jó lesz az a kabát amit vett, csak alá kellene öltözni. Mi az, hogy kint van a bokája? Ez kicsit sem divatos télen. Harisnyát felveszi? Szép, kényelmes harisnyáim, vannak, vegyél azt, talán rájön, hogy jobb nem fázni. És a kabáttal ellentétben a harisnya nem látszik.
2020. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

" És ez most így tél vége fele jut eszedbe? 😁"


Milyen tél? :D

2020. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

úgyse fogja felvenni, de elszórhatod rá a pénzeet, ha túl sok van. majd ha fázik, felöltözik. ha nem, akkor nem.

elvétve voltak amúgy nagy hidegek idén télen, ha nem fázós alkat, minek süljön bele a cucaiba? (amúgy meg valami szép kabátot vegyél legalább, ez a kék cucc totál gagyi)

2020. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Engedd el😂😂😂 életkori sajátosság sajna...nekem 3 lányom van, tudom miről beszélsz!😅
2020. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez csak részben igaz. Konkrétan a bacik azért tudnak szaporodni rohamosan, mert a test a tüdő és a szív fűtésevel van elfoglalva ha leesik a testhő és nem foglalkozik egyéb testtájak vedelmevel. Szoval a hideggel azért van összefüggés. (Múltkor sokat vártam a háziorvosnál és prospektusokat olvasgattam 😃)
2020. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a lányom ráadásul fázós típus is, otthon ha 20 fok van a lakásban is pulcsiban van. 2-3 éve még szó nélkül felvette a bundás télikabátot 7-8 fokban is, legfeljebb nem öltözött alá. Különben is reggelente sehol nincs azért tíz fok még, nagyon maximum 1-2. Én sem indulok nagykabát, sál, sapka nélkül sehova.
2020. febr. 10. 19:15
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát tekintve, hogy február van, szerintem egy-két napot kivéve ennél már nem lesz hidegebb. Én speciel (felnőtt nőként) sosem venném fel azt a kabátot, amit te szeretnél venni neki, maximum ha -30 fok és orkán lenne.😀 Nincs nagy baj azzal a kiskabáttal, amit ő vett, ha alávesz egy vastagabb pulcsit (amik most amúgy is divatosak, szőrmés pl vagy bármilyen), akkor meg már teljesen jó. Ha visszaemlékszem, én mindig is derékig érő dzsekiket/kabátokat hordtam, egyetlen hosszú kabátom van, de az csak tavaszi, lenge darab. Ma pl nagyon vékony hosszú ujjúban, meg vékony műbőr dzsekiben voltam, mégsem fagytam meg. Fiatal, úgysem tudsz rá hatni, ha esetleg megfázik, majd tanul belőle.


A kilógó bokáról meg annyit, hogy nekem is nagy szenvedélyem, még az elegáns munkai nadrágjaimnak is felhajtom a szárát általában. Csak akkor hajtom le, ha hó van maximum. Hagyd egy kicsit egyedül döntéseket hozni azt a lányt.

2020. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mivel jár iskolába? Mert én pl nem tudok rendesen aláöltözni minuszokban sem mert a buszokon meg lehet dögleniolyan meleg van, szó szerint rosszul vagyok. 2x10 perc sétában nem fog megfázni. Persze 30perceket kell várni az állomáson ah megint más dolog.
2020. febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, semmi gond a mostani öltözködésével nincsennek mínuszok. Kabátot meg fölöslegesen veszel neki, nem fogja felvenni.

Idén már nem is vásárolnék téli hacukát, jövőre elvinném vásárolni és vennék neki egy tisztes szettet arra az időre amikor tényleg hideg van. De magamból kiindulva aki kamaszként max 20 percet töltött télen a szabadban, most irodistaként sem többet fölösleges hiszti az öltözködés.

2020. febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!