Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan "hozzam vissza" a való...

Hogyan "hozzam vissza" a való életbe a nevelt fiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemmel 8 éve vagyunk együtt,akkor a fia már 4 éves volt. Nagyon jónak indult a kapcsolatunk,mai napig is úgy vélem hogy bármit meg tudunk beszélni,de az az igazi szoros kapcsolat sose volt köztünk.

A lényeg hogy ugye kéthetente hétvégén van velünk,és a virtuális világból sehogysem tudom kiszedni.

Értsétek így: tv megy állandóan,ha nem az akkor a telefon,ha nem engedi apja akkor a falat bambulja,szenved a kanapén. Pár évvel ezelőtt még olyan szuperül el tudtunk játszani,volt érdeklődési köre. Most ott tartunk hogy pénzt kapott karácsonyra is mert gőze se volt mit szeretne,amit kitaláltunk és mondtunk nem volt jó.

Ezek a youtubos virtuális lövöldözős játékok,fortnite stb megy most.

Vettünk belőle Fortnite társasjátékot,nerf fegyvereket mert azzal mi is eljátszunk vele,kémes felszerelések,kommandós cuccok..minden ilyen igazi fiús játék.

Mégis mind a polcon pihen.

Tudjuk hogy ebben a két napban nem fogjuk tudni átnevelni,mert anyukája sajnos le se tojja,a lényeg hogy csenben üljön,gépezzen csak ha addig is békén hagyja őt.

Mégis tehetetlennek érzem magam hiszen sokszor ketten vagyunk itthon,és látom mennyire elvont világba él.

Ezt nem csak a falak közé kell gondolni. Ha külső programot szerveznénk az is kudarcba fullad mert vagy unott képpel jön,vagy el sem jön. A szülinapját trambulinparkba szerveztük,szuper volt..de ahogy kijöttünk szótlan lett. Semmit nem mond miért csinálja,mit szeretne,mi a gondja.

Már a pszichológus is megfordult a fejünkben .

Bármilyen tanácsot elfogadok.

Még mielőtt írjátok..nincs elkényeztetve. Nem kap meg mindent amit akar,néha emiatt is vannak durca napok,van hogy a hétvége alatt nem is szól hozzánk olyankor.

Inkább azt látjuk hogx az anyukájánál ugye mindent szabad,itt szabályok vannak és ez nem fekszik neki.

Nade ez már 1 éve megy.

Eddig nem volt ez.


2020. febr. 21. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Csak egy átlagos kamasz.
2020. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Borzasztoan elkeserito. Rettegek, h nehogy ilyenek legyen a gyerekeim ebben a kütyüfüggo vilagban... mindent megteszek ez ellen, remelem eleg lesz.
2020. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem nincs gyermekem,és a környezetünkben sincs vele egykorú fiu,így tanácsot vagy hasonlót sem tudunk kérni.

Tudom én hogy digitális világban élünk,és ő már ebben nőtt fel mondhatni,de számunkra elszomorító hogy teljesen kifordult önmagából,közel sem olyan vidám,mozgékony,érdeklődő mint volt.

2020. febr. 21. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg ezt is elnövi majd. Ahogy a kortársait elkezdik érdekelni mások (lányok, edzés, közös programok stb.), ő is változhat.


Addig próbáljátok meg úgy terelgetni, hogy ő ne vegye észre, hiszen ilyen korban az váltja ki a legnagyobb ellenállást. Ha a virtuális valóság érdekli, szervezzetek ilyen programot! Vannak olyan "játéktermek", ahol biztosítanak VR szemüveget, mindenféle kütyüket, és akár többen is játszhattok együtt. A játék 1, legfeljebb 2 óra, de észrevétlenül fél vagy egész napos programmá is alakíthatjátok, ha összekötitek sétával, ebéddel, stb.

2020. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Lehet nem növi ki, és igazából csak azt nem értem, hogy mi a baj azzal, ha valaki kocka? Annyira ellene van mindenki, miközben ha veszitek a fáradtságot és mondjuk elolvassátok hogy egy egy számítógépes játék miről szól (nem a Fortnite és hasonló battleground játékok, azt konkrétan betiltanám annyira ráfüggnek a gyerekek) akkor meglátnátok, hogy baj a játékokkal. Vannak kifejezetten történetre rámenő játékok, pl. Detroit - Become Human ebben több mint 1000 szál fut, nagyon komplex, döntéseken alapul a végkifejlet, és a saját történetét írhatja a gyermek (kicsit olyna mint azok a könyvek amikben lapozgatni kell 1-1 döntés után a megfelelő oldalra. De visszatérve erre a játékra, hatalmas hangsúly van az érzelmeken, és rengeteg ilyen játék van.


Szerintem ehelyett, hogy kétségbeesve tiltanátok, meg próbálnátok ráerőszakolni azt amit ti tartotok jó szórakozásnak, inkább csak legyen megválogatva mivel játszik. RENGETEGET tud fejlődni érzelmileg miközben jól szórakozik, ha nem ragadtok le a Fortnite szintjén csak emellett ne hanyagolja el a sportot, és a tanulást.


Ha kell bármi tanács, szívesen adok. Férjem kocka volt egészéletében mégis fitt, jóképű, dolgozik rendesen, sokat olvas, egyáltalán nem érzem hogy negatív hatással lenne az életünkre, persze ehhez az kellett, hogy felállítson egy fontossági sorrendet, de mindezt magától csinálta, sose volt a játék vita tárgya. Sokszor van hogy együtt játszunk, ha olyan, vagy nézem, ahogy játszik, mert olyan érdekes a sztori, mint egy jó film (Last of Us, Life is strange, Mass Effect, Witcher).


Szerintem ha megismeritek azt amit szeret csinálni, sokkal többet tudtok segíteni és a jó irányba terelni mintha tudatlanul élből elutasítanátok.


Jöhet a lepontozás, végig se fogja senki olvasni.

2020. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok: Nem beszélve arról, hogy a férjem sose tanult angolul, hanem a játékokbül tanult meg annyira, hogy mikor kiköltöztünk külföldre az angol kolléga azt mondta, hogy neki van a legjobb angolja a külföldiek közül akiket ismer.
2020. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm hogy írtál.

A helyzet az hogy azok a játékok amiket írtál fel sem merültek itthon,azt se tudom mik azok. Csak a fortnite megy ! Éppen ezért vettünk belőle társasjátékot hogy közösen is tudjunk játszani,illetve megértsük a lényegét,de mindössze 1x vettük elő.

Nem azzal van a gondunk hogy esetleg kocka,hanem azzal hogy a való világ nem "vonzó" neki.

Alig várja hogy a boltból is hazaérjünk,már szaladna a telefonjáért.

Régebben azokat a youtubos videókat leste ahol netes lövöldözős ember élőben mutatja hogy játszik,tele szitkozódással.

Az iskolajegyei jobbrészt 4-5..igaz suliváltás volt most neki és leromlott a matek és a irod+nyt.

Ebben a két napban nyilván nem fogjuk tudni semmissé tenni azt hogy otthon bármit csinálhat,addig amíg akar..de aggódunk.

2020. febr. 22. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz gyerek. Én is ilyen voltam. Azóta számitástechnikai területen dolgozom és anyanyelvi szinten beszélek angolul.

Azzal hogy erőltetem hogy kejjémáfelagépelőőőő semmit nem lehet elérni. Pár év és kinövi.

2020. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!