Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ilyenkor érdemes várni? Mi a,...

Ilyenkor érdemes várni? Mi a, , jobb”? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A 9. hétben vagyok, uh-n mondták, hogy nincs szívhang, eddig volt. A kórházban azt mondták választhatok, hogy műtenek vagy várok amíg magától beindul. A progeszteron pótlást abbahagyom. Mennyi idő mire beindul? Egyáltalán biztos, hogy beindul? Nagyon vártunk rá, sok idő volt mire sikerült:( jobb ha természetes úton zajlik le a folyamat?
2019. dec. 20. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Testednek mindenképpen az a jó, ha természetsen válna le.

Nem kell fizikai beavatkozás, akkor gyorsan reganerálódsz.


DE lelkileg ez sokkal nagyobb dolog. Kérdés, hogy te, hogy érzed ezt`?

2019. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Azért mondanám a művi eltávolítást,mert úgy tuti nem marad bent semmi. Egyáltalán meddig akarnak várni? Nekem sajnos 7 hetesen halt el és a 12.hétig semmi tünete nem volt. Aztán az uh napján reggel kb.tolófájásaim lettek,70es lett a vérnyomásom és véreztem. Nőgyógy sürgő,fél óra múlva már műtöttek is. Kb.majdnem szepszisem lett. :( utána valóban többet kell várni,de én így nyugodt voltam.

Most 2 hetes vagyok, minden reggel szorongok wc előtt,hogy mikor kezdek vérezni.. remélem ez megmarad. Sajnállak,borzalmas érzés,de nem szabad feladni. Kihevered és újrakezditek. Szorítok!

2019. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megvisel nagyon, de őszintén szeretném ha minél hamarabb elkezdhetnénk újra próbálkozni és ha erre több esély van természetes úton, akkor legyen úgy. Csak félek, hogy nem indul be magától. Nem tudom mire lehet ilyenkor számítani.
2019. dec. 20. 19:28
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es igen én is ezektől félek. Azt mondták már csak januárra kapok időpontot. Szerintem kérek aztán történik aminek történnie kell. Drukkolok neked, hogy most minden remdben legyen!
2019. dec. 20. 19:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos mindkettővel van tapasztalatom.

Első terhességem: 6. Héten megállt a fejlődés, 8.héten művi befejezés. Testileg nem viselt meg, a műtét után enyhe mensiszerű fájdalom, semmi extra. Lelkileg nyilván kibuktam nagyon, ilyen eshetőség eszembe sem jutott, hogy elmehet a baba. 3 hónapot kivártuk, 4. hónapban teherbe is estem.

Második terhesség: szintén a 6.héten halt el. 7.héten voltam orvosnál, ahol megkaptam a rossz hírt. Másnap hívjam fel a kórházat, jelentkezzek be műtétre. Hát eddig nem jutottunk el, mivel ahogy hazaértünk a dokitól, fájásaim lettek, egyre erősebbek, majd egyszer beindult a vérzés. Azt szavakkal nem tudom leírni milyen volt, 3 betét, nadrág, es a liftig nem jutottam el, mert a lábamon folyt a vér. Mint valami jelenet egy horrorfilmből, úgy nézett minden, amerre mentem. Mire beértünk, szédültem a vérveszteségtől, plusz nagyon fájt is. Sürgősségi műtétem volt.

Felépülés mindkettőnél ugyanolyan volt, első 2-3 menzesz erősebb volt és jobban fájt, de nem vészes.

Engem a második jobban megviselt, pedig akkor már számoltam ezzel a lehetőséggel is. Nehezen tettem túl magam rajta, egeszen pontosan egy évbe telt mire azt nondtam, vágjunk bele újra.

(A 3.terhesség rendben volt, azóta szülők lettünk)

Kitartás!!

2019. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad, borzasztó lehetett. Örülök, hogy sikerült és lett egy gyermeketek.

Kérek időpontot mindenképp.

2019. dec. 20. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is voltam ilyen helyzetben. Bar én csodálkozom,h csak januárra kapsz időpontot egy ilyen helyzetben. Szerintem nem szabad annyit várni.

Nekem egy pénteki nap volt,amikor kiderült az ultrahangos vizsgálaton,az orvos egyből közölte,h hétfő reggel be kell feküdnöm műtétre,nehogy vérmérgezést kapjak. Viszont azt is mondta,h ha hamarabb elkezdek vérezni,akkor azonnal menjek még éjjel 2-kor is. És azt hozzáteszem,h nem magánban voltam orvosnál.

A műtét után azt javasolták,kb fél év múlva próbálkozhatunk újra. Nekem október közepén volt a műtétem,márciusban már 8 hetes terhes voltam. Azóta már 2 éves múlt a fiam.

Szerintem minnél előbb legy túl ezen,és lelkileg szedd össze magad.

Én sokáig nyugtattam magam,h inkább az elején jobb volt,mintha mondjuk halva szülés lett volna. Általában amelyik magzat ilyen korán elhal,az amúgy sem lett volna életképes. Nekem egy doktornő mondta ezt a műtétem után.

A második terhességem pedig váratlanul jött ilyen hamar,és igyekeztem nem végigstresszelni az elejét. Orvoshoz is csak akkor mentem,amikor már 2 menzesz maradt ki. Egyébként más terhességi tünetem szinte nem is volt.

Tudom,ez nagyon rossz,főleg így az ünnepek közeledtével,de hidd el,jobb mielőbb túlesni rajta. Én azt mondom,ha van rá mód,semmiképp ne várd meg a januárt.

Kívánom tiszta szívből,h hamar lendüljetek ezen túl,főleg te,és mielőbb legyetek megáldva egy édes babával,aki elfeledteti a rosszat,amit most át kell élnetek!

Mindezek ellenére Békés Áldott ünnepeket kívanok!

2019. dec. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bíztató amiket írtál! Hétfő előtt még időpontot sem lehet kérni, én is szeretnék túllenni rajta:(
2019. dec. 21. 08:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos két vetèlèsen vagyok túl én is. Nálam ahogy kiderült leállt a szívhang,orvosom azt javasolta,hogy már másnap feküdjek be és művi úton befejezi.

2 hete volt a második. Ráadásul nekem fél éven belül volt a kettő. Fizikailag már rendben vagyok, lelkileg nehezebb. Nekünk 3 mensit mondott az orvos,de most elmegyünk vizsgálatokra is.

Én azt gondolom biztonságosabb,ha orvos végzi és nem vagy hetekig a halott babával a hasadban. Bocsánat, hogy így fejeztem ki magam,de ha nem indul be magától, akár lehet belőle neked is problèmád!

Kitartást kívánok!

Átèrzem amin most keresztül mész.

2019. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kitartást neked is, remélem hamarosan mindkettőnknek lesz egy egészséges babája.
2019. dec. 22. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!